Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 15 mesajdan 1 ile 15 arası

Konu: Antalyadan yeni canak alacağım yardımcı olurmusunuz?

Average Member
    Giriş Tarihi
    02-07-2006
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    232583

Antalyadan yeni canak alacağım yardımcı olurmusunuz?

Merhaba arkadaşlar ben antalyadan katılıyorum aranıza.Bende 90 lık bır canak var ucundada uni lnb var bunun sayesinde türksat hotbird sirus ve astrayı alıyorum ama sıkıntı şu bu anten balkonumda ve cevirmekten canım cıktı.Şimdi büyük bir anten astra icin 160 canak diyorlar almak istiyorum ama teredütlerim var.Astra canağına 2 lnb ile hotbirdi ve sirusu alabilirmiyim? İkincisi next 7500 ftax var bende bunun sayesinde şifreli yayınları ne oranda izlerim değermi canağı aldığıma? ve 160 canağın artıları eksileri nedir sıkıntısı olan var mı hiç? astra 24 ve 19 almak için birden fazla lnb yöntemi işe yarıyor mu?
    Son olarak ta yaklaşık fiyat aralığını biliyorsanız onuda alayım benim sordum 105 ytl civarında 160 canak.Yardım ve önerilerinizi bekliyorum neden astra iye soracak olursanız yabancı dil almanca var ve duyduğum kadarıyla almnca ağırlıklı yayınlar astradaymış?

Yardımcı olan herkeze tşk ederim ...

Banned Member
    Giriş Tarihi
    13-09-2006
    Mekan
    07 Antalya
    Üye No
    261497

Belediye işhanının 2. katında Sadık Bey var. Gidip Sadık Bey'in kendisine bir danış bence.

Average Member
    Giriş Tarihi
    02-07-2006
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    232583

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi By Thunder Mesajı Göster
    Belediye işhanının 2. katında Sadık Bey var. Gidip Sadık Bey'in kendisine bir danış bence.

Kim bu sadık bey?Hangi konularda uzman?

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    22-02-2004
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    3833

antalya arpsuyunda oturuyorum maalesef 160cm canakla bile dsf,eusport.. gibi kanalları alamıyorum tavsiyem daha büyük bir çanak zira astra19 1kr de ki kanallar için zaten 90cm bile yetiyor
    çok lu lnb sistemimde var hb 90cm çanagın yanına aparatla 2. lnb euw3 16 derecedeki uydu için taktım
    sonuç sıfır yayınlar kırılmalı geliyor sirius uydusunu denemedim

Average Member
    Giriş Tarihi
    24-03-2004
    Mekan
    07 Antalya
    Üye No
    8234

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi nightmann Mesajı Göster
    Merhaba arkadaşlar ben antalyadan katılıyorum aranıza.Bende 90 lık bır canak var ucundada uni lnb var bunun sayesinde türksat hotbird sirus ve astrayı alıyorum ama sıkıntı şu bu anten balkonumda ve cevirmekten canım cıktı.Şimdi büyük bir anten astra icin 160 canak diyorlar almak istiyorum ama teredütlerim var.Astra canağına 2 lnb ile hotbirdi ve sirusu alabilirmiyim? İkincisi next 7500 ftax var bende bunun sayesinde şifreli yayınları ne oranda izlerim değermi canağı aldığıma? ve 160 canağın artıları eksileri nedir sıkıntısı olan var mı hiç? astra 24 ve 19 almak için birden fazla lnb yöntemi işe yarıyor mu?
    Son olarak ta yaklaşık fiyat aralığını biliyorsanız onuda alayım benim sordum 105 ytl civarında 160 canak.Yardım ve önerilerinizi bekliyorum neden astra iye soracak olursanız yabancı dil almanca var ve duyduğum kadarıyla almnca ağırlıklı yayınlar astradaymış?

Yardımcı olan herkeze tşk ederim ...
    Mademki antalyadasın..sana yardımcı olmaya çalışalım..
    Sana motorlu anten tavsiye ederim..42 turksat ile 30 derece hispasat tüm uyduları alabilirsin..Milli eğemenlik caddesi altında sezer elektronik var oraya git sana gereken bilgi sorularına cevap alabilirsin..Tek çanakta çok aparatı tavsiye etmem..Biribirine çok yakın uydularda belki randıman alırsın ama aralı olanlarda alamazsın..
    alacağın anten 1.70 mt motorda 18 inçlik..
    Astırada alman kanalları genelde şifresiz yayın yapar..
    Bu mesaj reklam amaçlı değil yardım amaçlı yazılmıştır..

Senior Member
    Giriş Tarihi
    29-09-2004
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    31720

Arkadaşım ben de antalyadan katılıyorum ve sana tavsiyem şu olur kesinlikle astra seyretmek istiyorsan motorlu alma randıman alamazsın o fıtınalı günleri düşün ince ayarı kaybolur. burhank07 arkadaşımıza katılmıyorum 150cm il dsf paketi antalyada alınıyor 160cm sünetli sharp lnb ile çok daha rahat alabilirsin.
    Herekez çanak anteni monte edebilir ama astra için ustalık gerekir ben alman kanalırını takip eden arkadaşları görüyorum 20-30 lira ucuz yatırıp ilk rüzgarlarda ayarı kaybolan arkadaşları çok gördük burda. Benim size tavsiyem laura kavşağından dedeman yoluna girin 50mt sağda yılmaz elektronik var bence ona bir danışın bu astra çanağını size yardımcı olur. iyi akşamlar

Senior Member
    Giriş Tarihi
    18-03-2005
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    83836

Arkadasim dsf için 180lik kurulmasi lazim simdi Star elektronikten anteni alip kurdurabilirsiniz. ama malum 160 lik anten ve antalyanin rüzgari bu haftaki rüzgarda bizzat gördüm gittigim binada adamlar yeni kurmuslardi 160lik anteni ayni yerde bende 160lik kurmustum adamlarin kurdugu anten mauntundan kirilarak 14. kattan asagi uçmus burda adamlarin sucu yok.benim kurdugum antende ayni sekilde mauntunda 2 vidayi kirmis ama allahtan ucmamis. Astra isi mesakkatli bir uydudur. uyduyu kurdurmak önemli degil. astra uydusu zaten çok iyi bir sinyal almadigi için ayari çabuk bozulabilmekte sana tavsiyem sana en yakin uyducudan bu uyduyu alman yoksa çarsidan pazardan ucuza alabilirsin ama ariza oldugunda kim gelip bakacak maalesef durum bu onun için 3 lira fazla olsun yakinindaki uyducudan al tamiri kolay olsun.yukarida arkadaslar reklamlarini yapmislar ikiside çarsinin ortasindalar en ufak arizada ücretsiz bakim garantisi verebiliyolarsa ok. ben biraz pahali veririm ortalikta sünnetli sharp lnb kaldimi bilmiyorum benkullanmiyorum.yada son takilan antenlerin hiçbirinde bu lnb yi görmedim varda benmi bilmiyorum acaba.kullanilan lnb next 0.3 lnb yeni çikan sharp lnbler siyah olanlar ise yaramiyor ben baska bir lnb kullaniyorum bu da meslek sirri
    Düzenleyen digibey : 02-01-2007 at 00:38

Average Member
    Giriş Tarihi
    02-07-2006
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    232583

hepiniz tşk ederim ederim arkadaşlar ama öyle bir teredütte soktunuz ki beni şimdi motorlu alsam bunu apartmanda catıya kurduğumda cok ses yapıyor diylar ve maliyeti cok yüksek bildiğim kadarıyla zaten şu anda astrayı 19 90 lık canakla alıyorum ama alman kanalları cok kırılıyor bu astrada kaç yayın var ki değermi o kadar masrafa ? Maliyeti konusunda da beni bilgilendirirseniz sevinirim birde başka bir soru bu frontier diye bir çanak var o nasıl biliyormusunuz.Duyuduğuma göre capı küçük ama önde ikinci canağı sayesinde 150 anten görevi görüyormuş acaba doğru mu?

Average Member
    Giriş Tarihi
    19-08-2005
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    126313

arkadasım geç o ufak çanak işini turgut reis caddesinde kıyak elektronik var benim komşu benim çatıda çanak dolu hepsini bu adamcaz taktı ben önce astra için 160 çanak aldım verim alamayınca gittim dedim abi bunun daha büyüğü varmı 180 takalım dedi şuanda astra full hiçbir sorunum yok şuanda izlediğim uydular asra-hotbird-sirius.w3-türksat. git oraya hatta bu yazıyı okuttur o beni tanır sana yardımcı olur.

Average Member
    Giriş Tarihi
    02-07-2006
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    232583

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi rezzak Mesajı Göster
    arkadasım geç o ufak çanak işini turgut reis caddesinde kıyak elektronik var benim komşu benim çatıda çanak dolu hepsini bu adamcaz taktı ben önce astra için 160 çanak aldım verim alamayınca gittim dedim abi bunun daha büyüğü varmı 180 takalım dedi şuanda astra full hiçbir sorunum yok şuanda izlediğim uydular asra-hotbird-sirius.w3-türksat. git oraya hatta bu yazıyı okuttur o beni tanır sana yardımcı olur.
    Dostm rezzak bunların hepsini tek antenle mi cekiyorsun ? COklu lnble?

Senior Member
    Giriş Tarihi
    18-03-2005
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    83836

hepiniz tşk ederim ederim arkadaşlar ama öyle bir teredütte soktunuz ki beni şimdi motorlu alsam bunu apartmanda catıya kurduğumda cok ses yapıyor diylar ve maliyeti cok yüksek bildiğim kadarıyla zaten şu anda astrayı 19 90 lık canakla alıyorum ama alman kanalları cok kırılıyor bu astrada kaç yayın var ki değermi o kadar masrafa ? Maliyeti konusunda da beni bilgilendirirseniz sevinirim birde başka bir soru bu frontier diye bir çanak var o nasıl biliyormusunuz.Duyuduğuma göre capı küçük ama önde ikinci canağı sayesinde 150 anten görevi görüyormuş acaba doğru mu?
    motorlu olmaz arkadasim antalya gibi yerde verim biraz zor astra için ama diger uydular dersen ok. bunlarida zaten 90 likla aliyorsun. frontiere gelince cogu arkadasimizin bilgisi varmi yokmu bilmiyorum ama ben bilgi vereyim frontier uydu astra için olmaz çapi küçük dogru ama türkiye sartlarina uygun degil.zaten ona vereceginiz parayada büyük anten alirsiniz. rezzak arkadasimiz ne güzelde söylemis kiyak elektronik benim komsumdur diiye onun için astra taktirmayi düsünüyorsaniz yakininizdan alin.fiyatina gelince en azindan ben fiyatimi söyliyeyim 160 ligi 200 ytl ye 180 ligi 325 ytl ye kuruyorum diger arkadaslarda durum nedir ne degildir bilmiyorum ama balkona zaten ne 160 ligi nede 180 ligi kuramazsiniz.Astra antenine bagladiginiz aparatla yakinindaki uydulardan yayin almaniz haliyle mümkün daha önceleri trde ben görmemisken avrupadan 3 lü uydu kurulabilecek aparati getirtmistim simdi trdede var 3 lü uydu kurulabilecek sekilde yani ayni anda tek antenle astra hotbird sirius uydusunu kolaylikla alabilirsiniz
    Düzenleyen digibey : 02-01-2007 at 19:16

Average Member
    Giriş Tarihi
    19-08-2005
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    126313

Dostm rezzak bunların hepsini tek antenle mi cekiyorsun ? COklu lnble?
    yokkkk canım sadece digitürk ve sirius 90 çanakla tek izliyorum astra 180-hotbird 90-türksat 90 sana dicem git nerden alırsan al 180 çanak al ilerde hispasata çevirirsin ben arasıra öyle yapıyorum 160 la bunu yapamazsın sinyal çok düşük olur ha unutmadan motorlu çanak felan sakın alma antalya biliyosun fırtına kuru soğuk meşhur ayarı çabuk bozulur verim alamazsın.

Average Member
    Giriş Tarihi
    24-03-2004
    Mekan
    07 Antalya
    Üye No
    8234

Şimdi buradaki mesajları okuyanlar antalyalı uyducular biribirne düştü veya reklam yapıyor diyecekler..Ama ben O düşüncede değilim..Evet Antalya Fırtanlı rüzgarı bol olan yerdir..Motorlu antenin kurulacak yer tesbiti çok önemlidir..Ayrıca iyi ve sağlam sanatkarlık tecrübeli ustalık ister..Özellikle sahil deniz kenarlarında şiddetli rüzgar olur..Milletin çanak ve gün ısıları uçarken 4-5 yıldır bizim motorlu gariban anten yerinde duruyor..Bu zamana kadarda bir proplem yaşamadım..İnşallah yaşamamda.. El elden dil dilden akılda akıldan her zaman üstündür..Meslektaşlarıma bol ve bereketli kazançlar dileklerimle..
    Not:Ben bu işi bıraktım şuan zaten yapmıyorum..Yukarıdaki ve bu mesajımı reklam amaçlı değil yardım amaçlı yazdım..

Banned Member
    Giriş Tarihi
    13-09-2006
    Mekan
    07 Antalya
    Üye No
    261497

Kim bu sadık bey?Hangi konularda uzman?
    Tabii ki uyducu arkadaşım. Gidince görürsün hemen.

Banned Member
    Giriş Tarihi
    13-09-2006
    Mekan
    07 Antalya
    Üye No
    261497

Bir de çanağın ebatından evvel çanağın ve montajcının kalitesine önem ver ! Bazı 110cm.lik çanaklar 150'liklerden iyi performans verir. Bende 45'lik Technisat da var çoğu yerli çanaktan daha kalitelidir tasarım, işçilik ve malzeme kalitesi önemlidir kazanım gücünü belirlerken. Bir de uyumlu orjinal LNB ile işin erbabı bir montajcı bulursan maksimum performansı yakalarsın.

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı