Uydumarket Banner  

2 sayfadan, 1. sayfa 12 SonSon
Gösterilen Mesajlar: 25 mesajdan 1 ile 20 arası

Konu: Beyler NAD T743 hakkındaki düşünceleriniz?

Senior Member
    Giriş Tarihi
    10-07-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    237059

Beyler NAD T743 hakkındaki düşü[email protected] alındı - 753

Marantz 5600 ve NAD T743 arasında kararsızlığa düştüm.
    Görüşleriniz alabilirmiyim?
    Düzenleyen therapeute : 06-01-2007 at 14:28 Sebep: satınalma

Senior Member
    Giriş Tarihi
    07-08-2006
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    248046

yahu NAD deyince aklıma hep profesor dostum geliyor :)
    NAD konusunda en iyi yorumu alacağın arkadaştır.

Average Member
    Giriş Tarihi
    22-03-2004
    Mekan
    27 Gaziantep
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    8008

T743 ü uzunca süre kullandım ve kendinden beklenenden daha iyi bir performans verebilen bir cihaz ve stereo dada diğer sinema anfilerine göre çok başarılı.
    Yanlız bir alternatifin daha var oda yamahın yeni çıkardığı RX-N600, Sinema anfisinde yeni bir teknoloji yaratmış yamaha.
    Sesi ise NAD dan ve Marantz dan daha iyi.
    Ama illa Nad mı marantz mı dersen her ikisinide kullanmış bir olarak NAD derim.

Saygılarımla...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    28-02-2005
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    77793

Müzik çok dinliyorsanız NAD derim. Stereo performansı bir çok avr den daha iyi.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    10-07-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    237059

öncelikle cevaplar için teşekkür ederim.

evet asıl maksadım daha iyi stereo performansı almak , zira sinema bazında her ikisininde beni yeterince mutlu edebileceğini tahmin ediyorum , surround olarak beklentilerim çok fazla değil , salonumda takribi 30 metrekare , kesinlikle 5.1 kullanacağım , 6 yada 7 gibi düşüncelerim yok.

yamahayı bende düşündüm ama n600 ün fiyat baremi takribi 100 euro daha fazla , benim baremimde 659 var ve açıkçası onuda nad ve marant alternatifinden daha geride görüyorum.

marantz daha tekno görünüyor 7 kanal vs. ama benimde içimde sanki nad sade ama daha etkili gibi geliyor. ayrıca nad ın stereo sistemlerde öne çıkması surround anfide de bu özelliğini korur gibi geliyor , bir husus daha var marantz kanal başı 90 wat iken 13.5 kilo iken nad ın 50 wat ile 16.3 kiloluk bir alet olması biraz ümit verici , siz ne dersiniz bu watt ve ağırlık konularında??

Senior Member
    Giriş Tarihi
    06-05-2006
    Mekan
    45 Manisa
    Üye No
    213771

bende şu an nad t 743 kullanıcısıyım ve çok memnunum...
    aynen sizin dediğiniz gibi sinemada bi şekilde tatmin oluyor insan.benim içinde önemli olan sinemada detayları alabilmekti ve nad ile de yeterince alabiliyorum.ama sıl önemli olan stereo perf gerçekten çok iyi...eğer iyi hoparlrde varsa stereo ampli ye çok yakın geliyor bana sesi...eğer dinlediğiniz müzik te jazz,klasik,yumuşak müzikler ve akustik albümler ise tam bu türe uygun nad t 743...

alırken çok düşünmüştüm stereo,surround diye...%50,%50 idi ağırlığı benim için ve 2 ayrı sistem için bütçeyi yükselteceğime nad t 743 ve wharf 9.5 lar tam denk geldi beklentilerime ve aklım da bir tarafta kalmamış 0ldu...

hatta şu an elimdeki müzik -konser dvd lerini stereo modda dinliyorum ve dolby digital de çok daha detay alıyorum...bence iyi bir avr...sadece dinleme denemeleri yaparken diğer stereo ampli ler ile konser dvd si izlerken perf çok düşük kalmıştı o yüzden elimde de çok sayıda dvd olduğundan stereo almadım ve nad işimi fazlasıyla gördü

Senior Member
    Giriş Tarihi
    06-05-2006
    Mekan
    45 Manisa
    Üye No
    213771

stereo hi-fi ci arkadaşlar

acaba görüşlerim bana öyle geldiği için mi? çok uzun dinetiler denemeler yaptım ve nad t 743 ile aynı ses dac ı kullanan pioneer dv-696 dvd player ı kullanıyorum ve gerçekten nad ile pioneer ve wharf bileşeninde ses i aletleri görmeden dinleyince sanki digital bir avr değilmiş tamamen stereo imiş gibi geliyor ses ...diğer dvd playerlarda aynı şey olmadı yani parlak,keskin,cilalı ses geldi ama bu bileşenler bana sanki gerçekten bir stereo sistemmiş hissi veriyor

Senior Member
    Giriş Tarihi
    06-05-2006
    Mekan
    45 Manisa
    Üye No
    213771

yani konser dvd izlerken de nad t 743 ile stereo seçip dvd set up menüsünden de dolby digital değil de stereo modu seçince inanılmaz derecede çok daha iyi geliyor kulağıma sesler...bu nad ın işini iyi yaptığından mıdır?

yani eğer bir stereo ampli olsaydı da dvd izlerken stereo olarak seçtiğimizde yine aynı detayları alacak mıydık? yoksa bu t 743 ün performansından mı kaynaklanıyor?

film izlerken de aynı detaylar var çünkü stereo modda da...sadece surroundlarda dağılmıyor ses hepsinden aynı sesler geliyor ama detay max bence ve önemli olanda benim için bu...

Banned Member
    Giriş Tarihi
    13-09-2006
    Mekan
    07 Antalya
    Üye No
    261497

Peki ya bu NAD 743'ün bas performansı nasıl ? Sinemada efektlerde yahut rock-pop tarzı müziklerde de performansı memnun edici düzeyde mi ?

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    09-03-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    195653

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi By Thunder Mesajı Göster
    Peki ya bu NAD 743'ün bas performansı nasıl ? Sinemada efektlerde yahut rock-pop tarzı müziklerde de performansı memnun edici düzeyde mi ?
    Sorunuzun cevabı çok göreceli.Fakat Nad 743 kendi fiyatında oldukça tatmin edici bir performansa sahiptir.Ayrıca stereo sound konusunda başarılıdır.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    10-07-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    237059

Beyler dün akşam itibari ile satınalmamı tamamladım , biraz imkanlarımı zorlayarak 753 modelini aldım.

ilk izlenimlerim oldukça olumlu , herşeyden önce çok heybetli ve sağlam görünüşlü bir alet , altında 4 adet soğutma fanı mevcut ve çalıştırdığınızda çok hafif bir vınlama duyuyorsunuz bundan dolayı.

Yanında öğrenebilir bir kumanda geliyor , aydınlatmalı , normalde bu kumanda ayrıda satılıyor ve sanırım 60-70 usd bir maliyeti var , ayrıca bu kocaman kumandanın yanında birde minik ince kumanda çıkıyor , takribi 2 kredi kartı kalınlığında ve avuç içine sığacak kompakt birşey. ( bu öğrenebilir değil tabiki )

Radyo performansı gayet tatmin edici , DAB yok ama sıradan bir kablo anten ile gayet iyi çekiyor , daha kanal ayarlama işlerine felan girmedim , sadece manuel olarak birkeç istasyonu denedim.

Sinema performansı için benim klasikleşmiş dvd'm " black hawk down " ı seçtim , biliyorsunuz efektlerde oskar alan bir filmdi , ses geçişleri , arka plan patlamalar vs konusunda oldukça zengin film. (Eğer elimde olsaydı birde matrix-1 deki lobby sahnesini denerdim ) Kısmetse haftasonu süpermen ve jetli'nin son filmi fearless'ida deneyeceğim.

Genel olarak gayet tatmin edici , henüz genel menüyü kullanmayı öğrenemedim , nedense arka sesler biraz basık geliyor ama kumandada center ,surroundlar ve sub için hızlı erişim ses -/+ mevcut... Belkide benim yerleşim biraz yanlış olabilir , sub biraz zayıf kaldı , center fazla canlı vaziyette , dediğim gibi ayarlama eksikliği olabilir , henüz kitapçığını okumadım , bu sıkıntıyı aşabileceğimi düşünüyorum , zira 753 ü almadan önce dinlerken böyle bir olayla karşılaşmamıştım...

Şimdide en önemli olan stereo performansına gelelim ; ( denemelerimi flat olark yaptım ) Led Zepplin , Sting , Michael Jackson , Şebnem Ferah , Juriajheep ve Cake dinledim. Çok uzun süredir ilk defa ; vaktin nasıl geçtiğini farketmeden full albüm dinleme ve cd sona erdiğinde sessizlikten dolayı kendime gelip yenisini koyma , ruh haline girdim... Müzik ruhun gıdasıdır sözünü anımsatırcasına , dinlemeler sırasında akşam yemeği yemeyi unutum , saat sabah 01.45 sularında kendime geldim ve mutfağa gidip bir sandwiç hazırladım... Velhasıl umduğumdan daha iyi bir stereo performansına sahip olduğunu söyleyebilirim , 80 wattlık yamaha hoperlorlarımı tamamen canlandırdı ve şuan için mutluyum.

Bas konusunda birazcık zayıflık olduğunu hissettim ama , hoperlorlarım 2'şer adet 16 cm lik bas sürücüsüne sahip ve profigold'un bass reflex kablolarını kullanmama rağmen biraz zayıflık , hafif sert çalma ve bazı vuruşları çat-çat yapması gözümden kaçmadı ama genel olarak rahatsız edici bir düzey değildi ve toplamda benden geçer not aldı sistemim.

Yorumlarını esirgemeyip yardımcı olan herkese teşekkür ederim.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    07-08-2006
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    248046

hayırlı olsun. güle güle kullanın.

Banned Member
    Giriş Tarihi
    13-09-2006
    Mekan
    07 Antalya
    Üye No
    261497

Hmmm.... Arkadaşım, 753 modeli ile 743 arasında ne kadar fiyat farkı var ? Nereden, ne kadara alabildiğinizi de yazabilir misiniz bir sakıncası yoksa.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    10-07-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    237059

743 875 usd , 753 1335 usd

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    14-03-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    7096

hayırlı olsun.
    AVR'yi kullandıkça belirttiğiniz bas dengesinde olumlu değişiklikler olabilir.

Junior Member
    Giriş Tarihi
    06-01-2007
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    305168

hayırlı olsun kardeş

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    28-02-2005
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    77793

İyi günlerde kullanın. Bu fiyatlar sanırım liste fiyatları, hiç indirim olmadı mı?
    Düzenleyen ershin : 08-01-2007 at 00:16

Senior Member
    Giriş Tarihi
    10-07-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    237059

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi good person Mesajı Göster
    hayırlı olsun.
    AVR'yi kullandıkça belirttiğiniz bas dengesinde olumlu değişiklikler olabilir.

pardon ne demek bu?

Member
    Giriş Tarihi
    04-01-2007
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    304158

Hayırlı olsun güle güle kullan

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    14-03-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    7096

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi therapeute Mesajı Göster
    pardon ne demek bu?
    Cihazınızın açılma veya sisteminize alışma süreciyle ilgili bir durum.
    Forumda "cihazların ve kabloların pişme veya yanma süreci" ile ilgili bir araştırma yaparsanız konuyla ilgili bir çok bilgi bulabilirsiniz.

2 sayfadan, 1. sayfa 12 SonSon

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı