Uydumarket Banner  

16 sayfadan, 1. sayfa 1234567891011 ... SonSon
Gösterilen Mesajlar: 318 mesajdan 1 ile 20 arası

Konu: Saddam Hüseyin İdam edildi

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    16-05-2006
    Mekan
    07 Antalya
    Üye No
    216360

New Icon2 Saddam Hüseyin İdam edildi

Saddam Hüseyin , saat 4:55 itibariyle idam edildi.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    11-12-2005
    Mekan
    20 Denizli
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    164225

FLASH FLASH FLASHSaddam'ın ipi çekildi..!

Devrik Irak lideri Saddam Hüseyin başkent Bağdat'ta asılarak idam edildi.

CNN İnternational Arap televizyonlarının Irak'ın devrik lideri Saddam Hüseyin'in idam edildiği haberini geçtiğini bildirdi. Saddam'ın idam saatine yönelik tartışmalar devam etmekle birlikte...Amerikan kanalına dayanan bilgilere göre Saddam'ın infazının (TSİ saatine göre) 04:55'te gerçekleştirildiği yönünde..

İnfazın Yeşil Bölge içinde gerçekleştirildiği ifade edildi. İnfaza, ABD'li ve Iraklı yetkililer ile bazı kurban yakınlarının katıldığı kaydedildi. İdam esnasında eski diktarönün üvey kardeşinin de infazı izlediği bildirildi.

Görgü şahitleri, infazın gerçekleştirilmesinden önce Saddam Hüseyin'e dua ettirildiğini ve son vasiyetinin sorulduğunu söyledi.

Şimdiye kadar ABD'ye yakın Arap medyasından duyurulan infaz ile ilgili haberler ABD resmi makamları ve Irak kaynaklarından da doğrulandı. Saddam Hüseyin'in idam edildiği böylece kesinleşti.

Banned Member
    Giriş Tarihi
    18-03-2006
    Üye No
    199243

onun ipini cekenlerin ipinide öteki dünyada cekerler.dünyada insan kadar zararli bir mahluk yoktur

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    12-04-2004
    Mekan
    61 Trabzon
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    10551

Saddam belki bunu haket etmişti. Ama bir tek şeye üzülüyorum, ıraklılar yaptı ama biz yapamadık.

Moderator
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    149

Irak'lıların uzun zamandır beklediği bir Haberdi...Saddam'ın zulümü yüzünden Ülkesinden kaçmak zorunda kalan ve halen Yurt dışında yaşayan binlerce Iraklı için bugün herhalde tam Bayram oldu...

İnsanlık için belki büyük bir ayıp ama Saddam'ın oğlunun garajından çıkan Ferrari'leri , topluca öldürülen insanların mezarlarını gördükten sonra ben verilen İdam kararına şaşırmıyorum...

Bu olay Avrupa Birliğine gireceğiz diye İdam Cezasını kaldıranlara kapak olsun...
    Düzenleyen hedo : 30-12-2006 at 11:21

Vip
    Giriş Tarihi
    21-02-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    3740

insani tarafım merhametli, idam edilmesine uzuldum,
    adaletle olaya baktigimda ise idamı haketmişti.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    04-09-2005
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    130078

SAddamın asılmasıyla Irağın üçe bölünmesine de bir engel kalmadı artık. Asıl bundan sonraki gelişmeleri görecez.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    22-02-2006
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    190052

saddamın idamına göz yumanlar aponun idamını neden istemiyorlar

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    14-10-2005
    Mekan
    52 Ordu
    Üye No
    140711

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi flysat Mesajı Göster
    insani tarafım merhametli, idam edilmesine uzuldum,
    adaletle olaya baktigimda ise idamı haketmişti.
    Size katılıyorum..

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    25-10-2004
    Mekan
    48 Muğla
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    35690

arkadaşlar şu bizdeki saddamıda sallandırsalar artık habire besliyorlar

Member
    Giriş Tarihi
    29-03-2004
    Mekan
    52 Ordu
    Üye No
    8885

saddama ın asılmasına uzuldum bı o kdarda sevındım belkı öncu olur serefsız apoyuda asarız ama nerde bızı yonetenlerde o yurek.................

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    04-09-2005
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    130078

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi asicvs Mesajı Göster
    saddamın idamına göz yumanlar aponun idamını neden istemiyorlar
    Saddam'ın idamının nedeni; insanlığa karşı suç işlemesiymiş. Hani halepçe'de birkaç bin kişiye bomba attırdıya bütün gerekçe o. Peki bizim çocuk katili terörist başı ne yapmış 30.000 insanımızın ölüm emrini vermiş. Ama asamazsın, astırmazlar. İşte batının olaylara bakış açısı böyle birini as birini besle.
    SAddam Irak politikasında onların önünde engeldi, direnişçilerin arkasındaki manevi güçtü. Ama apo Türkiye üzerinde yapacakları bir oyunda araç olacağı için, astırmazlar.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    23-02-2005
    Mekan
    55 Samsun
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    76055

Mozaik Irak ı bir arada tutuyordu; Şimdiki durum da ortada...

Asılmış, ne diyelim inşallah (zaten karışcağı kadar karışmış olan) Irak Halkı daha fazla zulüm görmez...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    08-02-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    2142

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi Tc-arma Mesajı Göster
    Mozaik Irak ı bir arada tutuyordu; Şimdiki durum da ortada...

Asılmış, ne diyelim inşallah (zaten karışcağı kadar karışmış olan) Irak Halkı daha fazla zulüm görmez...

Kesinlikle haklısın dostum.Demokrasi! barış! ve huzur ! getirdikleri ırakın hali ortada.

Dünde yazdım yine yazacağım.

Umarım o ipte dünyayı bu hale getiren emperyalistleride görürüz.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    17-03-2005
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    83700

Böylece Irak ta bir devir tamamen kapanmış oldu umarım bu idam orada acı çeken insanların kırılma noktası olur ve masum insanlar ölmez.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    17-03-2005
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    83700

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi ejder_ Mesajı Göster
    Kesinlikle haklısın dostum.Demokrasi! barış! ve huzur ! getirdikleri ırakın hali ortada.

Dünde yazdım yine yazacağım.

Umarım o ipte dünyayı bu hale getiren emperyalistleride görürüz.
    İnşallah katılmamak elde değil.

Member
    Giriş Tarihi
    28-09-2004
    Mekan
    01 Adana
    Üye No
    31488

Saddam In Son SÖzlerİ

148 Şiinin katledilmesiyle ilgili açılan Ducely davasında 5 Kasımda idam cezasına çarptırılan ve cezası bu sabah infaz edilen Irak’ın devrik lideri Saddam Hüseyin’in son sözleri, "Birlik içinde kalın" oldu.

İnfazda hazır bulunan hakim Münir Haddad, Saddam’ın asılmadan önce, "Umarım birlik içinde kalırsınız. Sizi uyarıyorum: İran koalisyonuna güvenmeyin, bu insanlar tehlikeli" dediğini söyledi.

Haddad, Saddam Hüseyin’in asılmadan önce ayrıca kimseden korkmadığını söylediğini de açıkladı.

İnfazda hazır bulunan Ulusal Güvenlik Danışmanı Muvaffak El Rubai de Saddam Hüseyin’in idam sehpasına sakin biçimde, cesurca ve kararlı şekilde çıktığını, direnmediğini ve hiçbir şey istemediğini kaydetti.

El Rubai, elinde bir Kur’an bulunan Saddam Hüseyin’in bu Kur’an’ın birine gönderilmesini istediğini, yetkililerin bu kişinin isim ve adresini aldıklarını ve Kur’an’ı göndermeye söz verdiklerini belirtti.

El Rubai, son anlarla ilgili olarak, "Korkma demek için bana dönmesi garip bir his uyandırdı" dedi ve infazın Bağdat’ta, ancak yeşil bölge dışında yapıldığını ifade etti.

İdamın gerçekleştiği yeri söylemeyen El Rubai, Saddam Hüseyin’in Iraklılara teslim edilmesinden darağacına kadar her şeyin filme çekildiğini ve bu filmin gösterilip gösterilmemesinin de siyasi bir karar olduğunu bildirdi.

Saddam Hüseyin’in naaşının defin için ailesine verilebileceğini de söyleyen El Rubai, bütün Iraklıları birlik içinde kalmaya çağırdı ve "Despotizm simgesi gitti" dedi.

BUSH UYUYORMUŞ

Bu arada, Saddam Hüseyin’in idam edildiği sırada ABD Başkanı George Bush’un uyuduğu açıklandı.

Beyaz Saray sözcüsü Scott Stanzel, Bush’un Saddam’ın idam edileceğini birkaç saat önceden öğrendiğini ve idam sırasında uyuduğunu kaydetti. Sözcü, "Başkan, idamın cezasının infaz işleminin sürmekte olduğunu bilerek gününü tamamlamıştır" dedi.

Sözcü, bunun, Saddam Hüseyin’in idam edilmesi sırasında Bush’un uyuduğu anlamına mı geldiğinin sorulması üçerine, "Doğrudur" yanıtını verdi.

Öte yandan, Saddam Hüseyin’in avukatlarından Necib el Nuayimi, devrik liderin naaşının Irak dışına götürülebileceğini, nereye defnedileceğine ailesinin karar vermesi gerektiğini söyledi.

El Nuayimi, Saddam’ın cenazesinin kendilerine verilmesini talep ettiklerini ve cenazeyi Irak dışına götürmek istediklerini belirtti.

Member
    Giriş Tarihi
    28-09-2004
    Mekan
    01 Adana
    Üye No
    31488

Saddam In İdam Ani

İnsanlığa karşı suç işlemekten yargılanan ve suçlu bulunarak idam edilen devrik lider Saddam Hüseyin'in infazının hızla yapıldığı ve hemen öldüğü belirtildi.

Iraklı görgü tanıkları, idam sırasında eski liderin yüzünün örtülmediğini, sakin göründüğünü ve Iraklı polisler onu darağacına götürürken ve ilmiği boynuna geçirirken kısa bir dua okuduğunu belirtti. Görgü tanıkları, idamın çok hızlı olduğunu, Saddam Hüseyin'in hemen öldüğünü söyledi. Görgü tanıkları 69 yaşındaki Saddam'ın ölüme giderken "titremediğini" ifade etti.

Ulusal Güvenlik Danışmanı Muaffak el-Rubai ise devlet televizyonuna yaptığı açıklamada, Saddam Hüseyin'in darağacında 'çökmüş bir adam" olarak göründüğünü iddia etti.

Öte yandan, Saddam'ın ailesine yakın bir kaynak, idam edilen liderin Ürdün'deki kızı Raghd'ın, "Babasının Irak özgür oluncaya kadar geçici olarak Yemen'e gömülmesini istediğini" belirtti.

Üst düzey Iraklı bir yetkili ise ailenin naaşa sahip çıkabileceğini, aynı zamanda naaşın Saddam'ın 4 gün boyunca sokağa çıkma yasağı ilan edilen memleketi Tikrit'e gönderilebileceğini kaydetti.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    22-09-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    30022

New Icon23

evet bu habere sevindim. bir ülkenin parçalanmasına, anne, babalar, ve çocukları gözü yaşlı bırakanların sonu böyle olsun.:tflag:

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    21-01-2005
    Mekan
    59 Tekirdağ
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    64450

Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun . emperyalizme amerikaya ve uşaklarına bir gün bile boyun eğmedi o idam sehpasına giderken bile. kim ne derse desin Saddam şehittir ve emperyalizme direnişin sembolü olacaktır.

16 sayfadan, 1. sayfa 1234567891011 ... SonSon

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı