Uydumarket Banner  

2 sayfadan, 1. sayfa 12 SonSon
Gösterilen Mesajlar: 25 mesajdan 1 ile 20 arası

Konu: laser ameliyatı sonrası iyileşme süreci???

Member
    Giriş Tarihi
    01-11-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    146642

New Icon23 laser ameliyatı sonrası iyileşme süreci???

Bir ay önce gözümden lasik yöntemiyle laser ameliyatı oldum.
    1. ay, doktorumun yaptığı kontrollerde herşeyin normal olduğunu,fleplerin gayet güzel yerine oturduğunu söyledi.
    Ancak sol göz ile sağ gözüm aynı netliğe ulaşmadı.yapılan ölçümlerde sol göz 0.25 e kadar gerilemişken,sağ göz 1.00 derecede kaldı.Ve tabiki görüşüm bir ay geçmesine rağmen net değil.
    Gerçi doktor numaraların yerine oturmasının 3 ay gibi bir süre alacağını ve beklememiz gerektiğini söğlüyor ama benim aklıma kurt düştü...
    Laser ameliyatı olup iyileşme süreci böyle uzayan yada iki göz arasında böyle farklar oluşan arkadaşlar varmı acaba?
    Fikirlerinizi belirtirseniz sevinirim...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    13-10-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    33799

Merhaba;

öncelikle geçmiş olsun.

ameliyat olmadan önce yazdığınız mesajın bulunduğu
    aşağıdaki linkte arkadaşların da belirttiği (özellikle son mesaj)
    ve doktorun söylediği gibi 3 aylık bir sürenin geçmesi gerekiyor sanırım.

tekrar okumak isterseniz söz konusu link burada :

moralinizi yüksek tutun,
    acil şifalar :wave:

Member
    Giriş Tarihi
    01-11-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    146642

aslında ameliyat öncesi operasyon sırasında veya sonrasında bir aksilikten korkar insanlar fakat numaraların tam düzelemiyeceği konusu hiç aklıma gelmemişti.
    çünkü öncesinde hep sıfırlanma muhabbeti yapılıyor ,böyle bir olasılıktan çok bahsedilmiyor ve hasta böyle şartlanıyor...
    peki numaralar böyle kalırsa -ki şu anda net göremiyorum- ikinci bir ameliyat mümkün müdür?
    yada ikinci kez ameliyat olmak ileride bir sorun yaratır mı?

Starting Member
    Giriş Tarihi
    02-09-2005
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    129560

slm arkadaşım

bende 2 hafta önce lasik yöntemi ile ameliyat oldum ve eve gidipte aradan 3 saat geçince sağ ve sol gözümde farklılık hissetim sol ne sağ ise bulanıktı.2 gün sonra kontrole gittim ve bana sana dendiği gibi uzman doktor çok iyi dedi.Durumu anlattım.Bana daha yeni ve 1 aya kadar düzelir dedi ama ikna olmadım.neyse 1 hafta geçti ve sağ tarafta bi bozukluk olduğuna iyice kanaat getirdim.çünkü her insan bir nevi kendi kendisinin doktorudur dimi.Aynı uzman doktor baktı hakikaten bişeyler var ve beni ameliyat bölümündeki prof.dr gönderdi.6 tane makinada bakıldı ve sol taraf 1,50 den 0,25 e düşmüş ancak sağ taraf 1,25 iken 2,00 olmuş diyince afalladım.bana flepin oturmamış olabiliceğini yada sağ gözün tedaviye cevap vermediğini söyledi.10 gün sonra yine gidicem.Mutlaka gelmemi istedi doktor.3 ay kadar kontrol edicez dedi eğer numara aynı kalır ve başka bi değişiklik olmaz ise sağ gözü tekrar lazer yapıcaklar.sende öyle bişey düşünürsen kornea kalınlığını muhakkak öğren.İlerde erime yapabiliyomuş.Prof bana 630micron ve mercek yapısı 12 dereceye kadar lazere uygun dedi.500 micron altı tehlikeliymiş.Dua ediyorum düzelir inşallah diye ama allahın takdiri napalım...

Starting Member
    Giriş Tarihi
    01-10-2007
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( - )
    Üye No
    386780

Ben de 2004 yılında olmuştum.Bütün gece uyuyup ertesi gün uyandığımda gayet net görüyordum. 19 yıl gözlük kullandıktan sonra gözlüksüz yaşamın ne kadar güzel olduğunu anladım.lazer sonrası göz kuruluğu oluşabiliyor ben bunu buharla aştım.Kimi insanların suni gözyaşı damlası kullandığını gördüm kimilerinin de hala şişe su ile yüzlerini yıkadıklarını.Şu an hiç bir sorunum yok şükürler olsun sadece güneşten etkilenmem fazla onu da güneş gözlüğüyle aşıyorum.Bence operasyonu yaptırdıktan sonra başka bir merkeze gidip farklı bir doktora genel bir kontrol yaptırmak faydalı geçmiş olsun

Senior Member
    Giriş Tarihi
    07-07-2005
    Mekan
    26 Eskişehir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    115688

tv.de gördüğümüz kadarı ile bir çok dr. ve elinde avcunda olupta lazer ameliyatı olmayan ve hala gözlükle dolaşan bir çok kimse var demekki hala bu işi tam başaramıyorlar, tam başarmış olsalar gözlükle dolaşan doktorlar önce kendileri ameliyat olurlar;
    bende olmayı düşünüyordum ama böyle şeyleri okudukca gördükçe vaz geçtim doğrusu

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    10-03-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    6441

ben de gozlukle dolasan goz doktoru kalmadiktan sonra bu ameliyati olmayi dusunuyorum :)... gerci doktorlarin da cok onemli bir yuzdesi fosur fosur sigara iciyor, bizi mi kandiriyorlar sigara sagliga zararlidir diye nasil bir mant****r anlamiyorum ki... :)

Senior Member
    Giriş Tarihi
    07-07-2005
    Mekan
    26 Eskişehir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    115688

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi bado6100 Mesajı Göster
    ben de gozlukle dolasan goz doktoru kalmadiktan sonra bu ameliyati olmayi dusunuyorum :)... gerci doktorlarin da cok onemli bir yuzdesi fosur fosur sigara iciyor, bizi mi kandiriyorlar sigara sagliga zararlidir diye nasil bir mant****r anlamiyorum ki... :)
    rahmetli babamı kalp ve göğüs hastalıkları uzmanına muayeneye götürmüştük,

o sırada dışarıdan yemek geldi masanın üzerine koydu birbuçuk porsiyon yoğurtlu şiş köfte karışık,:Smilies37: neyse adam yemeği yemeden bizim babayı muayene etti ve aynen şunu söyledi

"amca bak önce sigarayı bırakacaksın," :smile_non(doktor; bunu söylemeden evvelde masa üzerinde duran sigarasından bir tane yaktı)
    "kırmızı et yemeyeceksin":Smilies37::smile_non
    "kızartma yemeyeceksin,":smile_non

derken baba dr.nin sözünü kesti

ve aynen şunu söyledi doktora;
    "ulan dürzü sen benimle dalgamı geçiyorsun; bana verdiğin öğüde bak kendi yaptığına bak, ben kırk yıllık tiryakiyim." :confused::confused::confused:sen önce kendin yapma ki bizde yapmayalım:ok::smiles10::smiles10::smiles10:

dr.ye aynen şunları söyledi

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    13-02-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    2609

zaten bu tarz ameliyatlarda numaralar hiçbir zaman sıfırlanmaz...flepte sorun olursa genelde 2. ameliyat öneriliyor zaten düzeltmek için..ha bir de lazer olmak isteyenlerin en dikkat etmesi gereken nokta bu ameliyatı yapan doktor kadar kullanılan cihaz da çok önemli arkadaşlar...bu yüzden kendinize çok iyi ve üst düzey merkezleri tercih etmenizi tavsiye ederim...(bu kadar net konuşuyorum diye merak edenler olur..bunları bir sağlık çalışanı olarak duyuyor ve söylüyorum..)
    kalp durumuna gelince de dedikleriniz tabii ki çok mantıklı ve doğru...ama her insanın bünyesi aynı olmuyor işte...bazıları 40 yaşında çok damar tıkalı olarak geliyor ama aynı beslenme tarzıyla bazıları da turp gibi oluyor tabii..(tabii daha bir çok neden var..sigara,extra hastalıklar,genetik faktörler,stress vs.. gibi)

Starting Member
    Giriş Tarihi
    02-09-2005
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    129560

Ben ikinci ameliyatı oldum ve 0.25 düzeyine indi.Her şey güzel şu anda ancak sadece şunu söylemeliyim.Gö bebeğiniz laserle yakıldığı için hassaslaşıyor arkadaşlar.Yani ışıktan değil,sadece güneşe çıktığınız zaman göünüz otomatikman öncekine nazaran kısılıyo hatta ıslanabiliyor.Güneş gözlüğü ile üstesinden gelebiliyorum bu olayın...ok

Starting Member
    Giriş Tarihi
    24-10-2011
    Mekan
    74 Bartın
    Üye No
    569772

1 hafta önce ıntralase lasik ameliyatı oldum ankara dünya göz hastanseinde. 11 yıldır gözlük kullanıyordum şimdi diyorum ki; keşke daha önce olsaydım ameliyatı. hiç sorun yaşamadım. her biri 5 dk da bitti gözlerimin. ameliyattan 1 saat sonra net görmeye başladım ve şuanda çevremdeki herkesten daha net görüyorum :). yüzde yüryirmibeş düzelttiği söyleniyordu zaten. çok memnunum şiddetle tavsiye ederim. gözlerim sadece biraz hassaslaştı soğuğa ve güneşe karşı ama çok rahatsız edici değil. 3 ayda tamamen düzelir sanırım.

Vip
    Giriş Tarihi
    11-03-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    6600

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi recep20 Mesajı Göster
    1 hafta önce ıntralase lasik ameliyatı oldum ankara dünya göz hastanseinde. 11 yıldır gözlük kullanıyordum şimdi diyorum ki; keşke daha önce olsaydım ameliyatı. hiç sorun yaşamadım. her biri 5 dk da bitti gözlerimin. ameliyattan 1 saat sonra net görmeye başladım ve şuanda çevremdeki herkesten daha net görüyorum :). yüzde yüryirmibeş düzelttiği söyleniyordu zaten. çok memnunum şiddetle tavsiye ederim. gözlerim sadece biraz hassaslaştı soğuğa ve güneşe karşı ama çok rahatsız edici değil. 3 ayda tamamen düzelir sanırım.
    bir kaç ay sonra sizi buraya bekleriz netice nasıl görelim .

Starting Member
    Giriş Tarihi
    29-01-2012
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    574770

Herkese Merhaba,

Ben de dün itibariyle lazer ameliyatı oldum ve ameliyat sonrası iki gözüm arasındaki görme farkından dolayı internette bi araştırmaya giriştim.'Canyturk' ve 'baybozkurt' adlı kullanıcıların yazdığı belirtileri ben de bugün yaşamaktayım.Sol gözümün numarası daha yüksek olmasına rağmen daha net görürken,sağ gözüm pek net değil.Dolayısıyla görüş netliğim tam da beklediğim gibi olmadı.Yukardaki arkadaşlar veya bu sorunu yaşayan başkaları görmeleriyle ilgili bi gelişme yaşadılar ise paylaşabilirler mi?Merakla bekliyorum..

Starting Member
    Giriş Tarihi
    29-01-2012
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    574770

Göz Lazer Ameliyatı Sonrası Yardım!!!!

Merhaba,

Yıllardır gözümdeki astigmat rahatsızlığına bağlı olarak lens ile iki gözümde de aynı netliği yakalayamıyordum.Bu farklı görüş netliğinden dolayı lazer olmaya karar verdim ve dün itibariyle İstanbul Cerrahi Hastanesi'nde lazer ameliyatı oldum.Ameliyat sonrası numarası yüksek olan sol gözüm gayet iyi görürken sağ gözüm pek net değildi.Yani sanki lens gözümün içine yerleştirilmişti.Aynı lensle gördüğüm görüntüyü elde ettim.Dolayısıyla görüş netliğim beklediğim gibi olmadı.

Elbetteki fikir sahibi olmak için çok erken çünkü doktorlar 6 aydan önce kesin iyileşme olmaz diyorlar.Acaba daha önce lazer olup bu sorunlarla karşılaşan veya herhangi bir gelişme elde eden var mı?Paylaşırsanız sevinirim,merakla bekliyorum..

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    30-07-2009
    Mekan
    03 Afyonkarahisar
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    501000

arkadaşım excimer lacer ameliyatlarında görüntü 2-3 ay sonra netleşiyor. ama astigmatlar sıfırlanmıyor 0.50 gibi kaılıyor. ben 2004 de oldum. sorun yok gayet iyi. sana tavsiyem sadece gözlerini ovculama her şey düzelecek netleşecek.selamlar.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    05-05-2008
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    432164

Bende daha önce lazer oldum sol gözüm sağ gözümden daha az görüyordu.. sol gözümden lazer oldum bana lens takmadılar.

aradan 1 yıl geçti bana göre sanki halla fark yok hala sol gözüm sağ gözümden daha az görüyor gibi geliyor bana bunu bir gözümü kapayınca analayabiliyorum. birkaç değişik doktora gittiğimde göz numaramın 0'a inmiş olduğu söylendi ama hiç bir zaman sağ gözümle kıyaslamam gerektiğide söylendi. eskiden sol göz numaram 3 derece astigmattı.

yalnızca genel söylenen kanı şu 2 gözdede sorun varsa ve 2 göz birden lazer olursa fark daha iyi belli oluyor. tek gözde fark çokda belli olmuyor. en azından benim için böyle.
    Düzenleyen moonlightxx : 29-01-2012 at 13:58

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    09-09-2009
    Mekan
    53 Rize
    Üye No
    505593

şayet gözünüze lens(mercek)yerleştirilmişse:en az 3 ay beklemek gerekiyor.çok erken incelemeye koyuldunuz.bu sizin aleyhinize bir durumdur.
    şayet lens yerleştirilmişse gözünüzü sakın oğuşturmayın.sadece bir kere gözümü istediğim gibi oğuşturabilmek için bir ameliyat parası feda ederdim..
    ben iki gözümden ex.laser oldum.mercek yerleştirildi biri 3.yıla girdi.diğeri 1.5 yıla.....
    nasıl sorarsanız;ağzında takma diş olandan bir farkı yok.ne demek istediğimi anlamak için ağzında takma dişi olan biri ile konuşun.
    amma inceleme için çok çok erken olduğunu söyleyebilirim...
    AKLINIZI ve ELİNİZİ GÖZÜNÜZDEN IRAK TUTUN...geçmiş olsun.

Starting Member
    Giriş Tarihi
    01-05-2011
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    561016

Ben de 15 gün önce lasik oldum . Çok iyiyim. Gözlerim açık renkli olmasına rağmen güneşten hiç rahatsız olmuyorum.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    05-08-2004
    Mekan
    33 Mersin
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    22409

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi baserg Mesajı Göster
    Ben de 15 gün önce lasik oldum . Çok iyiyim. Gözlerim açık renkli olmasına rağmen güneşten hiç rahatsız olmuyorum.
    Geçmiş olsun. Gözler bundan sonra sağlıklı gözler gibi çok yorulmaya gelmeyecektir. :)

Ben de Şubat ayında iLasik yöntemle ameliyat oldum. Gözlerimin maşallahı var. Pc başında fazla yoruldumu gözler gidiyor ama yeterince dinlendirirsem mükemmel bir görüşe kavuşuyorum.

3-5 gün acı, ağrı, yanma ve batmaya tahammül edebileceklere iLasik tavsiye ediyorum. Bıçaksız olarak kalıcı çözüm. :)

Starting Member
    Giriş Tarihi
    18-12-2012
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    587665

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi canyturk Mesajı Göster
    Bir ay önce gözümden lasik yöntemiyle laser ameliyatı oldum.
    1. ay, doktorumun yaptığı kontrollerde herşeyin normal olduğunu,fleplerin gayet güzel yerine oturduğunu söyledi.
    Ancak sol göz ile sağ gözüm aynı netliğe ulaşmadı.yapılan ölçümlerde sol göz 0.25 e kadar gerilemişken,sağ göz 1.00 derecede kaldı.Ve tabiki görüşüm bir ay geçmesine rağmen net değil.
    Gerçi doktor numaraların yerine oturmasının 3 ay gibi bir süre alacağını ve beklememiz gerektiğini söğlüyor ama benim aklıma kurt düştü...
    Laser ameliyatı olup iyileşme süreci böyle uzayan yada iki göz arasında böyle farklar oluşan arkadaşlar varmı acaba?
    Fikirlerinizi belirtirseniz sevinirim...
    Selam dostum , aynı sorun bende de var. Aynı şeyler bende 6.gunundeyim. Sendeki değişiklikler neler oldu aydınlatır mısın beni? Saolasın şimdiden.

2 sayfadan, 1. sayfa 12 SonSon

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı