Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 11 mesajdan 1 ile 11 arası

Konu: İlçemizde İlkokul öğrencilerinin kaçırılması

 1. #1
  Advanced Member
  Giriş Tarihi
  16-12-2003
  Mekan
  14 Bolu
  Mesajlar
  6,285
  Kan Grubu
  A Rh ( - )
  Üye No
  77

  İlçemizde İlkokul öğrencilerinin kaçırılması  Böyle bir konu açmak istemezdim. İlçemizde önceki hafta içinde, bir erkek çocuğu ile bir kız çoçuğu kaçırılmak istenmiştir.
  Aynı gün gerçekleşen olaylarda, bir ilkokul erkek çocuğunu arabaya bindirmişler.
  Aynı okula giden ablası olayı görüp hemen annesi babasına koşarak haber vermiş. Sonuçta emniyet teşkilatı büyük gayret göstererek tüm yolları keserek suçluları yakaladı. Bu görevleri için çok teşekkür ediyorum.

  Yine aynı gün bir kız çocuğunu kaçırmak isteyen bir kişi, annesinin okul çıkışında kızını almak istemesiyle kızının kaçırıldığını gördü. Bağırıp çağırmalar içinde adam kızı bırakmak zorunda kaldı ve çevreden birkaç kişinin elinden kurtulup bu kişi kaçıp gitti.

  Teyit edemeğimiz bir okulumuzda ise yine aynı gün 7-8 çocuğu bir bodruma kilitleyip çalma teşebbüsünde bulunulduğunu öğrendik.

  Zanlılar ve olayların akibeti şu anda emniyette. Yargı karar verecek büyük ihtimalle, 300,00.- Ytl ve 2.000,00 Ytl arası bir para cezasını ödeyip kurtulacaklar.

  Sözün kısası, endişe içindeyiz. Hergün sabah, öğle, öğleden sonra ve akşam dört sefer okula gidip geliyoruz. Çocuklar organ mafyası ne demek diye soruyorlar. Daha anaokulu, ilkokul 1.nci ve diğer sınıflara giden çocuklar organ mafyası vb konuları soruyor. Siz bu çocuklardan nasıl ülkelerine faydalı olmasını beklersiniz.
  İşimiz elbetteki siyaset değil buna girmek istemem. Fakat bütçe görüşmelerinde sayın hükümet yetkilileri atıp tutuyor. Ülkemizde şöyle büyüme var huzurlu güvenli diye.
  Nerde huzur güven. Hergün, kapkaç, hırsızlık, cinayet, katillerden geçinilmiyor.
  Bunlara hakettiği cezaları verin.
  Ben bu ülkenin vatandaşı olarak aldığım tüm ürünlere a'dan z'ye kadar kdv, vergi, harç, pul vb birtakım adlar altında durmadan vergi ödüyorum. Ödeyelim ülkemiz için canımız feda. Fakat o kırmızı koltukta oturan sayın Milletvekilleride üzerine düşeni yapıp bu tip kişilere hakettiği cezaları çıkartsınlar.
  Devletin dört asli görevi vardır. Bunlar;
  1- Asayiş
  2- Adalet
  3- Eğitim
  4- Sağlık

  Benim ve bizlerin verdiği vergi ve paralarla bu ülkenin çarkı dönüyor. O halde bu katillere, organ mafyasına niye ceza verilmiyor. Niye birtakım uyduruk adlar altında Cmuk, Avrupa Birliği uyum yasaları gibi hırsızlar, katiller, organ mafyaları 1-2 ay yatıp veya sözde ağır para cezaları diyerek 300,00- Ytl ve 2.000,00.- Ytl gibi paralarla kurtuluyor.
  Nerede huzur adalet, ben ömür boyu çoluk çocuğu okulamı getireceğim. Yoksa ailemin rızkını kazanmak için çalışmayacağım mı?

  Üzülerek ülkemizi bitirmek için, oynanan hırsıza, kapkapçıya, organ mafyası vb zanlılara devamlı kolaylık gösteriliyor. Çoğu ceza yemeden serbest kalıyor.
  Bu tür kanunları çıkaran ve ülkemizi bu hale getirenlere hakkımı helal etmiyorum.
  Düzenleyen Chute : 26-12-2006 at 11:31

 2. #2
  Average Member
  Giriş Tarihi
  15-04-2004
  Mekan
  33 İçel
  Yaş
  47
  Mesajlar
  491
  Kan Grubu
  0 Rh ( - )
  Üye No
  10822

  aynen katılıyorum. maalesef canım ulkem nerelere gidiyor.
  Allah sonumuzu hayır etsin. Ulkeyi bu duruma getirenler vebalini nasıl odeyecekler acaba

 3. #3
  Banned Member
  Giriş Tarihi
  22-11-2004
  Mekan
  15 Burdur
  Yaş
  47
  Mesajlar
  5,680
  Kan Grubu
  0 Rh ( + )
  Üye No
  43374

  Memlekette kökten sistem değişikliği lazım. Nasıl kilitlenen ve işlevini yitiren PC ye format atıyoruz işte aynen memleketin kurumlarından tutun da adalet ve medya başta olmak üzere ahlaken vatandaşa da format atmak lazım. Yani kısac silkelenip bi toparlanmamız lazım. Böyle aşikar ve büyük suçlara da kısas etmek lazım. Yani birebir ceza.
  Düzenleyen Mustafa Kalkan : 26-12-2006 at 14:29

 4. #4
  Banned Member
  Giriş Tarihi
  27-07-2004
  Yaş
  38
  Mesajlar
  6,587
  Kan Grubu
  0 Rh ( + )
  Üye No
  21372

  yafff bu ********lerin alt etmenin bir çaresi var tabiki idammm, idam olacakkki bir daha yapabileceklermi bakalım idam korkusuyla, yeterki böyle ********leri idamm edelim avrupayı mavrupayı boş verelim, idam olsun...

 5. #5
  Adviser
  Giriş Tarihi
  27-02-2004
  Mekan
  81 Düzce
  Yaş
  60
  Mesajlar
  5,439
  Üye No
  4666

  Dediklerin çok doğru Dostum, Allah sonumuzu Hayırlı etsin.....

 6. #6
  Advanced Member
  Giriş Tarihi
  28-02-2005
  Mekan
  34 İstanbul
  Mesajlar
  1,881
  Kan Grubu
  0 Rh ( + )
  Üye No
  78013

  Olayın gerçekleştiği bölgeyi veya ili belirtirseniz bu olaya karşı aileler de önlem almış olur...veya bölge belirtilirse, bu olaydan haberdar olan forum üyeleri yakınlarını uyarabilirler..

  Bu ülkede yaşamak tesadüflere kaldı artık..Allah sonumuzu iyi etsin..

 7. #7
  Banned Member
  Giriş Tarihi
  25-02-2004
  Mekan
  11 Bilecik
  Yaş
  57
  Mesajlar
  609
  Kan Grubu
  AB Rh ( + )
  Üye No
  4321

  orman gibi yaptılar memleketi güçlüler zayıfları yiyiyor.
  kimseye evlat acısı vermesin Allah

 8. #8
  Vip
  Giriş Tarihi
  29-03-2004
  Mekan
  34 İstanbul
  Yaş
  61
  Mesajlar
  4,960
  Kan Grubu
  B Rh ( + )
  Üye No
  8917

  Sevgili chute yazdıklarını dehşet içinde okudum...

  Malesef yazdıkların ve tepkilerin doğru, ve yine malesef ki devletin asli görevlerini özelleştirmesi (emniyet, sağlık ve eğitim yakında adliyede özelleşirse şaşmamak lazım) ve bu görevlerini de belli nedenlerden dolayı yapmayışı ya da yapamayışı nedeni ile bu tür olaylar olmakta ve bu şekilde giderse de olmaya devam edecektir.

  Ancak benim bir prensibim vardır, sorunu tepit edip bu sorunlar üzerinde serzenişlerde bulunmak yerine soruna çözüm üretmek, bunun için bizler ne yapabiliriz, elbetde fert olarak ve toplum olarak ta yapacağımız işler vardır...

  Bu Konuyu tartışalım isterseniz , ne yapmalıyız ki bu tür olayların önüne geçebilelim....

 9. #9
  Advanced Member
  Giriş Tarihi
  09-11-2004
  Mekan
  34 İstanbul
  Yaş
  35
  Mesajlar
  2,727
  Kan Grubu
  B Rh ( + )
  Üye No
  39438

  Benim şahsi görüşüm cezalar arttırılmalı.. hatta bu idamı niye kaldırdılar anlamadım? elin abd'si şimdide ırak mesela idam yapıyor kimse birşey diyebiliyormu biz niye direktif alınarak yönetiliyoruz.. cezalar caydırıcı değil mesela geçen cevahirde hırsızlık yapan kızın annesini izliyorum 30 tane sabıkası var.. 30 kere suç işlemiş bir insan nie dışarda? hayret ediyorum arkadaş neden dışarda 31'ciyi işlesin diyemi? her gün vergi yasası çıkartmayı biliyorlar birazda milletin canıyla kanıyla ilgili yasa çıkarsınlar. ayıpp 20 yüzyıldayız sözde..

 10. #10
  Junior Member
  Giriş Tarihi
  28-02-2006
  Mekan
  48 Muğla
  Mesajlar
  47
  Üye No
  192595

  Hic bir sucluyu idam etmeyeceksin cunku zaten idam olsa sucu isleyecek olan, olumu goze alarak suc isleyeceginden daha acimasiz olur.
  En iyisi omur boyu hapis vermek ve tek basina 4 duvar olan bi odaya kapatmak.Yemeklerinide plastik tabaklarla verip intihar etmesine sebebiyet verecek esyayi yanina sokmamak.Kendine zarar verdigindede butun imkanlarla iyilestireceksin ki omrunun sonuna kadar o izdirabi ceksin,insan mi hayvan mi ne oldugunun karmasasi icinde curusun gitsin....

 11. #11
  Advanced Member
  Giriş Tarihi
  16-12-2003
  Mekan
  14 Bolu
  Mesajlar
  6,285
  Kan Grubu
  A Rh ( - )
  Üye No
  77

  Ben küçük bir ilçede yaşıyorum. Nüfusü 25.000 kişi gözüküyor. Fakat çok göç olduğu için 18.000 civarlarındadır.
  Bu olayı neredeyse tüm aileler duydu. Öğretmenler ise devamlı tanımadığınızdan şeker çukulata oyuncak almayın. Onlarla biryere gitmeyin diye devamlı 6,7,8 yaşındakilere ve daha yukarıda yaşlarda olanlara tembih ediyorlar.
  Emniyetin ve adaletin ise yasalara karşı yapacak birşeyi yok. Bu kişiler serbest kalacak. Yine gelip çocuk çalacak. Boş bir yerde organları alınıp adeta küfür eder gibi bir not bırakacaklar. Çocuğunuza çok iyi bakmışsınız organları çok para etti şu (100-3.000 ytl) parayı alın afiyetle yiyin diye.

  Maalesef bu tür olayların önüne geçmenin sonu yok.
  1-Şöyleki konumuz kesinlikle din değil. Fakat halkta genel olarak şöyle bir inanış var. Allah'ın taktiridir. Bu çocuğu organ mafyası kaçırmasa bile araba çarpacaktı bu o vakit saatte ölecekti.
  Pakistan, Hindistan vb ülkelerde yaşam süresi 42-45 yıl. Türkiyede ise 57 yıl. Avrupada ise 78 yıl. Demekki geri kalmış ülkeler doğuştan cezalı. Kimseyi okutmayalım, eğitmeyelim, kötülere ceza vermeyelim. Eski teksas gibi herkesin elinde tabanca birbirini vursun. Nasıl olsa ölecek. Bir aile çocuğu için nelere katlanmış, uyumamış, okutmuş hiç önemi yok. Halkta bir umarsamazlık herşeyi Allah'a havale etme var. Osmanlı böyle düşünseydi 700 yıllık imparatorluk sürmez bu kadar ilim adamı, çoğu ülke müslüman olmazdı. Ayrıca şimdiki Ortadoğu ülkeleri bu kadar acı çekmezdi.

  2- Cezaların yetersiz oluşu. bir arkadaşımız suçluyu idam etmeyeceksin çünkü zaten idam olsa sucu isleyecek demiş.
  Tamamen yanlış düşünce. Bu kişiler yakalandı. Bunlar idam edilse. Kim yapabilir başka. Şahsen ben bir daha çocuk kaçıramam. Hayatta en güzel şey yaşamaktır. Biz veya sizler hiç idam sehpasına gittikmi? Boynumuzdan ilmik geçtimi? Geçmedi Allah geçirmesin. Fakat düşüncesi bile kötü.
  Hapishane vb olaylarda ise bir hükümet gelir affeder düşüncesi vardır. Hapishane olayına karşıyım.

  3- Yine konunun özeti işverenlerin asgari ücret vermeleri (mecbur olanlar hariç)
  kimsenin kimseye yardımcı olmayışı, televizyon basın vb yayın organlarında ve bilgisayar oyunları gibi halkı milli ve manevi duygularını yok ederek şiddet terör ve umutsuzluk yaratma politikaları sebebiyle aç köpek fırın yıkar atasözü gibi çete kuran, çalışmadan bol para kazanıp harcamak isteyen kişiler çoğaldı.

  Sonuç olarak ben yine tekrar ediyorum. Bugün elektrik faturamı ödemeyi unuttuğumdan elektriğimi ihbarname göndermeden ve dıştaki kapıyı açtırmak için alttaki zile basarak, bize parayı yatırıverirler diyerek bu kişilerin elektriğini keselim bir an evvel düşşüncesi ile elektriğimi kestiler. Açma kapama parasını ödeyerek açtırdım. Benim unutkanlık hatalarımdan ve adeta ceza yezmek için fırsat kollanıyor. Ben cezamı istemesem bile takır takır ödüyorum.
  Vergimi, aldığım tüm malların kdv'sini vergisini ödüyorum.
  O halde ben para veriyorsam devletime devletimde asli görevi olan asayişi daha doğrusu adaleti işletecek.
  Nasıl işletecek, bu kişileri idam ederek işletecek. Kişiye ağır para cezası 2.000 ytl veriyor kişi cezasını çekmiş. Bu kişiler zaten bir çocuktan dünyanın parasını kazanıyor. Ne cezası çekmiş.

  Bugün okula giderek öğle vaktinde çocuklara adeta palyaço gibi haraketler yaparak onları biraz olsun güldürebildim. Çocuklar okula kim gelirse adeta korkuyor kaçıyor. Gözleri tedirgin. Atatürk bizlere böylemi çocuk okutun dedi. Böylemi çocuklar milletine faydalı olacaklar.

  Benim bir önerim var. 23 Nisan Çocuk Bayramını değiştirerek, 23 Nisan organ mafyası, çocuk kaçırma bayramı olsun. Tüm dünyadan organ mafyası, çocuk pornocuları gelsin. Türkiye'de bayram yapsın. Hem Avrupa Birliği vb kişiler çok sevinir. Türkiye demokratikleşmiş, özgür, insan haklarına saygı gösteriliyor diye.
  Hemde Türkiye bitirilerek, başkalarına bu sayede tüm topraklar erkence verilir.
  Nasıl olsa çocuklarımızı veriyoruz. Kendimizi versek ne olur.

  Çocukların arasıra sorduğu organ mafyası ne demek onu nasıl anlatabileceğim konusunda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
  Bu arada çocuklar okuma yazmaya yeni öğreniyorlar. Bazıları organ mafyası yazabiliyormuş. Bu yazıyı anlayabilen değerli büyüklerimize duyrulur.

  Bu tür umutsuz ve sizlerinde içini karartan konuşmamdan dolayı kusuruma bakmayın. Evlat işte nelerle büyüyor nelerine katlanıyoruz. Elimizden birinin uçup gitmesi beni ve inanıyorum sizleri çok üzecek. Bazen okuldaki o masum çocukların yüzüne bakamıyorum bile, ağlayacağım geliyor.

  Allah hepimizin ve çocuklarımızın sonunu hayır etsin.
  Düzenleyen Chute : 28-12-2006 at 18:37


Gönderme Kuralları

 • Yeni konu açamazsınız
 • Konuda cevap yazamazsınız
 • Eklenti yapamazsınız
 • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
 •  
 • BB Kodları Açık
 • Smiley'ler Açık
 • Resim Kodları Açık
 • Video Kodları Açık
 • HTML Kodları Kapalı