AKP Balıkesir Milletvekili Turhan Çömez, yurtlardaki fuhuş skandalını HABERTÜRK'te Saynur Tezel'e anlattı..

AK Parti Balıkesir Milletveki Turhan Çömez, Devlet Bakanı Nimet Çubukçu'yu, yurtlardaki fuhuş skandalını örtbas etmekle suçladı. Çömez, "Bahçelievler Kız Yetiştirme Yurdu'ndaki kız çocuklarına zorla fuhuş yaptırıldığını tespit ettiğini, ancak bakan Çubukçu'nun olayı araştırmak yerine örtbas ettiğini, skandalın ortaya çıkmasına yardımcı olan iki görevliyi de sürgüne gönderdiğini iddia etti.

KRAL ÇIPLAK

HABERTÜRK'te "BUGÜN" programının yapımcısı Saynur Tezel'e Türkiye'nin gündemini sarsacak şok açıklamarda bulunan Çömez, "Kral çıplak" dedi. Bahçelievler Kız Yetiştirme Yurdu'na bir gece ansızın baskın yaptığını belirten AK Parti'nin hekim milletvekili Çömez, kendisini de isyan ettiren gelişmeleri şöyle anlattı:

TECAVÜZE UĞRUYORLAR, FUHUŞA ZORLANIYORLAR

"Beni tanıyanlar bilir, ben bilgim, belgem olmadan konuşmam. İstanbul Bahçelievler Kız Yetiştirme Yurdu’na gece vakti ziyarete gittim ve imza listesini istedim. Gördüm ki gecenin o vaktinde 12-13 yaşlarında 33 kız çocuğu yok. Nerede oldukları bilinmiyor. Orada olan çocuklarla sohbet ettim. Anlattıkları hepinizi ürpertir. O çocukların içinde tecavüze uğrayan var, tecavüze uğrayıp çocuğunu yurtta doğuran var, o doğurduğu çocuk da başka bir yurda gönderiliyor. Başka isimle hastanede kürtaj olan var. Suç çeteleri tarafından yurttan kaçırılıp fuhuşa götürülenler var.Henüz basına bunları açıklamadım. Ama artık açıklama gereği duyuyorum. Çünkü bana o gece kapıyı açan iki öğretmen başka bir yere sürgün edilmiş. Bu noktada bütün bu topladıklarımı kamuoyuna sunma ihtiyacı hissediyorum".

ELİMDE BELGELER VAR

Yetiştirme yurduna yaptığı baskın sırasında inanılmaz olaylarla karşılaştığını belirten Çömez, bu olaylarla ilgili elinde bilgi, belge ve görüntüler olduğunu anlattı. Bahçelievler Kız Yetiştirme Yurdu'nda yaşanan skandalı bir rapor halinde Başbakan Erdoğan'a ilettiğini de kaydeden Çömez, "Raporumu Sayın Başbakan'a sundum. Kendisi gerekenin yapılması için Aileden sorumlu Devlet Bakanı Nimet Çubukçu'yu arayıp talimat verdi" dedi.

ÇUBUKÇU'YA AĞIR SUÇLAMA

Kadın ve aileden sorumlu Devlet Bakanı Nimet Çubkçu'nun olayı araştırıp suçluları ortaya çıkarmak yerine örtbas etmeye çalıştığını ileri süren Turhan Çömez, " Bu sabah masamdaki iki faksa baktım ki beni yurda alan iki öğretmen sürgüne gönderilmiş. Sayın bakan olayı örtbas etmeye çalışıyor" diye konuştu. Sürgün olayının ardından skandalı kamuoyu ile paylaşmayı uygun gördüğünü ifade eden Çömez, "Olayı elimdeki belgelerle ortaya koydum, Çubukçu bunu örtbas etti" diye konuştu.

OLAYIN PEŞİNİ BIRAKMAM

Dehşet yuvasıyla ilgili olayın peşini bırakmayacağını vurgulayan Ak Parti Balıkesir Milletvekili Çömez, "Yurtlarda fuhuş var, tecavüz var dedim bakan örtbas etti. Bu olayın peşini bırakmayacağım. Ben elimde belge olmadan konuşmam. Bunu herkes bilir. Bu belgeleri bizzat sayın bakana verip incelemenin sonucunu da isteyeceğim. Vatandaş bizi TBMM'ye el kaldırıp indirmek için göndermedi" dedi. Çömez, amacının bağcıyı dövmek olmadığının da altını çizdi.

haberturk