Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 1 mesajdan 1 ile 1 arası

Konu: Sony MHC RG270 cihaz farklı hoparlör.

Member
    Giriş Tarihi
    09-08-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    123883

Sony MHC RG270 cihaz farklı hoparlör.

Merhaba arkadaşlar.Bu güne kadar güçlü olarak tabir edilecek ses sistemlerini hep kendim imal ederek kullandım.Çeşitli anfiler ve kabinler üzerinde sayısız denemeler yaptım fakat en sonunda evdeki dağınıklık ve görüntü bozukluğuna san vermek amacıyla Bir sony müzik seti aldım.Alırken sesinden menun kalmadım fakat bu fiyat aralığındaki en iyi cihaz buydu.Sesten memnun kalmayacağımı bilerek satın alma kararı vermiştim zaten.Çünkü bu tip orta çaplı setlerde hoparlör artık kesinlikle kaliteli olmuyor.Sadece ihtiyacı karşılar düzeyde.Cihazı satın alırken ileride kaliteli olan anfi katına yeni hop eklemek istediğim için sesin yetersizliği beni endişelendirmedi.Hepinizin bildiği gibi bu cihazların içinde STK türü düşük distorsiyonlu entegreler kullanılır ve bunlar hi end beklentileri olmasa da hifi yi karşılar.Sormak istediğim bu sisteme eklenebilecek özellikle yumuşak baslı olarak ne vardır.Klasik müzikteki çok geniş geçişli çalgıların tam olarak üretilebilmesi benim için çok önemli.Hoparlörlere yaptığım testlerde 16 dan 42Hz e kadar tamamen sessiz olduklarını gördüm.56Hz den 100 e kadar herşey normal gibi görünürken orta seslere gelindiğinde ortada uğultudan başka hiçbirşey kalmıyor.Kabinlerin rezonans frekansları da çok yüksek.Tiz denen şey de 15Khz civarında son buluyor.Ayrıca testleri farklı odalarda ve farklı anfilerle bile yaptım sonuç çok kötü.Bu sorunu ortadan kaldırabilecek 2x100W güce uygun ne önerirsiniz.
    Şimdiden teşekkürler.
    Düzenleyen tansugunal : 27-12-2006 at 11:14

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık