Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 3 mesajdan 1 ile 3 arası

Konu: web alanı aldım ..

Senior Member
    Giriş Tarihi
    13-09-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    132633

New Icon9 web alanı aldım ..

Arkadaşlar çalıştığım mobilya firmasına .com uzantılı web alanı aldım 9.5$ a daha sonra kendim front page de amatör bir sayfa hazırladım, bir kaç resim ve firmanın telefonunu koydum. web alanı aldığım bilgisayarcı benden 30 $ daha para aldı. bu bilgileri server a yükleyecekmiş. ben acemi olduğum için bu parayı verdim ama şüphelerim var acaba bu parayı herkesten alıyorlarmı? başka ekstra masrafı varmı bu işin ? bilgisayarcı bana şifre vs vermedi .almış olduğum web alanı ile ilgili bilmem gereken şifre vs varmı?:smiles7:

Senior Member
    Giriş Tarihi
    19-02-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    3427

arkadaş işin aslı şuki vermiş olduğunuz 9.5$ ile bahsi geçen bilmemne.com adresinin isim hakkını kullanmak için muhtemelen 1 yıllığına satın almışsın evet bu sadece senin plakan birde bu plakanın işlevini yerine getirmesi için bir araçlazım işte oda bilgisayarcının sana dediği gibi yapmış olduğun sitenin insanlar tarafından görülebilmesi için internet teki hosting işlemi yapan firmalardan birinin sistemine yüklenmesi gerekir onun içinde para ödemek gereklidir. hosting işlemi içinde bir çok alternatifler ve seçenekler vardır bu sizin yapmayı veya yaptırmayı düşündüğünüz sitenin içeriğine göre değişiklikler gösterir ihtiyacınıza en uygun olanı belirler ve anlaşırsınız bir hosting şirketinden web sayfası barındırma hizmeti satın alırsınız ve daha sonra önceden almış olduğunuz alan adınızın ayarlarından dns ayarlarınızı hosting firmasının size vermiş olduğu dns ayarlarına göre yapılandırırsınız ve sistem çalışmaya başlar tabi bu da hosting şirketinin ve alan adını satın aldığınız firmanın çalışmalarına göre 15 dakika ile 48 saat arasında bir zaman içerisinde grçekleşir.

Kısaca sorduğunuz sorunun direk yanıtı ise parayı vermiş olduğunuz insanı tanımam ama web sayfasının barındırılması içinde bir ücret ödenmesi gerektiği kesindir. yani sizden talep edilen para normaldir.

Başka masraf çıkarmı demişsiniz 1 sene boyunca çıkmaz lakin isim hakkının ve web baındırma hizmetinin devamı için her sene ödeme yapmanız gerekecektir.

Diğer taraftan bir para çıkma ihtimalide eğer web sayfasını daha profesyonel hale getirtmek isterseniz çıkar onun dışında çıkmaz...

Senior Member
    Giriş Tarihi
    13-09-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    132633

cevap için teşekkürler..

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız