Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 8 mesajdan 1 ile 8 arası

Konu: Samsung 42Q7H plazma satın aldım.İzlenimlerim.Ayrıca yardım lütfen!!!

Starting Member
    Giriş Tarihi
    29-12-2006
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    302048

Samsung 42Q7H plazma satın aldım.İzlenimlerim.Ayrıca yardım lütfen!!!

Herkese selamlar,mutlu yıllar,iyi bayramlar...
    2 gün önce Samsung 42Q7H plazma aldım.Tercih sebebim Panasonicle aralarında görüntü kalitesi farkı olmadığına inanmam ve de kasasınında gayet şık olmasıydı.Bağlantım digitürk ve 3 mt. mesafeden izliyorum.2 gecedir cihazı kurcalıyorum ama maalesef özellikle digitürkteki yerli kanallarda piksellenme tarzı şeyler görüyorum arkadaşlar.dün akşam tamda dizi saatiydi gerçi ama show tv deki, kanal D deki falan yerli dizilerde örneğin yakın çekimlerde konuşan insanın ağzına bakıldığında LCD dekine benzer piksellenmeler,tepkiler görüyorum ve bu hiç hoşuma gitmedi.Aynı şekilde futbol maçlarını izlerkende LCD deki kadar olmasada rahatsız edici olabilicek düzeyde bunları görüyorum.Birde PS2 performansınıda beğenmedim.ama onu hadi sadece sarı-kırmızı-beyaz kabloyla bağlamama yoralım.Ve sonuçta şu yargılara vardım;
    1-) Benim izleme mesafem 42 inch e göre fazla yakın (3metre) olabilir
    2-) Ayarları yapamıyorum (ki çeşitli denemeler yaptım.renk,kontrast,parlaklı gibi ayarları aşağılara çekince daha iyi oluyor ama bu seferde canlılık kayboluyor ve kötü oluyor)
    3-)Bu tv digital sinyallerde çok iyi olabilir (ki DVD testlerimde falan gayet iyiydi) ama şuanki digitürk sinyallerini işlemede başarılı olamayabilir.
    Şimdi bu durum bütün HD ready plazmalar için bu şekildemi arkadaşlar yoksa ben yanlış bir tercih yapmış olabilirmiyim?
    Lütfen Panasonic yada farklı marka kullanan arkadaşlarda özellikle DİGİTÜRK yayınlarında nasıl sonuç alıyorlar yazarlarsa sevinirim.
    birde TV yi kuran servis digitürkün scartını RGB olmayan scarttan girmiş.Bu birşey değiştirirmi?Bildiğim kadarıyla digitürk için scarttan farklı bir bağlantı yolu yok ama bağlantılarla ilgili önerilerinizide bekliyorum.Örneğin PS2 için S-video veya compenant kablo varmıdır ve bunlarla bağlandığı zaman daha iyi sonuç alınırmı?
    Herkese teşekkürler...

Member
    Giriş Tarihi
    07-08-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    247946

Merhaba,
    Ben de yeni Panasonic PV60E aldım ve söylediğin sorunları yaşamıyorum.
    Ancak bence 3 metre çok yakın...Ben 4.5 metreden seyrediyorum ve ideal geliyor uzaklık.

Scart kablosunu Profigold Scart ile değiştirebilirsin. Bu upgrade'in işe yaradığını forumda çokça okudum.

Bence güzel bir televizyon almışsın...
    Sanmıyorum ki Panasonic'e göre fark etsin. Çünkü Samsung'un en başarılı plazmalarından biri...

Starting Member
    Giriş Tarihi
    29-12-2006
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    302048

sağol dostum.bende araştırmalarımı yaparken fark olmadığını düşünmüştüm ama mağazalarda izlediğimiz görüntüler sonuçta digital uydu görüntüleriydi.evde digitürke bağladığımda biraz hayal kırıklığı yaşadım açıkcası.aslında bazı kanallardaki görüntüler tatminkarken bazıları gerçekten rezaletti.piksellenmeler falan bir plazmadan beklenmicek düzeyde gibi geldi bana.o sebeplede yol yakınken dönsemmi diye düşündüm ama dediğiniz gibi bu üst sınıf bir tv ve bu yayın kaynağına panasonic ya da pionerr da bağlasam bu izleme mesafesinden faklı olmuycak kanaatine varmaya başladım.tv ayarlarıylada biraz daha oynayıp doğru ayarı bulup digitürkün digital yayına geçmesini beklemek en doğrusu olucak sanırım.saygılar...

Starting Member
    Giriş Tarihi
    29-12-2006
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    302048

olayı çözdüm arkadaşlar[:)]keyfim yerine geldi:banana:
    hemen nasıl olduğunu anlatayım ve daha sonra işin teknik yorumunu sizlere bırakayım çünkü işin teknik kısmından ben pek anlamıyorum açıkcası.bende şu gri digitürk receiverlardan var.arkasında iki adet scart çıkışı bulunuyor.bunlardan birinde TV diğerindeyse AUX/VCR yazıyor.cihazı kuran servis TV yazan scarttan çıkış yaparak yine scart olarak tv ye bağladı ve yukarıdada bahsettiğim gibi görüntüde rahatsız edici piksellenmeler vs. oluyordu.ve bunun normal olduğunu ve hatta başka plazmalarda bunun daha fazla yaşandığını söylemişlerdi.ama ben bu işte bir aksilik var deyip bağlantıları kurcaladım ve sonunda AUX/VCR yazan scart çıkışını kullanarak bağlantıyı yaptığımda görüntüm çok düzeldi.şuan görüntü kalitesi beni gayet mutlu etti.öbürüne göre çok çok iyi.şimdide digitürkün kumandasından sesi açıp kapayamıyorum ama varsın olsun.görüntü düzeldi ya hiç önemi yok.kanal değiştirirken digitürk kumandasını ses için tvnin kumandasını kullanıyorum.ayrıca bu konunda bir çözümü varsa tam süper olurdu.
    bir şey daha var, PS2 bağlantısınıda sarı-kırmızı-beyaz yerine RGBli olan scart girişinden denedim.o da çok farketti ve şuan PS2 performansıda gayet iyi.:smiles10:
    herkese teşekkürler,iyi bayramlar ve mutlu yıllar...
    Düzenleyen o.yaman : 30-12-2006 at 13:32

Adviser
    Giriş Tarihi
    29-12-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( - )
    Üye No
    57205

bu işte bir yanlışlık var bence sen tvnin scartını rgb olana değiştir sen digitürkün scartını kompozit olanla değiştirmişsin aux-vcr çıkışı dvd recorderlar içindir ve çoğunlukla kompozittir ps2 içinse komponent kablo aparatlarını Türkiyede bulamazsın ancak yurt dışından siparişle olur

Member
    Giriş Tarihi
    05-02-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    1704

digitürkün yayın kalitesi düşük. bunu goz onunde bulundur. soyle karşılaştırabilirsin. digitürkteki trt1 yayını ile türksat uydusundaki trt1 yayınları arasında bariz kalite farkı var. plazmanın performansını digitürk ile değerlendirme. selamlar.

New Member
    Giriş Tarihi
    04-01-2007
    Üye No
    304311

arkadaşlar lütfen yardım...

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi nightdriver Mesajı Göster
    Merhaba,
    Ben de yeni Panasonic PV60E aldım ve söylediğin sorunları yaşamıyorum.
    Ancak bence 3 metre çok yakın...Ben 4.5 metreden seyrediyorum ve ideal geliyor uzaklık.

Scart kablosunu Profigold Scart ile değiştirebilirsin. Bu upgrade'in işe yaradığını forumda çokça okudum.

Bence güzel bir televizyon almışsın...
    Sanmıyorum ki Panasonic'e göre fark etsin. Çünkü Samsung'un en başarılı plazmalarından biri...
    panasonic37-pv60 almayı düşünüyorum ne dersiniz?

Adviser
    Giriş Tarihi
    29-12-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( - )
    Üye No
    57205

boşver th42pv60 al salonun şeklini birazcık değiştirirsin 37" lüzumsuz pahalı olur

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı