Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 8 mesajdan 1 ile 8 arası

Konu: Next 8000 xcam da hata

New Member
    Giriş Tarihi
    07-02-2004
    Mekan
    42 Konya
    Üye No
    1992

Next 8000 xcam da hata

Aralık 2003de next 8000 xcam almıştım. 1 ay kadar sorunsuz kullandıktan sonra birkaç saattir seyrediyorkan birdenbire receiverin kanal numarası yazan yerinde ışıklar yanıp sönmeye başladı ve yarım saat kadar sonra elektriğini kesene kadar devam etti. Bu arada mevcut kanalı sorunsuz seyrediyordum ancak kanal değiştiremiyordum.5-10 dakika bekleyip yeniden açtım. Stand by ışığı sönmedi. Herhangi bir kanal numarası gözükmedi.4 adet 0 vardı. Ancak son izlediğim kanal seyrediliyor kanal değiştirilemiyordu. Kumandadan açılış tuşuyla açılıyor ancak aynı tablo ortaya çıkıyordu. Birkaç kez elektriki aç kapa yaptıktan sonra yine standby yanıkken ışık yanıp sönmeye başladı ve yaklaşık 20 dakika sonra dbmd yazısı çıktı. Artık kumandadanda açılıp kapanmıyordu. dbmd yazarken elektriği açıp kapatınca herşey normale döndü. Yaklaşık 1 aydır durum böyle. dbmd yazısı çıkana kadar(genelde 1/2 saat kadar vaktimi alıyor) uğraşıyor, açıp kapatıp yatana kadar problemsiz seyrediyorum. Bu arada bir kez fabrika ayarlarına geri döndüm ancak birşey değişmedi.Servise ulaşmam yaşadığım yer itibarı ile en azından önümüzdeki 1 ay için mümkün olmadığından bu veya benzeri durumla karşılaşmış arkadaş var ise yardımlarını bekliyor bu uzun metin için hepinizin affına sığınıyorum.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    24-01-2004
    Mekan
    10 Balıkesir
    Üye No
    618

Selam Keskinsirke..
    8000 cihazında yazılım yüklendikten sonra bu gibi sorunlarla karşılaşılabiliyor. Benim de başıma buna benzer bir olay geldi. Tekrar yazılım yükledim. ve reset attım sorun çözüldü. Ve de üzerinde hangi yazılım var bir kontrol et.. menü->Cihaz Bilgisi bölümünde yazar.. 25 şubat yazılımı şu anda son yazılım. Kolay gelsin.

New Member
    Giriş Tarihi
    07-02-2004
    Mekan
    42 Konya
    Üye No
    1992

Selam Compuman;
    Öncelikle teşekkür ederim. Receiverı satın aldığımda üzerindeki orjinal yazılım duruyor. Herhangi bir yazılım yüklemedim. Sormak istediğim şey önerdiğiniz yazılımı yüklersem ve sorun donanım bazlı çıkar, sorun çözülmezse bu aletin garantisini bozarmı. Bilgisayar konusunda oldukça tecrübeli olmama karşın digital receiverlarla tanışıklığım 3 aylık ve forumda çoğunu anlayamadığım yazıları okuyarak konuyu öğrenmeye çalışıyorum.Bu yüzden yazılım numarasını söyleyemiyorum. Mazur görün. İyi günler dileğiyle

Honorary Moderator
    Giriş Tarihi
    25-01-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    775

Bügün yeni yazılım çıkacak. Sana önerim cihazına reset at (fabrika ayarlarına dön), (aynı bilgisayardaki gibi, reset cihazın kendini toparlamasına yardımcı olur). Bir müddet izle, problemlerin geçip geçmediğini gör. Problem devam ediyorsa servise götür. Düzelmişse tekrar reset atıp yeni versiyonu yükle. Yüklemeden sonra tekrar reset at. Kolay gelsin.........

Senior Member
    Giriş Tarihi
    29-01-2004
    Mekan
    66 Yozgat
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    1193

yeni test yazılımı çıktı netteknikte

New Member
    Giriş Tarihi
    07-02-2004
    Mekan
    42 Konya
    Üye No
    1992

Teşekkür ederim arkadaşlar.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    23-01-2004
    Mekan
    10 Balıkesir
    Üye No
    886

hazirandan belli 8000 cıkan tum yazılımları yukledim deneme ve master yazılımlarını yukldeım ama kanal seyrederken dediğiniz başıma gelmedi selamlar.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    29-01-2004
    Mekan
    66 Yozgat
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    1193

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi KeskinSirke
    Selam Compuman;
    Öncelikle teşekkür ederim. Receiverı satın aldığımda üzerindeki orjinal yazılım duruyor. Herhangi bir yazılım yüklemedim. Sormak istediğim şey önerdiğiniz yazılımı yüklersem ve sorun donanım bazlı çıkar, sorun çözülmezse bu aletin garantisini bozarmı. Bilgisayar konusunda oldukça tecrübeli olmama karşın digital receiverlarla tanışıklığım 3 aylık ve forumda çoğunu anlayamadığım yazıları okuyarak konuyu öğrenmeye çalışıyorum.Bu yüzden yazılım numarasını söyleyemiyorum. Mazur görün. İyi günler dileğiyle

yeni yazılımı yüklemen garantide bir sorun çıkartmaz sadece yüklerken yapacagın hatalardan kaynaklanan flash bozulmaları vs.gibi sorunlar garanti kapsamına girmez.flash parası verirsin.oda doktorun dedigine göre20-25milyon düşük bir mebla.
    saygılarımla

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı