Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 2 mesajdan 1 ile 2 arası

Konu: Rum Fırsatçılığı!!!

 1. #1
  Senior Member
  Giriş Tarihi
  24-04-2006
  Mekan
  35 İzmir
  Yaş
  39
  Mesajlar
  841
  Kan Grubu
  B Rh ( + )
  Üye No
  210719

  Rum Fırsatçılığı!!!

  Söndür bayrağı al elektriği

  Teknecik santralındaki arıza nedeniyle Rumlar’dan parasıyla elektrik talep eden KKTC şantajla karşılaştı: "Beşparmak’taki bayrağın ışıklarını söndürürseniz, size elektrik satarız."

  KKTC’ye elektrik sağlayan Teknecik santralinde peşpeşe meydana gelen arızalar Kıbrıslı Türkleri karanlıkta bıraktı. Kıbrıs Rum yönetimi, arızaları fırsat bilerek, elektrik satın almak isteyen KKTC’ye, ’Beşparmaklar’daki bayrağı söndürün’ şartı koydu.

  Kış aylarının başlaması ve ısınma amacıyla talebin artması üzerine meydana gelen arızaların ardından KKTC elektrik kurumu daha önceki arızalarda da yapıldığı gibi Rumlar’dan elektrik satın almak istedi. KKTC Elektrik Sendikası Başkanı Çağlayan Cesurer özel bir televizyon kanalında yaptığı açıklamada, Rumlar’ın dağlardaki bayrağın aydınlatılmaması şartını koyduğunu ve elektrik vermeyi reddettiğini söyledi.

  YENİ SANTRAL GELDİ

  KKTC’nin yıllardır devam eden elektrik sıkıntısı önümüzdeki aylarda Finlandiya’dan satın alınan santral ile tamamen sona erecek. Santralin ana parçaları önceki gün Magosa limanına ulaştı. Santralin kurulması ise Nisan ayında tamamlanacak. Nisan ayına kadar KKTC’nin elektrik açığını nasıl karşılayacağı ise yetkilileri meşgul eden en büyük sorun.

  Son günlerde elektrik kesintilerinin yoğunlaşmasının ardından Kıbrıslı Türkler arasında da bayrağın aydınlatılması tartışması çıkmıştı. KKTC hükümeti bayrağın ayda 635 Kilowatt tutarında elektrik tükettiğini belirterek, bu rakamın büyük bir evin kullandığı miktar ile eşit olduğunu vurgulamıştı.

  Papadopulos hükümeti, kabul edilmeyen Annan planına da anlaşmanın ilk günü bayrağın kaldırılması maddesini ekletmişti. Rumlar yabancı bir siyasi adaya gelerek KKTC’de temaslarda bulunacağı zaman da, KKTC Cumhurbaşkanlığı’nda, KKTC ve Türkiye bayraklarının kaldırılması şartını koyuyor.

  Bayramda gece de görüyorlar

  KKTC’de 1974 sonrasında Beşparmak Dağları’na yapılan dev Türkiye ve KKTC Bayrağı geceleri ışıklandırıldığında, Rum kesiminin en uzak köşesinden bile görülebiliyor. Milli bayramlar ve özel günlerde geceleri aydınlatılan bayrak, dünyanın da en büyük bayrağı kabul ediliyor. 450 metre boyunda 225 metre genişliğindeki bayrak, dönüşümlü olarak önce KKTC bayrağı ardında da Türkiye bayrağı halini alıyor. Işıklandırıldığında uzaydan da görülen tek bayrak olma özelliğini taşıyor.

  alıntı

 2. #2
  Senior Member
  Giriş Tarihi
  08-10-2005
  Mekan
  41 Kocaeli
  Yaş
  38
  Mesajlar
  812
  Kan Grubu
  0 Rh ( + )
  Üye No
  139071

  ne biçim insanlar bunlar bu ne fırsatçılık adamlar bayrağa bile
  karışıyorlar.
  "Rumlar yabancı bir siyasi adaya gelerek KKTC’de temaslarda bulunacağı zaman da, KKTC Cumhurbaşkanlığı’nda, KKTC ve Türkiye bayraklarının kaldırılması şartını koyuyor."

  rumlardan dost falan olmaz bizde onlara yakınlaşmak istiyoruz yok fear factor yok yabancı damat nedir bu ya


Gönderme Kuralları

 • Yeni konu açamazsınız
 • Konuda cevap yazamazsınız
 • Eklenti yapamazsınız
 • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
 •  
 • BB Kodları Açık
 • Smiley'ler Açık
 • Resim Kodları Açık
 • Video Kodları Açık
 • HTML Kodları Kapalı