Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 5 mesajdan 1 ile 5 arası

Konu: Paralel Hattı Bölmek

Senior Member
    Giriş Tarihi
    23-10-2006
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    276144

New Icon22 Paralel Hattı Bölmek

Yeni taşındığımız evde her odaya telefon prizi koymuşlar ve ben odamdaki prizden adsl e bağlanıyorum ama telefon çaldığı zaman bağlantı kopuyor ttnet müşteri hizmetlerini aradım paralel hat olmaz hattı bölmelisiniz splitter kullanmalısınız dedi bende bi tane splitter var ama eğre onu takarsam (ki hattın eve nerden geldiğini bilmiyorum) dışardan kablo çekmem gerekir buda olmaz çünkü madem sıva altından hat geliyor saçma olur birde evde 3 telefonun paralel olmasını istiyorum ve de telefonlar çalınca bağlantının kopmamasını bunu nasıl yapabilirim. Teşekkürler

Junior Member
    Giriş Tarihi
    18-02-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    74563

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi CyberWarrior Mesajı Göster
    Yeni taşındığımız evde her odaya telefon prizi koymuşlar ve ben odamdaki prizden adsl e bağlanıyorum ama telefon çaldığı zaman bağlantı kopuyor ttnet müşteri hizmetlerini aradım paralel hat olmaz hattı bölmelisiniz splitter kullanmalısınız dedi bende bi tane splitter var ama eğre onu takarsam (ki hattın eve nerden geldiğini bilmiyorum) dışardan kablo çekmem gerekir buda olmaz çünkü madem sıva altından hat geliyor saçma olur birde evde 3 telefonun paralel olmasını istiyorum ve de telefonlar çalınca bağlantının kopmamasını bunu nasıl yapabilirim. Teşekkürler
    bende evdeki bir telefon prizine splitter'i taktım ve o splitterede telefonu taktım. böylece adsl modemini başka bir telefon prizine taksam bile telefon çaldığında balantı kopmuyor dene istersen.

şöyle iza edeyim: telefon prizi + telefon kablosu + splitter + telefon kablosu + telefon.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    23-10-2006
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    276144

deneyeceğim teşekkürler ama ben 3 telefonun paralel olmasını istiyom o nasıl olacak

Member
    Giriş Tarihi
    20-04-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    209219

arkadaşım hattın kesilmemesi için telekom hattını splitterin line tak sonra
    phonede söylediğin odalara paralel atabilirsin başka türlü kesilme ve splitter olmadan zaten telefon hışırtılı olur

Senior Member
    Giriş Tarihi
    23-10-2006
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    276144

ya ben şöyle hallettim telsiz telefona splitter taktım line a prizden çıkanı sonra phone a da telefonu taktım diğer 2 telefonu da odadaki prizlerden bağladım adsl de odadaki prizden bağlı telsizden açınca bağlantı kopmuyor ama diğer 2 tel den açınca kopuyor bnde onlardan açmıyorum o 2 telefon sadece zil çalma işini görüyor.

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı