Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 8 mesajdan 1 ile 8 arası

Konu: ekranın anlık kararıp tekrar gelmesi sorunu

Average Member
    Giriş Tarihi
    04-08-2006
    Mekan
    48 Muğla
    Üye No
    247027

New Icon9 ekranın anlık kararıp tekrar gelmesi sorunu

arkadaşlar ekranın anlık olarak kararıp tekrar gelmesi hangi soruna işarettir
    hayra alametmidir değilmidir :help1:

Member
    Giriş Tarihi
    02-05-2004
    Mekan
    42 Konya
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    12770

Aynı sorun bende de var. Philips 190x6 lcd monitör ve Geforce Fx5950XT ekran kartı kullanıyorum. Sorunun neden kaynaklandığı hakkında bilgisi olan arkadaşlar bilgi verirse seviniriz.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    21-01-2005
    Mekan
    59 Tekirdağ
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    64450

sorum monitörden kaynaklanıyor bende de aynısı oldu ve hemen tamir edildi iki saat içinde

Honorary Moderator
    Giriş Tarihi
    16-08-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    23565

Çok büyük olasılıkla güç kaynağınızla ilgilidir.. Güç kaynağı ekran kartınızı yeterince besleyemiyorsa, özellikle oyunlar gibi yüksek grafik işlemi gerektiren durumlarda ekran gider gelir..

Senior Member
    Giriş Tarihi
    21-08-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    24120

Eğer ekran kartınıza overclock yapılmış ise coolbits veya riva tuner veya ati tools açılışta veya hemen sonrasında saat hızlarını değiştirirken bir anlık kararma normaldir bu 1.nci ihtimal.

Member
    Giriş Tarihi
    02-05-2004
    Mekan
    42 Konya
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    12770

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi MeTePe Mesajı Göster
    Çok büyük olasılıkla güç kaynağınızla ilgilidir.. Güç kaynağı ekran kartınızı yeterince besleyemiyorsa, özellikle oyunlar gibi yüksek grafik işlemi gerektiren durumlarda ekran gider gelir..
    Sorunun bundan kaynaklandığını sanmıyorum. Çünkü güç kaynağı sıradan bir güç kaynağı değil. Thermaltake ve gerçek 480W gücünde.

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi voltage Mesajı Göster
    Eğer ekran kartınıza overclock yapılmış ise coolbits veya riva tuner veya ati tools açılışta veya hemen sonrasında saat hızlarını değiştirirken bir anlık kararma normaldir bu 1.nci ihtimal.
    Belirttiğiniz programların hiçbiri kurulu değil. Sadece ekran kartının kendi sürücüleri kurulu ve kart hızaşırtmasız(overlock) çalışıyor. Ancak yinede bu durumun ekran kartından kaynaklandığını tahmin ediyorum.

Member
    Giriş Tarihi
    13-03-2005
    Mekan
    59 Tekirdağ
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    82482

PCI yuvasını kontrol etmelisin. monitörden olma ihtimali kesin gibi.ekran kartını başka makinede denersin olmazsa monitöre baktırırsın

Member
    Giriş Tarihi
    02-05-2004
    Mekan
    42 Konya
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    12770

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi taylan_666 Mesajı Göster
    sorum monitörden kaynaklanıyor bende de aynısı oldu ve hemen tamir edildi iki saat içinde
    Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi noentry3 Mesajı Göster
    PCI yuvasını kontrol etmelisin. monitörden olma ihtimali kesin gibi.ekran kartını başka makinede denersin olmazsa monitöre baktırırsın
    Ben aynı ekran kartı ile önceden Samsung ekran kullanıyordum. Şimdi Philips LCD ekran kullanıyorum. İkisinde de aynı sorun oluyor arasıra. Bu nedenle büyük ihtimalle ekran kartından kaynaklanan ve önemli olmayan bir durum bence. Ayrıca bu olay olduğundan beri ekran kartını bir çok kere söküp taktım. Kart yuvasından olacağını da sanmıyorum. Yine de bilgisini paylaşan herkese teşekkürler.

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı