Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 9 mesajdan 1 ile 9 arası

Konu: selam,kaon 570 hata ve acilmama konusunda yardim!!!

Average Member
    Giriş Tarihi
    28-12-2004
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    56927

selam,kaon 570 hata ve acilmama konusunda yardim!!!

selam arkadaslar,dun arkadas in birisi kaon 570 12.01.a1 hw li cihazini getirdi ve bu cihaza ben sanirim haziranda bir yazilim atmistim,gecenler de tercubesi olmasada anlatmasina gore cihaza reset cekmis ve cihaz calismaz olmus bana geldiginde display de tek nokta sagda alt kosede idi,on paneldeki dugemelerden herhangi bir calisma durumu yoktu,original kaon yazilimini attim ilk basta arka dugmeden acip kapamada silik yazilar cikiyordu sonra bir iki acip kapamadan sonra initi yaziyor ve kaliyor yalniz cihazda hic bir hareket yok ve tv de de av lerde herhangi bir baglanti tespiti yok,
    ben kendi tercubemle flash cokmus dedim ama birde siz tercubesi olan arkadaslara sorayim dedim,yardim ve onemli bilgileriniz icin simdiden tesekkurler,

saygilar,

Adviser
    Giriş Tarihi
    14-06-2005
    Mekan
    27 Gaziantep
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    109380

cihaz yazılım yüklemenden arıza yapmış diyorsun o zaman cihazı bulunduğun ildeki kaon servisine götür kolay gelsin

Average Member
    Giriş Tarihi
    28-12-2004
    Mekan
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    56927

sayin nazif aslinda yanlis anlamisiniz veya ben yanlis izah da bulundum,cihaza yazilim atarken olmadi durum en son yazilim haziran ayinda atildi ve makina alindi alinali belkide 5 kez yazilim atilmistir hepside benim tarafimdan yapilmisti,yalniz cihazin sahibi arkadas en son gecenlerde donma oluyor sdiye reset atmis cihaza ve cihaz bire daha acilmaz olmus,dahasi tek nokta vardi display de bana geldiginde,bende original kaon 12-01-a1 yazilimi attim ilk basta silik yazilar geliyordu displaye sonra acip kapamalardan sonra init geliyor kaliyor displayde,dahasi avrupada yasiyoruz ve servisi veya bayisi diye bir durum yok,2 senelik cihaz artik yenisini almak dusuyor arkadasa tahminime gore,aslinda flas i sokerim ama nasil ve hangi malzemeler gerekiyor bilgim yok, ama saol her halukarda yardimlariniz icin,

saygilar.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    27-02-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    4767

cihazın h/w sine uygun orjinal yazılımı yükleyin.. tek nokta kalması normal
    degil ama cihazın ekranında nokta olması kurtulacağını gösterir..

Adviser
    Giriş Tarihi
    14-06-2005
    Mekan
    27 Gaziantep
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    109380

cihazında teknik arıza var cihazını servise götürmen iyi olur arıza işlemci veya flaş ola bilir kolay gelsin

Senior Member
    Giriş Tarihi
    19-02-2004
    Mekan
    67 Zonguldak
    Üye No
    3416

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi doluharman Mesajı Göster
    selam arkadaslar,dun arkadas in birisi kaon 570 12.01.a1 hw li cihazini getirdi ve bu cihaza ben sanirim haziranda bir yazilim atmistim,gecenler de tercubesi olmasada anlatmasina gore cihaza reset cekmis ve cihaz calismaz olmus bana geldiginde display de tek nokta sagda alt kosede idi,on paneldeki dugemelerden herhangi bir calisma durumu yoktu,original kaon yazilimini attim ilk basta arka dugmeden acip kapamada silik yazilar cikiyordu sonra bir iki acip kapamadan sonra initi yaziyor ve kaliyor yalniz cihazda hic bir hareket yok ve tv de de av lerde herhangi bir baglanti tespiti yok,
    ben kendi tercubemle flash cokmus dedim ama birde siz tercubesi olan arkadaslara sorayim dedim,yardim ve onemli bilgileriniz icin simdiden tesekkurler,

saygilar,

Goldmaster UP-2.18Bin yükleyici ile 12.01.A1 orignal yazılımını yükle.
    Yüklemeden önce GM-2.18 yazılımında,yazıların olduğu beyaz kısımda ( teknik bilgilerin yazıldığı kısım) goldluck yaz ... otomatik olarak supervizore mode kısmına kendisi geçecektir. Ve şalteri aç, o yüklemeye başlar.Cihazın kurtulur.Yükledikten sonra reset at.Loaderini uygun bir şekilde yükselt.Sorun kalmayacaktır.

Average Member
    Giriş Tarihi
    28-12-2004
    Mekan
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    56927

cok saol un tesekkurler zaman ayirip yardimda bulunmaya calisan arkadaslara,sayin setrixdigital arkadasim cihaz kaon ve gm 2.18 up la yazilim atmami tavsiye ediyorsun,denemek de sorun yok,saol bakalim ins ise yarar,

saygilar,

Average Member
    Giriş Tarihi
    28-12-2004
    Mekan
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    56927

evet arkadaslar sorunu hallettim ama bayagi ugrastirdi ve bir sey dikkatimi cok cekti,orijinal yazilim i attim cihaza cihaz acildi kapandi hersey normal tv ye taktim scart i taktim kabloyu taktim ama cihaz yine dondu displayda yazilar eksik cikiyordu,scarti cikarttim cihaz normal acikken hersey normal gozukuyorken taktim scarti ve hop goruntu ve cihaz yerindeydi,en son modul takip bakayim dedim cihaz otomatik kendini kapatip acmaya basladi,yani sorun modulde modulde bir takintida kalmis ve cihaz blok olup kaliyor duruma gecmis,

saygilar,

Starting Member
    Giriş Tarihi
    21-03-2005
    Mekan
    38 Kayseri
    Üye No
    85320

evet cok bilicisin doluharman kardes eline salik sen olmasan biz ne yapariz tesekurler kolay gelsin

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı