Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 18 mesajdan 1 ile 18 arası

Konu: gemini 3.30maxvar ı ve gbox yada cs2gbox u olan birinin yardımına ihtiyacım var

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    26-08-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    24665

gemini 3.30maxvar ı ve gbox yada cs2gbox u olan birinin yardımına ihtiyacım var

İyi Akşamlar

Birkaç saattir gemini 3.30maxvar kurmaya çalışıyorum. 3.00 dan 3.30 a terfi etmeye karar verdim çünkü arada service couldn't be found uyarısı alıyordum bir forumdan bir arkadaş 3.30 önerdi bende kurdum ancak kanalları tarattım birtürlü gbox kuramadım. Aslında amacım cs2gbox kurarak newcamd paylaşım ile birlikte kullanmak forumdakileri okudum bir topicten 88mb lık gbox arşiv indirdim ancak olmadı. gbox dosyaları yerlerine attım gerekli olanlar chmod 755 yaptım sonra baktım gbox center ayrı bir dosya onu kurdum ancak olmadı şu anki durumum kanalın üzerine gelince şifreleme sistemi sarıdan yeşile dönüyor ancak kanal açılmıyor hiçbiri açılmıyor yani sadece şifresizler. ident dosyası ile ilgili olabilir sanırım ama tam da bilmiyorum . Biri bana sıfırdan cs2gbox kurmayı anlatabilir mi ya da kendi imageini yedekleyim upload edebilir mi? ( tabi ki cwshare ve cs2gbox.cfg dosyaları hariç :D) Zamanında bir arkadaş gbox kurmuştu ben kendi başıma hiç sıfırdan yeni image atıp yüklemedim . Bilgisayar bilgim iyi dm500 den de orta düzeyde anlıyorum . Yardım edebilecek var mı?

(gbox yazılarını forumda bir faq olduğu için artık serbest olduğunu düşündüğümden sansürlemedim)@ mod arkadaşlara

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    23-11-2004
    Mekan
    67 Zonguldak
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    43718

gbox dosyalarını gerekli yerlere attıktan sonra cihazı resetleyip açmak yetiyo.arkadaşım..

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    26-08-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    24665

yarın bir de rs232 ile yükleyip deneyeceğim ama gbox dan ziyade ben cs2gbox kurmak istiyorum

Honorary Moderator
    Giriş Tarihi
    25-01-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    775

Gbox kurmadan cs2box kuramazsınız, kursanız da işinize yaramaz. Cihazınız yeni image atın ve sıfırdan kurulum yapın. Gerekli tüm bilgiler bu bölümde vardır. Sizin yerinize başkası kurarsa yine öğrenmemiş olursunuz. Okuyun, anlamadığınız yerde sorarsınız.

Kolay gelsin.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    26-08-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    24665

rs232 kablom kaybolmuş yenisini alayım başlıyacağım sıfırdan 3.30 maxvar kuracağım peki gbox un suite leri ve klasörlerin içine direk atılanları var bu klasöre direk atılanlar yeterli mi bir de güncel ident list ve ignore list nereden bulabilirim?

Member
    Giriş Tarihi
    05-04-2005
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Üye No
    90256

bir arkadasimiz mukemmel bir g-box arsivi yayinlamisdi.onlarin icinden bulabilirsin. ben biraz once inceledim ve orada var senin aradigin butun dosyalar

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    19-08-2004
    Mekan
    20 Denizli
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    23899

cihazına yeni image kurduktan sonra alttaki dosyayı zipli olarak var/tmp içine at.daha sonra blue panelden addons gir orda manuel install gir bu dosyayı göreceksin.üzerine gelip yeşil tuşla install et.gbox

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    26-08-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    24665

arkadaşlar sağolun yardımlarınız için gbox olayını hallettim ben zaten de cs2gbox olmadı bir türlü çok da önemli değil ancak güncel bir ident ve ignore list arıyorum nerden bulabilirim?

Honorary Moderator
    Giriş Tarihi
    03-07-2004
    Mekan
    03 Afyonkarahisar
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    18608

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    26-08-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    24665

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi master Mesajı Göster
    teşekkür ederim master

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    26-08-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    24665

arkadaşlar sağolun yükledim gbox da kurudm ustanın verdiği list leri de yaptım yalnız , 30-40 dk izledikten sonra bi anda donuyor yayın bakıyorum kart sayısı normal geziyorum kanalları hiçbiri açılmıyor ,gbox reset yapıyorum bağlanmıyor şu anda bekliyorum bunun bir ayarı var mıdır? gbox donunca tekrardan keyleri alması için yada bilgileri güncellemesi için ?

şimdi baktımda kendi abo kartımın kanalları da açmıyor, cihazın fişini çıkarıp tekrar taktım düzelmedi. Ben gbox 2.26 tar gz dosyasını manuel install ettim üstüne 2.1 b versiyonunu yapıştırdım daha farklı mı yapılacaktı?
    Düzenleyen kemuco : 30-12-2006 at 16:29

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    26-02-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    77241

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi kemuco Mesajı Göster
    arkadaşlar sağolun yükledim gbox da kurudm ustanın verdiği list leri de yaptım yalnız , 30-40 dk izledikten sonra bi anda donuyor yayın bakıyorum kart sayısı normal geziyorum kanalları hiçbiri açılmıyor ,gbox reset yapıyorum bağlanmıyor şu anda bekliyorum bunun bir ayarı var mıdır? gbox donunca tekrardan keyleri alması için yada bilgileri güncellemesi için ?

şimdi baktımda kendi abo kartımın kanalları da açmıyor, cihazın fişini çıkarıp tekrar taktım düzelmedi. Ben gbox 2.26 tar gz dosyasını manuel install ettim üstüne 2.1 b versiyonunu yapıştırdım daha farklı mı yapılacaktı?
    Bu versiyonu kullanma orjinal değil editli versiyon bir sürü problem oluşuyor. 311kB lık versiyonu kullanan varsa bence kullanmasın 285kB son versiyon veya 573kB lık 2.1B en stabil versiyonlar. Ama ben 285 i tercih ediyorum gemini de hiç bir takılma olmuyor. Ama plide problemliymiş. En azından öyle söyleniyor. Ama takılmaların başka sebepleride var o başka.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    26-08-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    24665

ben 2.26 tar.gz yükledikten sonra 2.1 b yi üzerine yapıştırdım da bu kb'lar rar lı hali değil dimi stabil bir versiyon upload edebilirmisiniz? birde diğer nedenlerden biraz bahsederseniz .Teşekkürler

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    26-02-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    77241

Rar lı hali değil içindeki gbox dosyasının size ı bunlar. Bu gece upload etmeye çalışırım. Diğer nedenlerden çok bahsedildi. O konu ile ilgili çok yazı var.

Bu arşivde vardır herhalde.
    Düzenleyen aydink_1903 : 30-12-2006 at 17:30

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    26-08-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    24665

bu arşivi yüklemiştim bakıyım içerisine tşk

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    26-08-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    24665

arkadaşlar bu tar.gz yapıp üzerine 2.1b atınca cihaz pek verimli çalışmadı ben kopyala yapışıtr ile dosyaları gönderdim benim yüklediğim bu ancak sanırsam softcam.*** içerisinde yok şu anda server a bağlıyım kanalın üzerine gelince info daki sarı ışık yeşile dönüyor ancak kanal açmıyor bu dosyanın üstüne daha ne eklemeliyim ? biraz fazla soru sordum bayram öncesi ama üniversiteye döneceğim gitmeden işleri yoluna sokmak istiyorum. (gbox link vermek yasak değil inşallah)
    Düzenleyen kemuco : 30-12-2006 at 21:50

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    26-08-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    24665

Herkese İyi Bayramlar arkadaşlar yarın gidiyorum şu sorunu halletmek istiyorum lütfen yardımcı olun . Üst mesajda yazdığım gibi infobar da sarı ışık yeşile dönüyor ancak yayın yok

Member
    Giriş Tarihi
    18-02-2004
    Mekan
    39 Kırklareli
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    3173

herkesin kurban bayramını kutlar sağlıklı mutlu yıllar dilerim arkadaşlar bana gbox hakkında bilgi verirmisiniz gbox su var tmp dosyasına attım instal yaptım bundan sonrasını anlamadım yardımcı olursanız sevinirim

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı