Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 18 mesajdan 1 ile 18 arası

Konu: N70 telefondan wireless bağlantıya girmek Mümkünmüş?

Starting Member
    Giriş Tarihi
    25-11-2006
    Mekan
    52 Ordu
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    288940

New Icon23 N70 telefondan wireless bağlantıya girmek Mümkünmüş?

telefondan wireless bağlantıya girmek Mümkünmüş? :crashs: geçenlerde bir görüsme esnasında baska birinde bunu gördüm ama programın ismini cismini ögrenemedim Bilen yada bu programa sahip olan arkadaşlar paylaşım yaparlarsa çok mutlu olurum

iyi çalışmalar.
    :tflag:
    Düzenleyen mehmetmrt : 30-12-2006 at 01:34

Member
    Giriş Tarihi
    27-05-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    15398

kusura bakmayın ama N70 i normal telefon gibi kullanabilmek bile büyük bir hüner. Kaldı ki kablosuz! haha güldürmeyin beni.

Starting Member
    Giriş Tarihi
    25-11-2006
    Mekan
    52 Ordu
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    288940

çok güzel açıklamıssın ya sagol!

Senior Member
    Giriş Tarihi
    24-07-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    120048

N70 wi-fi desteği yoktur yanlış görmüş olmalısınız N90 serisi veya e60 falandır o

Member
    Giriş Tarihi
    01-07-2006
    Mekan
    52 Ordu
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    232387

wireless özelliği yazılımsal değil donanımsal bir özell****r. ancak bluetooth ile kurulan bir ağa girebiliri. aksi mümkün değildir. n70 i telefon olarak kullanmak hüner ise türkiyede son vir yada binlerce hünerli insan oldugu görülür. son ay yapılan telefon satışlarında en cok msatılan model n70 tir

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    29-05-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    15454

xjunex e katılıyorum

Starting Member
    Giriş Tarihi
    29-12-2006
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    302264

SElam Herkese. Yeni yeni bu aleme alışmaya çalışıyorum wireless yazınca dikkatimi çekti E50lerde de bu özellik yazıyor kullanımı nasıl?? Programlamı yoksa kendi özelliği mi ya da yok mu??

New Member
    Giriş Tarihi
    05-01-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    59554

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi HuNTeRR Mesajı Göster
    SElam Herkese. Yeni yeni bu aleme alışmaya çalışıyorum wireless yazınca dikkatimi çekti E50lerde de bu özellik yazıyor kullanımı nasıl?? Programlamı yoksa kendi özelliği mi ya da yok mu??
    sayın hunterr işim telefon toptancılığı nokia e50 modelinde wi-fi wireless özelliği yoktur bilgine saygılar

Starting Member
    Giriş Tarihi
    29-12-2006
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    302264

Teşekkür ederim tanıtımlarda hep yazıyordu ama demekki ben yanlış anlamışım. Çok sağolun syn cuneytkan

Starting Member
    Giriş Tarihi
    25-11-2006
    Mekan
    52 Ordu
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    288940

iyi bayramlar.

Starting Member
    Giriş Tarihi
    01-01-2007
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    302898

New Icon23

WirelessIRC yi kurman lazım hat üzerinden bağlantı kuruyorsun yani wap ayarlrının olması gerekiyor ama kontur olmasa bile wireless olan bir yerden bağlantı kurabiliyorsun :)

Average Member
    Giriş Tarihi
    13-01-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    175299

Bu arada gnubox ile bilgisayrdaki ADLS i ceptelefonundan kullanmak ta mümkündür.Unutmamak gerekir bence.Her ne kadar wirelles gibi geniş bir bölgeye internet paylaşımı yapmasada bunu bu şekildede kullanabiliriz.Mesela gittiğim internet cafede bluetooth ile cep telefonumdan gnubox yardımı ile internete girebiliyorum ama sadece 3 5 metre kadar mesafede.Veya kendi bilgisayarım açık iken sokaktan veya evin kapısının önünden internete bağlanabiliyorum.EE Hali ile N70 te wirelles yok ne yazıkki.Olsa zaten mükemmel olurdu ;)

Starting Member
    Giriş Tarihi
    29-12-2006
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    302264

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi basrimutaf Mesajı Göster
    Bu arada gnubox ile bilgisayrdaki ADLS i ceptelefonundan kullanmak ta mümkündür.Unutmamak gerekir bence.Her ne kadar wirelles gibi geniş bir bölgeye internet paylaşımı yapmasada bunu bu şekildede kullanabiliriz.Mesela gittiğim internet cafede bluetooth ile cep telefonumdan gnubox yardımı ile internete girebiliyorum ama sadece 3 5 metre kadar mesafede.Veya kendi bilgisayarım açık iken sokaktan veya evin kapısının önünden internete bağlanabiliyorum.EE Hali ile N70 te wirelles yok ne yazıkki.Olsa zaten mükemmel olurdu ;)
    Bu sadece N70 için mi geçerli butun symbianlar içinmi yoksa N serisi için mi geçerli. Teşekkürler.

Adviser
    Giriş Tarihi
    30-09-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    136984

Bu sadece N70 için mi geçerli butun symbianlar içinmi yoksa N serisi için mi geçerli. Teşekkürler.
    Bluetooht Ve İnternete Bağlanma Özelliği Bulunan Bütün Cihazlarda Olur Symbian İşletim Sistemine Sahip Olması Şart Değil

Starting Member
    Giriş Tarihi
    29-12-2006
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    302264

Teşekkürler kusura bakma daha yeniyim herşeyi okuyamadım :( .tekrar sağol.

Adviser
    Giriş Tarihi
    30-09-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    136984

Ben Bişi Demedimki Zaten :) Sizde Saolun

Average Member
    Giriş Tarihi
    13-01-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    175299

gnubox destekleyen telefonlar genelde symbian hatta gnubox sadece symbian telefonlarda kullanılır.Ayrıntılı GNUBOX açıklamasıda altta verdim...

N70 le bluetooth dan internette :

Bir çok ayar vr ama genelde işe yaramıyor.Ama bu ayarları ben bir haftadır kullanarak N70 le internete girebiliyorum.
    Pc suite baglantı kutucuklarının tamamını silin.Widcomm sofware ve sürücü olan Bt dongelları için geçerli, İki farklı
    bilgisayarda uyguladım ve ikisinde de N 70 le başarılı oldu.Yaklaşık bir haftadır kulanıyorum.

0. Pc Suite bağlantı ayarlarınında kutucukların tamamını silin. Boş olmalı ve Pc suite bağlantısı olmama lı

1.m-router programını dan yükleyelim , kuralım

2 .gnubox n70.sis programını share.de/files/14113353/gnubox_N70.sis.html adresinden indirip telefona kuralım.

3 .N70 Bt isimli bir acces point oluşturalım.

Karışıklık olmaması için bilgisayarda bluetooth iconun üzerine gelerek sağ tıklayıplayıp bluettoth ismini'' Bt ''olarak
    değiştirin.Advenced Configutation

>local setting > com4 ve yada başka bir com port'sa start up auotomatically ve secure connection (önemli) kutularını
    işaretleyelim

n70 de;
    [ayarlar(setting)> connection setting (Bağlantı ayarları) kısmında > Acces point (erişim noktası)>option yeni erişim
    noktası >use defalt setting (Mevcut

ayarlarla)> bağlantı adı (connection name) Mutlaka ''Bt''olamalı. Bağlantı noktası adı bilgisayarınız bluettotda
    verdiğiniz isim olmalı.]

4 .N70 de gnubox programını çalıştıralım

5 .install->create records

6 .options->exit (yani programı kapatıp ,progarmdan çıkıyoruz) önemli

7 .gnubox programını tekrar açıyoruz.

8 .2box bluetooth->serial port

9 .Bilgisayarınız bluettun ciazının ismi görünecek onu şeçin

10 .m-Router programını bilgisayarda açalım advenced sekmasindeki bluetooth + (widcomm)
    [işaret kutusunu işareti kaldıralım ancak program USB protunu görüyorsa böyle bir şeçenek çıkıyorsa kutucuk işaretli
    olmalı idealde boş olamalı]. Advanced sekmesinin hemen altında additional com port sekmesi var oradaki ''wiev''sekmesinde
    widcommun kulandığı com portu şeçelim ve genelde bu com port 4 (çok nadiren farklı olabilir).

11 .N70 gnubox progarmında debug->bring up IF. 'Connection open' mesajıyla bağlantı tamamlanmış demektir ve sağ
    altta m-router program iconu maviye dönecektir.

Sonra Opera ,Netfront yada yüklü gelen internet browserden connection
    ( bağlatı ayarlarında erişim noktası olarak oluşturduğumuz Bt seçelim.

Netfront Advenced>setting>connection > defafult connection >Bt
    ben iki bilgisayarda da kulanıyorum ancak

Opera >Setting>General>Connection use default) önemli - default connection: Bt

Ben 2 bilgisayarada kullanıyorum ancak bazen telefonda gnubox ayarlarını

installl > delete record diyerek silip;5,6,8,9,12 adımlarını tekrar etmek gerekiyor

Ayarlarda sorun yaşadığınızda telefonun gnubox her install createde yeni kayıt girdisi oluşturduğu için yeni kurulumlarda
    tüm ayarları sıfırlamak için

install>delete record yapıp telefonu açıp kapamak gerekli

Özet:
    0.Pc Suite bağlantısını sıfırlayalım. Bağlantı ayarlarındaki tüm kuları boşaltalım.
    1. m-router programını bilgisayara kuralım.
    2. N70 gnubox telefona kuralım.
    3 .N70 Bt isimli bir acces point oluşturalım.
    4 .N70 de gnubox programını çalıştıralım
    5 .install->create records
    6 .options->exit (yani programı kapatıp ,progarmdan çıkıyoruz) önemli
    7 .gnubox programını tekrar açıyoruz.
    8 .2box bluetooth->serial port
    9 .Bilgisayarınız bluettun cihazının ismi görünecek onu şeçin
    10 .m-Router programını bilgisayarda açalım advenced sekmasindeki bluetooth +
    (widcomm)(işaret kutusunu işareti kaldıralım) ''wiev''sekmesinde com portu şeçelim com port 4
    11 .N70 gnubox programında debug->bring up IF. 'Connection open' mesajıyla bağlantı tamamlanmış demektir.
    Back diyerek programdan çıkmadan küçültelim.

Bütün bu yazdıklarım size karışık gibi gelebilir ama programları kurduktan sonra adımlar kolay ancak hem m-router
    programı yazılımcılar için geliştirme aşamasında hemde N70 gnuboxda test aşamasında olduğundan bazı sorunlar olabiliyor.

Telefonda benim 5-6 denemede her seferrinde bağlantı kurduğumu düşünerek bir çok kez denemekte fayda var. Yazı laf
    olsun diye , gereksiz yere yazmadım.

Not: yazıdaki uygulama sıralarına dikkat edin . Lütfen deneyin ,sorunların tamamı yazıdaki bilgilerle çözülebilir.
    Daha fazla yazılabiliecek bir şey yok . Hepsi yazımda var.

Junior Member
    Giriş Tarihi
    14-07-2006
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Üye No
    238837

n70 harika bir ciazz :smiles34:

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız