Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 2 mesajdan 1 ile 2 arası

Konu: TRT1 de bayram boyunca her akşam bir animasyon filmi var!

 1. #1
  Adviser
  Giriş Tarihi
  28-08-2004
  Mekan
  67 Zonguldak
  Mesajlar
  10,333
  Kan Grubu
  A Rh ( + )
  Üye No
  24853

  Success Sm TRT1 de bayram boyunca her akşam bir animasyon filmi var!  Yabancı Sinema "Lilo ve Stiç 2 : Stiç Zor Durumda"  Sevdiğiniz kahramanlar Lilo ve Stiç unutulmaz hikayeleriyle geri dönüyor!
  İlki dünya çapında gişe başarısı yakalayan ve 2003 yılında “En İyi Animasyon” dalında Oscar’a aday olan filmin ikincisi de, hiç hız kesmeden kaldığı yerden devam edecek.

  Bir uzaylı ile dünyalı küçük bir kız arasındaki ilişkiyi anlatan Disney imzalı bu olağanüstü animasyon ilk filmdeki duygusal sahnelerin yerini, komik bol kahkahalı sahnelere bırakıyor.

  Arkadaşlık ve aile gibi kavramları öne çıkaran diyalogları beraberinde getiren film, küçükler kadar büyükler için de keyifli bir seçim olacak.

  Stiç’in küçük, küçücük sorunu…

  626 deney ekibi Hawaii’ye inmeden önce, Stiç sakin ve neşeli bir yaşam sürmektedir. Günlerini bir yandan büyük Hula yarışmasına hazırlanan, bir yandan da annesinin izlerini takip eden Lilo’ya yardım ederek geçirmektedir.

  Stiç sanki memleketini bulmuş gibidir, atık etrafa dehşet saçmamaktadır. Kısaca yaşam mükemmeldir...

  Ta ki Stiç’in küçük sorunu ortaya çıkana kadar!


  Yayın
  01.01.2007 20:15 / TRT1

  Yabancı Sinema "Bir Böceğin Yaşamı"

  Yönetmen: John Lasseter

  Kariyerinde yer alan çizgi filmler sayesinde günümüzün en özgün ve en başarılı yönetmenlerinden birisi olarak kendisine yer edinen John Lasseter imzalı muhteşem bir animasyon filmi ....
  “Bir Böceğin Yaşamı”... Böceklerin küçük dünyasında yaşanan komik maceralar genç veya yaşlı ayırt etmeden herkesi kahkahaya davet ediyor. “Bir Böceğin Yaşamı”, takım ruhu ve kararlılıkla ilgili yepyeni bir perspektif sunuyor.

  Hayal gücünün ortaya çıkardığı Disney ve Pixar'ın bu yapımı meraklılarını ince ve zekice detaylarla buluşturacak.

  Kahraman Flik Kışa hazırlanmış olan Karınca Adası’nın sakinleri yorgunluklarını atmak için dinlenmeye çalışmaktadırlar.

  Ancak çekirgeleri yöneten Hopper’la başları derttedir. Yiyeceklerini beleşçi çekirgelerle paylaşmak zorunda kalırlar. Bu durum barışsever karıca halkı için dayanılmaz bir hal alır. Fakat mucit karınca Flik bu duruma başkaldırır ve savaşçı böcekleri kiralar.

  Flik'in süvarilerinin pire sirki oyuncularından bir grup olduğu açığa çıktığında neler olacaktır?


  Yayın
  02.01.2007 20:15 / TRT1

  Yabancı Sinema "Dinazor"  TRT’den olağanüstü bir görsel şölen ve muhteşem bir hikaye!..
  Dinozorların nefes kesen, macera dolu hayatları sizleri hayrete düşürecek. En küçük detayların bile özenle yansıtıldığı bu çizgi sinema, çocuklara yönelik yapılmasına rağmen yetişkinleri de kendine hayran bırakıyor.

  Yönetmenliğini Eric Leighton ve Ralph Zondag’ın üstlendiği filmin senaryosu John Harrison ile Robert Nelson Jacobs’a ait.

  Bundan milyonlarca yıl önce ‘Aladar’ adındaki Iguanodon türü bir dinazor, henüz kuluçkadayken kaçırılar. Aladar ıssız ve uzak bir adada Lemur türü maymunlar tarafından bulunur ve büyütülür. Çok büyük bir meteor yağmurunun başlamasıyla birlikte adadaki yaşam tam anlamıyla bir kaosa dönüşür.

  Yayılan şok dalgaları sonucunda tüm canlılar yakındaki anakaraya göç etmek zorunda kalırlar. Aladar ve Lemur ailesinin birkaç üyesi, orada göç halindeki bir dinazor grubuna katılarak güvenli bir sığınak arayışına girerler.

  Uzun yolculukları boyunca tehlikeler bir türlü peşlerini bırakmaz. iklim değişiklikleri, susuzluk, yırtıcı dinozorlar gibi birçok soruna göğüs germek zorunda kalırlar. Üstüne üstlük Grubun acımasız lideri Kron ve yardımcısı Bruton, elbirliğiyle Aladar’ı yok etmek istemektedirler. Ne var ki, Kron’un kızkardeşi Neera’nın desteği sayesinde Aladar, “geleneksel yöntemler”e karşı meydan okumaya başlar.

  Aladar’ın bu mücadelesinde başarılı olmasının tek yolu uyumlu olmak ve elbirliğiyle hareket etmektir...


  Yayın
  03.01.2007 20:15 / TRT1

 2. #2
  Advanced Member
  Giriş Tarihi
  10-11-2005
  Mekan
  10 Balıkesir
  Yaş
  40
  Mesajlar
  6,055
  Kan Grubu
  AB Rh ( + )
  Üye No
  150693

  bilgi için teşekürler


Gönderme Kuralları

 • Yeni konu açamazsınız
 • Konuda cevap yazamazsınız
 • Eklenti yapamazsınız
 • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
 •  
 • BB Kodları Açık
 • Smiley'ler Açık
 • Resim Kodları Açık
 • Video Kodları Açık
 • HTML Kodları Kapalı