Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 5 mesajdan 1 ile 5 arası

Konu: ProxyKullanimi ve IP Gizleme Sorunu !!!

Member
    Giriş Tarihi
    10-07-2006
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    236886

ProxyKullanimi ve IP Gizleme Sorunu !!!

Arkadaslar ,proxy kullanmak istiyorum ,gerekli ayarlari yapiyorum ancak internete baglanmiyor . IP gizleme programi kullanayim dedim ya coook gec aciyor ya da hic acmiyor sayfalari.
    Bu sorunu nasil giderebilirim ? Ya da bu TT dan mi kaynaklaniyor ,cozumu yok mu ? Kullanan (proxy ve/veya IP Gizleme) arkadaslar bu sorunlari nasil astiklarini paylasirlarsa memnun olurum
    Tesekkur ederim ,

Member
    Giriş Tarihi
    13-08-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    23307

Proxy kullanman hızını birçok durumda yavaşlatır... Bunun bir çaresi yok sonuçta kullandığın proxy adresini senden başkalarıyla paylaşıyorsun...Sorunda internet için açılmıyor demişsin bu durum büyük bir ihtimalle kullanılmayan bir proxy adresi olduğu için oluyordur. Sana internette İP adresini gizlemen için iki program önerebilirm... Bunlar bildiğimiz Firfox ve Opera tarayıcılarının Tor protokolü ile entegre edilmiş halleri... Tor nedir dersen... Bir tür anonim gezinme aracı diyebilirim... Yani senin bağlantın istediğin hedefe ulaşana kadar başka serverlerden geçiyor... böylece sen gizlenmiş oluyorsun... Tam olarak nasıl çalıştığını anlatmak uzun sürer ancak güvenli olduğunu söyleyebilirm... Fazlasını merak ediyorsan Tor ile ilgili tıkla...Tabii o sitedeki şeyleri eğer verdiğim programları kullanırsan yapmana gerek yok...Sadece bilgi diye verdim...Neyse sana tavsiye ettiğim programlar ve ... Bunları kullanmak da hızını biraz yavaşlatır ancak çalışan proxy arama derdin olmaz en azından... Üstelik programları kurmana bile gerek yok...İstediğin zaman bağlantını yenileyerek her seferinde farklı yerleren bağlanıyormuş gibi olacaksın... Benim tercihi OperaTor...Ancak sen ikisini de dene... Mesela ip adresi öğrenme sitelerine bu programlar aracılığıyla gir... Her seferinde başka yerlerden bağlandığını göreceksin... Hadi kolay gelsin :)
    Düzenleyen gargoyles : 04-01-2007 at 09:32 Sebep: Yazım hatası

Member
    Giriş Tarihi
    10-07-2006
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    236886

dostum cok aciklayici olmus verdigin bilgiler
    Cok tesekkur ederim ,
    Eline , emegine saglik

Member
    Giriş Tarihi
    13-08-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    23307

Eyvallah... Umarım işine yarar...

Senior Member
    Giriş Tarihi
    17-08-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    23747

Proxy ler çok çabuk kapanıyor veya işlemekz hale geliyor, ayrıca sadece proxy kullanarak gizlenemezsiniz, JAVA ayarlarınızında yapılmış olması lazım. Forumlarda güncel proxy leri takip edeceksin ve

dan IP TEST e gireceksin işte burası sana gerçekten gizlenip gizlenmediğini gösterecek.

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı