Uydumarket Banner  

37 sayfadan, 1. sayfa 1234567891011 ... SonSon
Gösterilen Mesajlar: 733 mesajdan 1 ile 20 arası

Konu: Philips DVP720sa Divx Oynatıcı Sorun ve Çözümleri-4 (Buradan devam)

Honorary Moderator
    Giriş Tarihi
    16-08-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    23565

Philips DVP720sa Divx Oynatıcı Sorun ve Çözümleri-4 (Buradan devam)

Aynı konunun önceki mesajları için

Sevgiler..

Junior Member
    Giriş Tarihi
    13-12-2005
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    165063

Arkadaşlar, dual layer özellikli yeni bir dvd yazıcı almayı düşünüyorum. Acaba bizim alet (720SA) , dual layer (8,5 GB) yazılmış diskleri (DVD-R DL ya da DVD+R DL) okuyabiliyor mu? Bunu deneyen var mı? Varsa test sonuçlarını yazarsa çok memnun olurum.

İçimden bir ses, DVD9 formatını okuyabildiğine göre Dual Layer diskleri de okuyabileceğini söylüyor ama emin olmadan yeni bir yazıcı almak istemiyorum, zira zaten normal bir DVD yazıcım var. Bu yazıcıyı almakta ki amacım, orjinal DVD9 diskleri veri kaybı olmadan yedekleyebilmek.

Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Honorary Moderator
    Giriş Tarihi
    16-08-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    23565

Birisi dual layerların yalnızca tek layer'ını okuduğundan bahsetmişti yabancı forumlarda.. Hatta bir başkası da kısmı desteklemesi hiç desteklememesinden iyidir diye yanıt yazmış.

Dual-layer'ın ekonomik bir çözüm olduğunu düşünmüyorum. 10-15 DVD fiyatına duble DVD.. ??

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    31-03-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    9157

Henüz bu tip medyalar zaten uygun değil. Belki de hiçbir zaman uygun olamayacak. Fiyatlar düşene kadar bluray piyasaya hakim olup bu teknololjiyi rafa kalırabilir.

Ama ben yine de merak ettim. Ben de dual layer destekli DVD writer ile DVD medyalara divx film atıyorum. Ama şu ana kadar hiç dual layer olayına girmedim. Fiyat ucuz olsa denerdim ama mantıklı gelmedi...

Oynatmayabileceğini düşünmemiştim, demek ki böyle bir tehlike var..

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    10-03-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    6441

bence oynatmazsa sasmamak lazim

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    22 Edirne
    Üye No
    303

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi sulusepken Mesajı Göster
    Arkadaşlar, dual layer özellikli yeni bir dvd yazıcı almayı düşünüyorum. Acaba bizim alet (720SA) , dual layer (8,5 GB) yazılmış diskleri (DVD-R DL ya da DVD+R DL) okuyabiliyor mu? Bunu deneyen var mı? Varsa test sonuçlarını yazarsa çok memnun olurum.

İçimden bir ses, DVD9 formatını okuyabildiğine göre Dual Layer diskleri de okuyabileceğini söylüyor ama emin olmadan yeni bir yazıcı almak istemiyorum, zira zaten normal bir DVD yazıcım var. Bu yazıcıyı almakta ki amacım, orjinal DVD9 diskleri veri kaybı olmadan yedekleyebilmek.

Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
    DVD9 Dual Layer'in ta kendisi oluyor. DVD5 te tek yüzlü DVD oluyor. Piyasada satılan orjinal DVD'lerin neredeyse tamamı DVD9 yani Dual Layer olduğuna göre, yapacağın Dual Layer kayıtlarda tabiki sorunsuz okunacaktır. Trimax'ta denenmiştir.
    Sevgiler.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    10-03-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    6441

hmm 9/5 konusunda tamamen haklisiniz, bu sekilde dusunmemistim :)

Junior Member
    Giriş Tarihi
    13-12-2005
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    165063

İlginiz için sağolun. Şimdi baktım fiyatlarına, evet dual layer boş medyalar markasına göre 12 - 13.YTL. den başlıyor. Neredeyse bu fiyata 4,7 GB.lik 12-13 tane alınabilir, ekonomik değil. Bir de yabancı forum sitelerinde 720SA için çok çelişkili test sonuçlarına rastladım. Gül gibi DVD yazıcım var. Sonradan pişman olup bir de o kadar para vermektense, biraz kalite kaybına razı olup, orjinal DVD-9 ları, DVD-5 satandartında yedeklemeye devam edeceğim.

Hayır anlamadığım, yıllardır Hoolywood sektörü bu DVD-9 ları kullanır, bunlar tüm dvd playerlar ile de uyumludur. Orjinal bir dvd'nin filmine göre 25.YTL. den başlıyan fiyatlarla satılabildiği göz önüne alınırsa ki (bunun içinde telif hakkı var, dağıtıcı payı var, vergisi var, var oğlu var...) onlar için boş medya maliyetinin bu kadar yüksek olmaması gerekir mantıken. Neden bu teknoloji yıllardır son kullanıcıdan sakınılır , 4,7 GB kapasiteye mahkum edilir insanlar anlamak mümkün değil. DVD-9 standartına çok yakın teknoloji kullanan dual layer boş disklerin de bu kadar pahalı olması ayrı bir muamma.

Neyse sağolun, sizin sayenizde param cebimde kaldı.
    Düzenleyen sulusepken : 29-12-2006 at 16:09 Sebep: Ben mesajı gönderemeden başka cevaplar da gelmiş, ama yine de vazgeçtim Dual Layer yazıcıdan.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    10-06-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    16540

Arkadaşlar,

Benim uzaktan kumanda pil yakmaya başladı. Evet son zamanlarda taktığım piller 3-4 gün sonra bitmiş oluyor. Hatta bir kaç tanesi de akıtmış içine. Ben mi yanılıyorum diye bu hafta başı yeni pil taktım, bir-iki film seyrettim, 3 gün aletin yanına bile uğramadım.Bugün baktım tıs yok.
    Uzaktan kumanda sorunsuz çalışıyor ama bu gün son bir ayda taktığım 8.pil. Yani 4X2=8. Bu neden olabilir?

Member
    Giriş Tarihi
    22-06-2005
    Mekan
    26 Eskişehir
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    111583

Haydaaa arkadaşlar Dual layer dediğiniz çift katmanlı DVD (DVD-9) değil mi? Yani 720 SA'da devamlı seyrettiğimiz orjinal filmler (8,5 GB) dual layer değil mi zaten?? Ya da değilse 8,5 GB'lık DVD'lerin ismi ne??

Average Member
    Giriş Tarihi
    03-06-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    106528

arkadaşlar dual layer diskler konusunda ben de şunu eklemek istiyorum: Evet, orjinal dvd filmlerin çoğu 8,5 luk filan, yani hepsi 4,5 üstü boyutundaki filmler. Ama bunları gene de kalite kaybı olmadan yedeklemek ve 720sa' v.b cihazlarda seyrebilmek mümkün. Bildiğiniz gibi zaten, bu 8,5 gb'nin çoğu, menüler, extra seçenekler filan. Filmin sadece kendisinin, (istemediğimiz dil seçeneklerini de kaldırırsak) 4,5 gb'yi aştığını pek görmedim ben. Yani sadece -filmi- yedeklemek istiyorsak, o şekilde ripleyebilmek mümkün. (gene de şu dual layer boş diskler bi ucuzlasa, iyi olur elbet.)

Sevgilerimle, herkese işlerinde ve hobilerinde kolay gele.

Adviser
    Giriş Tarihi
    29-12-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( - )
    Üye No
    57205

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi erd_eru Mesajı Göster
    Arkadaşlar,

Benim uzaktan kumanda pil yakmaya başladı. Evet son zamanlarda taktığım piller 3-4 gün sonra bitmiş oluyor. Hatta bir kaç tanesi de akıtmış içine. Ben mi yanılıyorum diye bu hafta başı yeni pil taktım, bir-iki film seyrettim, 3 gün aletin yanına bile uğramadım.Bugün baktım tıs yok.
    Uzaktan kumanda sorunsuz çalışıyor ama bu gün son bir ayda taktığım 8.pil. Yani 4X2=8. Bu neden olabilir?
    kumandada bir yerlerde kısa devre var büyük ihtimal yeni kumanda da neredeyse dvd fiyatına 40 ytl allah kolaylık versin

Adviser
    Giriş Tarihi
    29-12-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( - )
    Üye No
    57205

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi OPTIMIST26 Mesajı Göster
    Haydaaa arkadaşlar Dual layer dediğiniz çift katmanlı DVD (DVD-9) değil mi? Yani 720 SA'da devamlı seyrettiğimiz orjinal filmler (8,5 GB) dual layer değil mi zaten?? Ya da değilse 8,5 GB'lık DVD'lerin ismi ne??
    evet haklısın dual layer dediğimiz dvd-9 ama bunlar çoğunlukla +R olur bir de -r dual layerlar var philips orijinalleri okuduğuna göre kopyaları da okur ama divx kaydında ne yapar onu bilmem çünkü dvd okumakla data okumak farklı şeylerdir playerlar için

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    07-10-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    32830

yaklaşık 1. 1.5 sene önce bir firmware yüklemiştim. bundan sonra firmware çıktı mı? mesela ben mpeg4 modifier ile düzeltmek zorundayım çoğu filmi. yeni firmwarelerde böyle bir olay yokmuş. doğru mudur?
    şu anki cihazımının firmwaresini öğrendim.

new age v13 - open mtk
    sd6.1 v33 720-00 2 1 3
    servo:03150000 BÖLGE:0 yazıyor

bu firmware eski midir?

Adviser
    Giriş Tarihi
    29-12-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( - )
    Üye No
    57205

senin firmwarein tarih öncesinden kalma

ben peli v5 kullanıyorum bazı arkadaşlarda dvd filmlerde türkçe altyazı seçemiyor o yüzden onlarda Lee v23 kullanıyor bunlardan birini yüklersen elveda mpeg4modifier

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    31-03-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    9157

Selamlar;

Peli-Alonzo son fw atılmış cihazımda son zamanlarda altyazılarla ilgili kafama takılan bir sorun var. Sorun şu:

Malum, bu yeni fw ile fontların yanısıra altyazının rengini de beyaz veya sarı olarak değiştirebiliyoruz. Ben de olan sorun şu. Type 1 sarı olanı seçiyorum ve film sarı renkli altyazı ile başlıyor. Ancak atıyorum 15 dakika sonra kafasına göre beyaz renkli altyazılar basmaya başlıyor ekrana. Yine kafasına göre sarıya geri dönebiliyor ve hatta gene beyaza...

1 filmi hiç altyazı ayarlaması yapmadan en az 4-5 kez farklı altyazı renkleri ile izliyorum. Sarı giderken bir de bakmışsınız ki beyaz oluveriyor, sonra gene sarı...

Bunu gören kardeşim bana dün akşam şunu deyince bir sorayım dedim artık. Film izlerken gene bu olunca bizim kerata;

-Abi CNBC-E gibi valla alet, filmin kendi altyazıları (yönetmen, ıvır zıvır) ekrana basılırken sarı, daha sonra beyaz oluyor diye kafa bulunca :D: bunu bir buraya yazayım dedim. Bir tek benim başıma geliyorsa ilginç bir sorun olmalı...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    07-10-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    32830

peli v5 yükledim. benim sorum şu olacak?
    1) telsiz konuşmalarında cümlenin başında ve sonunda "i" çıkıyor. bu eğik yazı yazması için sanırım. philips720 sa yazdıramıyor mu eğik yazı ?

2) eski yazılımdayken altyazılar sığmıyordu uzun olursa. başını ve sonunu okuyamıyordum cümlenin.
    bunda bu sorun kalktı mı?

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    07-10-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    32830

filmin 1.bölümündeki altyazıyı çok güzel gösterdiği halde 2.bölümün altyazısını göstermiyor. altyazı 2/2 yi seçiyorum yine olmuyor.
    peli v5 yükledikten sonra oldu bu sorun
    sorun ne olabilir?

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    22-02-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    3985

New Icon15

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi sadays Mesajı Göster
    senin firmwarein tarih öncesinden kalma

ben peli v5 kullanıyorum bazı arkadaşlarda dvd filmlerde türkçe altyazı seçemiyor o yüzden onlarda Lee v23 kullanıyor bunlardan birini yüklersen elveda mpeg4modifier
    Sadays, sanirim benim firmware de eski kalmis. Ben de Lost'larin bitpacklerini unpack edip seyrediyordum.

Simdi Lee'nin yeni firmware'ini yukleyeyim dedim, MeTePe'nin sitesinden alamiyorum.

"YENİ!! Philips 720sa Türkçe v.23 LEE v204b3 MeTePe V1: XVID takılma sorunu, Her İsimde Altyazı oynatma ve tüm eski fonsiyonlar, (22.02.2006) FINAL!!!" tiklayinca hata veriyor.

MeTePe'nin diger sitesinde de bu firmware yok.

Bu firmware'i indirebilecegim yerin linkini verebilir misiniz ltf.

Tsk.

EK: adresinde sadays'in verdigi .com'lu linki () tikladigimda indi. :-)
    Düzenleyen aarslan : 03-01-2007 at 15:09

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    22-02-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    3985

Yahu ben bu saate kadar neden bu firmware'i farketmemisim! Ustelik neredeyse bir sene olmus cikali!

Gercekten cok basarili bu firmware. Henuz Xvid'i deneyemedim ama ilk firsatta deneyip gozlemlerimi yazarim.

MeTePe'ye bir kez daha tesekkurler.

37 sayfadan, 1. sayfa 1234567891011 ... SonSon

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık