Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 10 mesajdan 1 ile 10 arası

Konu: Açılışta hızlılık-Windows Açılışındaki mavi led'leri azaltın

Average Member
    Giriş Tarihi
    20-09-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    29428

Açılışta hızlılık-Windows Açılışındaki mavi led'leri azaltın

Biliyorum pek çok program ve fikir var bunların çoğunu bende uyguladım fakat aşağıdaki çözüm 5 saniye kadar farkettirdi. Yani bende işe yaradı umarım sizinde işinize yarar

Start
    Settings
    Network connections'dan
    Internet bağlantınıza'ın properties'ine girin
    General'de
    Obtain an IP address automatically kısmı işaretliyse bunu elle girmeniz daha yerinde oluyor. XP açılırken IP'yi kendisi bulmak zorunda kalmıyor
    Use the following IP Address'i seçin ve ADSL modemini'in ayar kitpçığından aşağıdakileri doldurun.

IP Adress
    Subnet Mask
    Default gateway kısmını doldurun
    Use the following DNS server adress'den
    Preferred DNS server'i de belirttiğinizde makinanızın açılışı hızlanıyor

Honorary Moderator
    Giriş Tarihi
    16-08-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    23565

Evet.. 5-10sn kadar faydası olur.. :)

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    02-05-2004
    Mekan
    15 Burdur
    Üye No
    12671

arkadaşım biz türkçe xp kullanıyoruz türkçe yazsaydın anlardık bundan hiç bir şey anlamadım

Honorary Moderator
    Giriş Tarihi
    16-08-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    23565

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi afacan15 Mesajı Göster
    arkadaşım biz türkçe xp kullanıyoruz türkçe yazsaydın anlardık bundan hiç bir şey anlamadım
    Ağ Bağlantılarından Genel ayarlarına girin.. TCP/IP ayarlarında "Otomatik IP Al" yazan kısımda IP değerini el ile girin demek istiyor arkadaşımız. Bunun için öncelikle PC'nize atanan IP değerini tespit edim sonra o değeri girmenizin faydası olur.

Başlangıç-Çalıştır kısmına "cmd" yazın ve dos penceresi açılsın. Komut satırına "IPCONFIG /ALL" yazın, IP, SUBNET MASK ve AĞ GEÇİDİ değerlerini not alın.. Sonra bunları TCP/IP ayarlarına el ile girin.

Average Member
    Giriş Tarihi
    20-09-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    29428

Çok doğru söylüyorsunuz

Malesef ben ilk jenerasyonlardanım. Bizim zamanımızda türkçe kaynak bulmak çok zordu hep ingilizcesini öğrenmek zorunda kaldık. Nasıl öğrenirsen öyle gidiyor. İnanın Türkçeleştirmeye çalışsam daha çok gülersiniz.

E hal böyle olunca inanın Türkçe uyarlanmış kelimelere afadersiniz mal gibi bakıyorum. Garip ama gerçek bu. Bir işletim sistemi kurarken ingilizcesini tercih etmek zorunda kalıyorum. Bizim için (en azından benim için) biraz geç umarım gelen arkadaşlar bu kötü huydan uzaklaştırılırlar (Uzaklaşırlar demiyorum çünkü verilenin ne olduğu önemli).
    Düzenleyen tkirklar : 29-12-2006 at 15:27

Average Member
    Giriş Tarihi
    20-09-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    29428

Çok doğru söylüyorsunuz

Malesef ben ilk jenerasyonlardanım. Bizim zamanımızda türkçe kaynak bulmak çok zordu hep ingilizcesini öğrenmek zorunda kaldık. Nasıl öğrenirsen öyle gidiyor. İnanın Türkçeleştirmeye çalışsam daha çok gülersiniz.

E hal böyle olunca inanın Türkçe uyarlanmış kelimelere afadersiniz mal gibi bakıyorum. Garip ama gerçek bu. Bir işletim sistemi kurarken ingilizcesini tercih etmek zorunda kalıyorum. Bizim için (en azından benim için biraz geç) umarım gelen arkadaşlar bu kötü huydan uzaklaştırılırlar (Uzaklaşırlar demiyorum çünkü verilenin ne olduğu önemli).

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    02-05-2004
    Mekan
    15 Burdur
    Üye No
    12671

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi MeTePe Mesajı Göster
    Ağ Bağlantılarından Genel ayarlarına girin.. TCP/IP ayarlarında "Otomatik IP Al" yazan kısımda IP değerini el ile girin demek istiyor arkadaşımız. Bunun için öncelikle PC'nize atanan IP değerini tespit edim sonra o değeri girmenizin faydası olur.

Başlangıç-Çalıştır kısmına "cmd" yazın ve dos penceresi açılsın. Komut satırına "IPCONFIG /ALL" yazın, IP, SUBNET MASK ve AĞ GEÇİDİ değerlerini not alın.. Sonra bunları TCP/IP ayarlarına el ile girin.
    teşekürler arkadaşaım bögle anlatıldıktan sonra yapmaya ne var ilgin için teşekürler.:love:

Average Member
    Giriş Tarihi
    20-09-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    29428

Mesaj sayına bakılısa

teşekürler arkadaşaım bögle anlatıldıktan sonra yapmaya ne var ilgin için teşekürler.:love:
    Mesaj sayına bakılırsa anlamayacak adam değilsin. Amacın ne bu bilgi işine yaramadı mı yani. Yoksa amaç üzüm yememek mi ?. Bilgi bilgidir ve senden başka 150 adam girmiş buraya birtanesi de şöyle böyle dememiş.

Member
    Giriş Tarihi
    23-09-2006
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    B Rh ( - )
    Üye No
    265680

bilgi iyidir.paylaşımda

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    25-06-2005
    Mekan
    01 Adana
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    112421

bence tek dezavantajı (tabii kullananlar için) :

rapidshareden download yapıyorsanız 1 saat gibi beklemeleri iptal etmek için reset yapmanız bekleme derdinizi bitirmeyecek :)

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı