Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 10 mesajdan 1 ile 10 arası

Konu: Plazma ile kullanım için

Average Member
    Giriş Tarihi
    23-04-2006
    Mekan
    42 Konya
    Üye No
    210347

Plazma ile kullanım için

Arkadaşlar,
    Panasonic 42PV60E plazma aldım. Cihazı gerek ses, gerekse görüntü olarak hakkıyla kullanmak ve televizyon, dvd seyrederken, müzik dinlerken zevk almak istiyorum. Nasıl bir ev sinema sistemi kurmam gerektiği konusunda her türlü tavsiyenize muhtacım.
    Cihazları kullanacağım salonum yaklaşık 20m2. Duvardan duvara 9mm. halı kaplı. Plazmaya uzaklığımız yaklaşık 5m. Genel olarak İki kişiyiz. Bu iş için ayırabileceğim bütçe yaklaşık 1500YTL.
    *Ayrı ayrı sistemler mi almalıyım, bütünleşik sistem mi almalıyım.
    *HDMI özelliği olan DVD playerları tercih etmenin mantıklı olacağını duydum. Başka hangi özellikleri aramalıyım.
    *Kule tipi hoparlörler estetik olarak çok hoşuma gitti. Gereksiz para vermek mi olur. Ayaklık alarak aynı özelliklere sahip bir sistemi kullanmak maliyeti çok düşürür mü. Kaliteli ses için estetikten taviz verebilrim.
    *Kablosuz sistemlerde sesin kalitesi düşer mi.
    Sadece marka değil model numarası ve mümkünse link verebilirseniz bu konuda çok bilgisiz olan bana çok yardımcı olursunuz. Lütfen bir gabiiye anlatır gibi anlatın. Bunu da biliyordur herhalde diye düşünmeyin.
    Benzer konulardaki birçok emek dolu yazınızı okudum, hiçbirşey okumadan bu mesajı yazmış diye düşünmeyin lütfen.
    Vakit ayırıp tavsiyelerde bulunan değerli arkadaşlarıma, tüm forumdaşlara şimdiden çok teşekkür ediyorum.
    Saygılar...

Average Member
    Giriş Tarihi
    23-04-2006
    Mekan
    42 Konya
    Üye No
    210347

Türkiye'deki sitelerde bulamadım ama bulunur diye tahmin ediyorum. Linkini verdiğim ürün ile ilgili yorumlarınızı alabilir miyim ve Türkiye'de bulabilen olursa yazarsa sevinirim.

Average Member
    Giriş Tarihi
    23-04-2006
    Mekan
    42 Konya
    Üye No
    210347

Ayrıca bir arkadaşım şöyle bir sistem kurmamı önerdi, bununla ilgili yorumlarınızı da almak isterim.

Average Member
    Giriş Tarihi
    23-04-2006
    Mekan
    42 Konya
    Üye No
    210347

Arkadaşlar,
    Ev sinema sistemi konusunda halen araştırmalarım devam ediyor. Bu arada Almanya'da çalışan bi arkadaşım sitesinden seçersem mağazadan bu fiyatlardan %18 kdv düşerek alabileceğini söyledi. Yaklaşık 1500YTL ayırdığım bütçe ile Türkiyem'den alabileceğim 3000YTL'lik bir sistem alabileceğim sanırım. Bu bütçe ile yurtdışından neler alabilirim, fikirlerinizi ve tavsiyelerinizi bekliyorum. ( Komple sistem yerine ayrı ayrı almaya karar verdim + müzik dinelemk yerine öncelikli tercihim sinema )
    Bunun gibi bildiğiniz başka siteler var mı.
    Saygılar...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    14-04-2006
    Mekan
    16 Bursa
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    207683

verdiğin linkteki ürün güzel ancak fiyatı biraz yüksek geldi bana

Average Member
    Giriş Tarihi
    23-04-2006
    Mekan
    42 Konya
    Üye No
    210347

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi albatman Mesajı Göster
    verdiğin linkteki ürün güzel ancak fiyatı biraz yüksek geldi bana
    Sayın albatman,
    Ben siteyi göstermek için linki vermiştim. Sitenin anasayfasındaki HD DVD'den bahsetmek istememiştim. Benim aradığım Almanya'dan internetten veya mağazalardan alabileceğim bir ev sinema sistemi.

Adviser
    Giriş Tarihi
    29-12-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( - )
    Üye No
    57205

Almanya fiyatları biraz yüksektir kdvsiz bile alsan türkiyeyle aynıya gelir öyle zannettiğin gibi 1500 ytlye 3000 ytllik bir sistem alamayabilirsin

Adviser
    Giriş Tarihi
    29-12-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( - )
    Üye No
    57205

madem almanyada bir dostun var bence ses sistemi yerine humax hdci2000 aldır hd receiver bak işte o ucuz Türkiyenin yarı fiyatına
    Düzenleyen sadays : 08-01-2007 at 15:46

Senior Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    110

Arkadaşım bence de " LG LH-T9654 EV SİNEMA SİSTEMİ " olabilir fiyatı da 999 ytl. Teknosada var
    veya arka hoparlörleri kablosus kolan model var " LG LH-W9656 EV SİNEMA SİSTEMİ " 1500 ytl.Ben çok beğendim.Yok yok herşey var.saygılarımla

Member
    Giriş Tarihi
    27-02-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    192157

o fiyat aralığı içinde yukardaki bose am 6 yı düşünün derim.sizi hem ses bakımından mutlu edicektir hemde kapladığı yer bakımından.almanyadan alma işinden bence vaz geçin çünki nerdeyse herşey türkiyeden pahalı.bu arada sizinde linkini vermiş olduğunuz bose am6 nında fiyatı yuksek bence.istanbulda bir tanıdığınız varsa daha iyi fiyatlara bulabiliceğini tahmin ediyorum.

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı