Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 9 mesajdan 1 ile 9 arası

Konu: sizce mümkünmü

Banned Member
    Giriş Tarihi
    01-07-2006
    Üye No
    232288

sizce mümkünmü

arkadaşlar.benim sadece kafama takıldı ve sormak istedim.sizce çanak antenin illaki dışardamı kurulu olması gerekiyor.mesela iyi bir alıcı ile cam duvar veya vesaire materyalleren uydu sinyallerinin geçmesi mümkünmü?sadece kafama takıldı.çünkü biz hep çanakları dışarda gördük.acaba kapalı bir ortamdada sinyaller çekermi

Average Member
    Giriş Tarihi
    21-01-2006
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    177992

ewet bence cam ötesinde denemek lazım bende bilmiyorum ..

Member
    Giriş Tarihi
    05-10-2006
    Mekan
    45 Manisa
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    269908

ben bir rus uydusunu gordum herhalde tam olarak bilmiyorum bu forumda gordum pencere onunde bir canak monte edilmişti hatta askılık demirine falan monte edilmişti ama cekiyormu bilmiyorum yani sinyal alınıp alınmadıgını bilemiyorum. forumu biraz daha ii araştırırsanız resmi sizde görebilirsiniz(yerini hatırlamıyorum link vermek isterdim ama)..

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    09-12-2004
    Mekan
    53 Rize
    Üye No
    50396

arkadaşım ben bir zamanlar denemiştim işyerinin içerisine yani camekanın içine koymuştum anteni analog zamanında 6mm cam kalınlığı yayın almıştım fakat droplanma olmuştu yani camdan sinyaller geçiyor fakat zayıflama mutlaka oluyor saygılar

Senior Member
    Giriş Tarihi
    09-11-2004
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    39218

Cam arkasindan ceker ama cam tam uyduya düz bakmasi gerekiyor ve sinyal bayagi zayifliyor.
    Cati antinada mümkün ancak ona göre catinin kisimi özel bir kiremitle dösenmesi gerekiyor.Bir ara Almanlar reklam yapiyordu.Kendim denemedim.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    13-04-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    92435

uydu dergilerinin birinde avrupada çatının içinde antenler vardı sanırım o ülkede çanak anten açık alanda yasak olduğu için herkez antenlerini evinin bir köşesine kurmuştu bu tip gökyüzünü görmeden de sinyal alan çanaklar mevcut ama türkiye de hiç görmedim daha biz yeni yeni tek çanak ta 3-5 uydu izlemeyi öğreniyoruz o sistem kimbilir türkiye ye ne zaman gelir
    ama bu tarzda bir anteni next in anten han daki servisinde gördüm servisin içinde duvarda asılı gidenler de görmüşlerdir ama kullanılıp kullanılmadığını bilmiyorum;
    saygılar

Banned Member
    Giriş Tarihi
    04-12-2006
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    292979

Camdan sinyal geçiyor ama kırılarak geçtiginden sinyal zayıflıyor kendim denedim.öte yandan eger,çatı kiremitleri plastik olursa bu tür kiremitten sinyal geçecektir.plastik kiremitin, rengi koyu, açık renkli olması yada şeffaf olması önemli degil.

New Member
    Giriş Tarihi
    10-05-2005
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Üye No
    99979

arkadaslar sizcesine bir LNB len iki Resovar calisirmi?

Member
    Giriş Tarihi
    05-10-2006
    Mekan
    45 Manisa
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    269908

satbg sorunun yeri burası değil ama cevap vereyim aynı anda çalışması reciverlardan birinin yanmasına bile sebep olabilir biri devamlı stand by konumunda olmalı yani yayın almamalı..

not: 2 cıkışlı veya 4 cıkışlı lnb alırsan ve reciverlara ayrı ayrı kablo cekersen mumkun rahat ve sorunsuz izlersin
    Düzenleyen patpop : 05-01-2007 at 10:24 Sebep: eksik bilgi

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı