Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 6 mesajdan 1 ile 6 arası

Konu: Çok İlginç Bi problem Lütfen El Atın

Member
    Giriş Tarihi
    01-12-2006
    Mekan
    41 Kocaeli
    Üye No
    291769

New Icon22 Çok İlginç Bi problem Lütfen El Atın

:smashfrea Arkadaşlar ss2 dün gece problemsiz çalışıyordu...Kar yağdı baya bi sabah açtım hiç sinyal yok...Tv ye ayrı hat iniyor o normal gösteriyor...Sanırım ss ye inen diseq karda bozuldu su falan aldı diye düşündüm...
    Tv ye inen kabloyu ss2 ye takayım dedim aldım takdım sinyal geliyr kanallarda açılıyor.Fakat kanal değişince sinyal gidiyor:smilies39:
    Sonra kaployu söküp takıyorum sinyal yine geliyor....
    Acaba sorun ne olabilir....
    Ss2 yi kaldırdım yerini değiştirdim kasada olmadı...En son çare format attım yazılımsaldır diye o da olmadı aynı yine bi kaboda hiç sinyal yok (sanırım onun diseq bozuldu) diğeride recevirda normal ss2 ye takınca yayın gelior kanal değişince gidiyor sonra baloyu söküp takınca yine yayın gelior...
    Oynatmaya az kaldı yardım lütfen olmadı garantiye göndercem...Belkide bozulan diseq ilk etkiledi kartı bozdu....şimdide çalışan kabloda sorun yapıyor...Offf hiçbişey anlamadım :(

Member
    Giriş Tarihi
    01-12-2006
    Mekan
    41 Kocaeli
    Üye No
    291769

ya hiç aynı problemi yaşıyan yok mu kanal değişince sinyal gidiyor kabloyu çıkarıp takınca yada prog dvb yi kapayıp açınca geri gelior delircemmmmmmmmmmm

Average Member
    Giriş Tarihi
    23-01-2004
    Mekan
    45 Manisa
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    385

seninde dedigin gibi sorun diseqc te
    ss2 diseqc seçer arkadaşım bir kanal veya başka uyduya geçince sinyal gider
    aynı problemi next marka diseqc ile çözdüm sanada öneririm.

Member
    Giriş Tarihi
    22-02-2004
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Üye No
    3961

bence de sorun diseqte, biraz daha fazla para verip iyi bişey al bence

Member
    Giriş Tarihi
    01-12-2006
    Mekan
    41 Kocaeli
    Üye No
    291769

Arkadaşlar bencede sanırım problem diseq de çünkü bu olay kar yağınca oldu ve şuanda yukardan inen kabloların birinde hiç sinyal yok birinde sadece türksat var hotbird gitti...Oda işte dediğim gibi kanal değişince sinyal gidiyor :( Çatıdaki karlar eriyince bi diseqleri değiştireyim umarım problem çözülür...Yinede ustalardan yorum bekliyorum.Aynı problemi yaşıyan oldumu daha önce?

Average Member
    Giriş Tarihi
    21-01-2006
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    177992

disk c nin hanği hattın ğelmiyor ise yani1 ğirişli türksatı 3 numaralı disk c ye tak ğirişe mesela proğ dvb kullanıyor isen diskc ayarlarındanda türksatı ğirişini 3 al okeyle hala aynı hatayı yapıyor ise kabloyu direk tak ss2 nin arkasına disk cyi iptal ederek elembiden direk kabloyu eklesende olur direk fark etmez ozaman daha iyi anlarsın disk c bozuksa yani 3 veya 4 ünçü ğirişler e bağladıktan sonra hala kanal açıp kapayınca ğidiyorise c yi deyiştir proğramda hata varsa anlamanın yolu dediğim gibi elm biden direk bağla anlarsın eğer o zamanda bozuluyor ise kablon bozuk tur slm ..

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı