Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 4 mesajdan 1 ile 4 arası

Konu: laptop LCD..

Senior Member
    Giriş Tarihi
    24-04-2006
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    210719

New Icon16 laptop LCD..

Lcd monitörler için konuşulan özellikler (tepki süresi,parlaklık,kontrast vb) laptop lcd leri için geçerli değil mi? Ben hiçbir laptopun özellikleri arasında monitörüyle ilgili ayrıntılı bilgiye rastlamadım.Bunun dışında çevremde laptop alan kişilerin de lcd özellikleri ile ilgendiğini görmedim.Laptop lcdleri standart falan mı nedir?

Moderator
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    149

önemli olan ekran kartı tabii ama Laptop'larda da kullanılan LCD ekranların farklı Modelleri var diye biliyorum...

Genelde Notebooklarda LCD paneller "Standart" olarak sunuluyor .

Cihazdaki ekran Kartının kapasitesine ve özelliklerine göre daha çok yada az verimli oluyor...benim şu anda evde ve işyerinde kullandığım (eski) (yeni) 2 tane Laptopun LCD ekranları arasında dağlar kadar fark var..

Ama Device Manager'a girip "Monitor" ısmına baktığınızda "Standart LCD Panel" diyor...:)

Adviser
    Giriş Tarihi
    29-12-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( - )
    Üye No
    57205

çoğunlukla 24 ms civarında tepki süreleri olur ve üreticiler maliyeti artırdığından dolayı da asla daha yeni nesil lcd panel kullanmaz sanırım sadece benq 16 ms panel kullanıyor

Banned Member
    Giriş Tarihi
    13-09-2006
    Mekan
    07 Antalya
    Üye No
    261497

Bazıları Sony gibi belki Toshiba vs. bu konularda daha iddialı. Ama ekran kartı da çok önemli bir o kadar da belki en fazla kullanılan codecler. Laptoptan Dijital uydu tv yayını alan birisi olarak Cyberlink codecleri en canlı ve güzel görüntüyü veriyor ama Nvidia codecleri de gayet iyi. Tepkime süresi sinema filmlerinde değil maç yayınlarında ortaya koyuyor kendini. Yani hızlı hareketli resimler ile test etmek lazım.

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı