Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 17 mesajdan 1 ile 17 arası

Konu: Vestelden bir LCD TV aldım. Farklı model geldi. Sizce değiştirmeli miyim?

Member
    Giriş Tarihi
    04-12-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    48074

New Icon28 Vestelden bir LCD TV aldım. Farklı model geldi. Sizce değiştirmeli miyim?

Vestelden bir 32750 LCD TV aldım fakat evime 32708 modeli geldi. Her iki modeli araştırdım (Vestelin sayfasından ve diğer internetten alışveriş sitelerinden) ama kafam çok karıştı. Vestelin kendi sayfasında verdiği teknik özellikler bile doğru değil. Örneğin bulunmadığını söyledikleri bağlantı türleri 32708 modelinde aslında mevcut. Kontrast oranında bir farklılık var sanırım ama ondan da emin değilim. Sizce 32750'de ısrar edip TV'yi değiştirmeli miyim? Bu iki TV arasındaki fark nedir? Fiyatları listelerde aynı.

Saygılar...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    01-04-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    89046

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi trsat Mesajı Göster
    . Örneğin bulunmadığını söyledikleri bağlantı türleri 32708 modelinde aslında mevcut. ...
    yeni modeli olabilir...

Member
    Giriş Tarihi
    22-12-2005
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    167872

Bende 750 modelini al özellikleri daha iyi. 750 yeni seri olmazı lazım.

Member
    Giriş Tarihi
    04-12-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    48074

Eğer bilgiler doğruysa 32708'in

Kontrast oranı : 800:1
    Parlaklık oranı : 450cd/m2,

32750'nin

Kontrast oranı : 1200:1
    Parlaklık oranı : 500cd/m2.

Bu durumda aynı fiyata 32750'de ısrar etmeliyim herhalde.

Member
    Giriş Tarihi
    16-07-2005
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    118059

Bence de 32750 de ısrar etmelisiniz.

Moderator
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    149

Bence mutlaka bu durumu Vestel'e de bildirin..

Size satışı yapan Bayii uyanıklık edior olabilir...

kendisi Alıiş Fiatı üzerinden fark kazanıyor olabilir...yani işin içinde kötü niyet olabilir...ama tabii tamamen yanlışlıkta olmuş olabilir..

Vestel Müşteri Hizmetlerine durumu bildirin...

Member
    Giriş Tarihi
    04-12-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    48074

Bayiyi aradım TV'yi alır almaz. Bunun daha pahallı model olduğunu söyledi. Ancak ben küçük bir araştırmayla fiyatlarının her yerde aynı olduğunu anladım. Vestelin kendi sayfasında da yukarıda belirtttiğim gibi yanlış ifadeler olunca bir de sizlerin fikirlerini alayım dedim.

En önemli farkın yukarıdaki mesajımda belirttiğim özelliklerde olduğunu tahmin ediyorum. Ancak bütün bayilerdeki (üç bayi dolaştım ve pazarlık ettim) fiyat broşürlerinde 32708 modelinin hizasında da tıpkı 32750'de olduğu gibi 1200 kontrast yazıyordu. Eğer bu model 800 kontrast ise (ki Vestelin internet sayfasında öyle belirtiliyor) bu da Vestel'in önemli bir hatası.

Şu ana kadar fikir belirten arkadaşlara çok teşekkür ederim. Saygılarımla...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    22-10-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    276042

Bayiyi aradım TV'yi alır almaz. Bunun daha pahallı model olduğunu söyledi. Ancak ben küçük bir araştırmayla fiyatlarının her yerde aynı olduğunu anladım. Vestelin kendi sayfasında da yukarıda belirtttiğim gibi yanlış ifadeler olunca bir de sizlerin fikirlerini alayım dedim.

En önemli farkın yukarıdaki mesajımda belirttiğim özelliklerde olduğunu tahmin ediyorum. Ancak bütün bayilerdeki (üç bayi dolaştım ve pazarlık ettim) fiyat broşürlerinde 32708 modelinin hizasında da tıpkı 32750'de olduğu gibi 1200 kontrast yazıyordu. Eğer bu model 800 kontrast ise (ki Vestelin internet sayfasında öyle belirtiliyor) bu da Vestel'in önemli bir hatası.

Şu ana kadar fikir belirten arkadaşlara çok teşekkür ederim. Saygılarımla...
    Arkadaşım bence sen vestelin resmi sitesine bak karşılaştırma var ikisini karşılaştır şunu görürsün 750 708 e beş fark atıyor beşte alacaklı kalıyor birdaha bak bence özellikle kullanma kulavuzunu incele bence

Member
    Giriş Tarihi
    22-12-2005
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    167872

750 liyi bir tanıdığım aldı ve kullanıyor sizin gibi ikisinide test etme imkanı olmuş 750 nin görüntüsü gerçekten güzel.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    18-09-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    28991

Öyle saçmalıkmı olur, tabiki değiştirip sizin satın aldığınız modeli verecekler, ısrarcı olun.

Banned Member
    Giriş Tarihi
    02-03-2005
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    78696

.

Bende yaklaşık 10 gündür 32750 kullanmaktayım. Aslına bakarsan eylber'in dediği gibi 32750 kağıt üzerinde çok daha iyi bir model. Ancak ben her iki TV'yi kendi gözlerim ile deneme ve karşılaştırma imkanına sahip olamadım. Bence dikkat edilecek noktalardan bir diğeride bu sitelerde yayınlanan rakamların ne derece doğru olduğu. Yani pratikte hiç bir göz 1200 ile 800 kontrastı birbirinden ayırt edemez. Yine iki TV arasındaki önemli bir fark 32750'nin sahip olduğu 6,5 ms tepkime süresi. Tabi yine bu özellikde pratikte hiç bir göz tarafından fark edilemez. Benim kafamı asıl meşkul eden konu ise internet sitesinde yazan bu özellikler ne kadar doğru ve nederece güvenilir. Üreticiler (genel olarak tümü) bu olayı istismar edebilir ve panelin özelliklerini abartabilrler. Bu konu benim kafamı oldukça fazla meşgul etti bu konu ile ilgili olarak internet üzerinde bazı araştırmalar yaptım. Bazı can sıkıcı ama kesin olmayan sonuçlarada ulaştım. Bu konu ile ilgili olarakda müşteri hizmetleri ile görüşmelerim devam ediyor eğer tatmin edici bir çevap almaz isem bu konuyu resmi makamlara taşıyıp. Panelin gerçek özelliklerine resmi olarak ulaşmak istiyorum. Aslında bunun satın alma sürecimde tüm kullanıcılara sunulması gerektiğine inanmaktayım.

Trsat, 32750 kullanıcısı olarak tavsiyem yukarıdaki yazdıklarımıda dikkate alarak satın aldığın bayiye giderek 32708 modelininde kumandasınıda eline alarak uzun uzadıya karşılaştırman ve deneyerek kararını vermendir. Zaten bir müddet kullandıktan sonra 32750 ye gözün alışacaktır. İki televizyonu yanyana koy karşılaştır ona göre kararını ver.

İyi Bayramlar, İyi yıllar.

Member
    Giriş Tarihi
    16-04-2006
    Mekan
    48 Muğla
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    208160

beyler vestelden 4 tane lcd almış biri olarak konuşuyorum, ürünlerde sorun yaşamazsınız ama web sitesini ne tartışın ne de fazla dikkate alın. Ben web sitesi ile ilgili topic bile açmıştım zamanında, oradaki fiyatlar da özellikler de bağlayıcı ve referans değildir. Sorularıız için call center'ı arayıp mesaj bırakın, ne kadar teknik olursa olsun size geri dönüyorlar.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    09-06-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    16457

gördüğüm kadarı ile biri eski model ben bir yılı aşkın süredir kullanıyorum oyunkonsollarında ve hareketli sahnelerde sorun oluyor pes 6 oynarken oyuncunun yanında gölgelenme ve bulanık bir görüntü oluşuyor zaten tepkime süreside belli değil dvd hareketli sahnelerde dikkatli bakarsanızda kendini belli eder yeni modelin 6,5 ms olması bu yönden çok iyi tabiki doğruysa sony bile 8 ms. birde 32750 hd uymlu farklı kasa bence eski modelle kıyaslanmaz bile. Müşteri hizmetleri vestelin yüz akı servisler rezil.

Member
    Giriş Tarihi
    26-01-2004
    Mekan
    33 İçel
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    979

Merhaba..

Her iki cihazında teknik özellikleri aynı..
    Çözünürlük..1366x768
    Kontrast.....800
    Parlaklık......450

Fakat 32750 modeli yeni kasa olarak piyasaya verilen bir cihazdır.

Bayiniz ile görüşerek konuyu çözebilirsiniz sanırım..

Kolay Gelsin..

Member
    Giriş Tarihi
    23-11-2006
    Mekan
    16 Bursa
    Kan Grubu
    AB Rh ( - )
    Üye No
    288588

750 modeli kesinlikle

Banned Member
    Giriş Tarihi
    02-03-2005
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    78696

Eğer bilgiler doğruysa 32708'in

Kontrast oranı : 800:1
    Parlaklık oranı : 450cd/m2,

32750'nin

Kontrast oranı : 1200:1
    Parlaklık oranı : 500cd/m2.

Bu durumda aynı fiyata 32750'de ısrar etmeliyim herhalde.

Trsat vestelin sitesinden şimdi bu oranları kontrol edersen farklı rakamlar yazdığını görürsün.

Artık vestelin sitesinde 32750'nin kontrast oranı 800:1 olarak düzeltilmiş durumda. Bu konuda hakkımı resmi makamlar aracılığı ile sonuna kadar arayacağım.

Ürün linki aşağıda

.

Member
    Giriş Tarihi
    04-12-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    48074

Size gelişmeleri aktarayım. Durum iyice ilginç bir hal aldı çünkü.

Satın aldığım bayi bana televizyonu 32750 modeli ile değiştireceğini söyledi. 3-4 gün sürer dedi. Bekleyişim 2 haftayı geçince, yıl başı olduğundan depodan çıkışlarda aksama olduğunu kendilerinin siparişi geçtiklerini ve beklediklerini söyledi. Ben de Vestel müşteri hizmetlerini aradım. Yanlış model geldiğini değiştirmek istediğimi ama bayinin bir türlü istediğim modeli teslim etmediğini, bu konuda bana yardımcı olunmasını istedim.

Hangi bayiden aldığımı sordular. Söylediğimde hem onlar şaşırdı hem ben. Böyle bir bayimiz yok dediler. Bu nedenle de bana yardımcı olamayacaklarını söylediler. Ben de onlara bayiniz olmayan dükkanların büyük puntolu Vestel logolarını asmalarına nasıl müsaade ediyorsunuz dedim. Cevap vermeyip görüşmeyi kestiler.

Bu görüşme esnasında onlara tvlerin teknik özelliklerini okuttum. 32750 için 1200, 32708 için 800 kontrast değeri verdiler. İnternetteki bilgilerin sonradan değiştiğini ben de fark ettim. Her ikisi için 800:1 oranı veriliyor.

Oysa bayilere gidin bakın fiyat broşürlerinde her ikisi için de 1200:1 değeri yazılı.

Böyle olunca artık resmi olarak girişimde bulunmanın zamanı geldi diye düşündüm. Tüketicinin Korunması Hakkında Kanunun 4, 10 ve 10/A maddeleri gereğince bu ürünün ayıplı mal olduğunu, bu durumda tüketicinin tercih edebileceği üç çözüm yolundan bedel iadesi ile satıştan cayma hakkımı kullanmak istediğimi, satıcıya ve onunla birlikte MÜTESELSİL SORUMLU OLAN ÜRETİCİ/İTHALATÇI FİRMAYA (VESTEL) iadeli taahhütlü posta ile bugün bildirdim. Aynı ihtarnameyi Sanayi ve Tic. Bakanlığına da gönderip kanunun uygulanmasını takip etmelerini ve bana yardımcı olmalarını talep ettim.

Postayı aldıkları günden itibaren 10 gün içinde bana paramı iade etmeleri gerekiyor. Şimdi bu aşamadayım.

Gelişmeleri size yazmayı sürdüreceğim. Bu girişimden sonuç alamaz isem dava açma hakkım doğacak. Bakalım ne olacak???

İlgilenen arkadaşlara çok teşekkürler.

Not: Her nekadar dolu olsam da şimdilik Vestel markası hakkında forumda kötü bir söz söylemedim. Forumda zaten bu konuda çok şey söylendi. Benim durumum da bu sözlerin ispatı olsun.

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı