Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 7 mesajdan 1 ile 7 arası

Konu: ses driver sorunu...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    13-02-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    2609

ses driver sorunu...

günaydın arkadaşlar..dün akşam donanım aygıtlarına göz attığımda çoklu ses bileşeni diye sarı renk bi uyarı vardı..ses kartının cdsini takıp yüklediğimde(4ch ve 6ch seçeneği vardı..önce 4ch ı düzelmeyince 6ch ı yükledim..) sorun düzelmedi..driver hem başlat-programlara hem de program ekle-kaldır a çıkmıyor...bunun sonucunda bilgisayarın açılışında acaip bi duraklama olmaya başladı...kartın markası c-media..sürücü cdsini takıp yükleme yaparken trojan uyarısı veriyor kaspersky ama allow diyorum..program files a yerleşiyor ama dediğim gibi programlara çıkmıyor...heralde 2 driver üst üste mi bindi ya da sizce ne tarz bi sorun olabilir?bu sorun nasıl çözülebilir?? yardımlarınızı bekliyorum.....

saygılar...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    03-03-2005
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    78857

en son sürücüsünün sana uygun olanını indir kur sorun düzelmesi gerekir.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    13-02-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    2609

arkadaşım sağol da burdan yüklemiştim dosyayı ama o da bi işe yaramadı...yani donanım aygıtlarında yine sarı soru işaretli bi uyarı duruyor çoklu ortam ses denetleyicisi diye bi uyarı...ama aslında bu hoşgeldiniz ekranından hemen önceki takılma acaba bunlara bağlı olarak mı oluyor onu da tam anlamış değilim...bi fikri olan varsa ne yapılabilir ki başka??? ya da en temizi bi format mı atsam yine ama birkaç ay önce formatlamıştım en son bi zararı olur mu bu kadar kısa sürede 2. formatın???

Adviser
    Giriş Tarihi
    03-12-2004
    Mekan
    45 Manisa
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    47990

Doğru driverı yüklediğinizden emin olmak için anakart marka ve modelini belirtin son ve doğru sürücüyü bulalım.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    13-02-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    2609

anakart gigabyte ipe1000mk ses kartı da c-media işte... download.com dan ben de yukarıda verilen sürücüyü yükledim ve denedim ama yine düzelmedi...

Adviser
    Giriş Tarihi
    03-12-2004
    Mekan
    45 Manisa
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    47990

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi skindiver Mesajı Göster
    anakart gigabyte ipe1000mk ses kartı da c-media işte... download.com dan ben de yukarıda verilen sürücüyü yükledim ve denedim ama yine düzelmedi...
    GA-8IPE1000MK ses driverı bir de bunu deneyin. Bu arada gigabyteın sitesinde bu anakartın ses kartı realtek olarak belirtilmiş.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    13-02-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    2609

çok sağol ama dostum ben sorunun esasen ne olduğunu buldum..zaten uzun zamandır formatlamamıştım bi format çektim ve sonra da programları tekrar kurarken tek tek sıra kaspersky internet securitye geldi..onu da kurduktan sonra sorun tekrarlamaya başladı..yani bu takılmayı kis yapıyormuş..antihacker seviyesini yükseten eğitim moduna aldıktan sonraki restartlarda o takılmayı yapmıyor artık....şu securitylerin bu yönü ne kadar gıcık yaaa....insanı tilt ediyolar bazen böyle....
    çok teşekkürler ilginize...herkese iyi bayramlar ve iyi seneler....

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı