Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 7 mesajdan 1 ile 7 arası

Konu: PC başından dünyaya açılan yeni kapı: QSONet.

New Member
    Giriş Tarihi
    20-09-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    134306

PC başından dünyaya açılan yeni kapı: QSONet.

Geçen hafta sonu TA2OE İbrahim ağabeyle yaptığımız bir yüzyüze konuşmada bana yeni bir programdan bahsetti...

Bana dedi ki;

"Ertancığım, ne anten derdi var, ne cihaz derdi var, ne TVI derdi var, açıyorsun PC'ni, ekrana cihazını çıkartıyorsun. 3.5-29 Mhz arasında dilediğin frekansta QSO yapıyorsun" deyince hemen bu programı internette araştırdım...

Bu programın adı CQ100'dü... Önce QSONet'in ana sayfasına gidip () programla ilgili aciklamayi okudum..

Sonra hemen register olmak icin; sayfasına gittim... Buradaki formu tam doldurduktan sonra bana programı indirmek icin musaade verdi...

Programı indirmek icin musaade verdi ancak programi acabilmek icin de benden lisanslı radyo amatoru olduğumu belirtir lisans belgemin ya scanner'den ya da web kamerası veya dijital fotograf makinesiyle cekilmis bir ornegini gondermemi istedi...

O anda bende scanner olmadığı için dijital fotoğraf makinemle lisans belgemin fotoğrafını çekip [email protected] adresine gonderdim...

Bu sekilde bana gecici olarak 90 gunluk bedava kullanım suresi verdi... Aslında bu programı bir yıl kullanmak icin ayrıca 32 USD odemek gerekiyormus...

Tum yukarıdaki işlemleri dün akşam saatlerinde yapıp yatmıştım... Bu sabah kalktığımda bana sistemin onay verdiğini gördüm... Ve programımın üzerine tıklayınca direkt olarak önüme açılan bir telsizle QSO yapmaya başladım...

Ne propagasyon şartı aranıyordu, ne de bambaşka bir şey... Ne QRM vardı, ne de QRN. :)) Her şey mükemmeldi... Önünüzde de hem SSB hem de CW olarak konuşabileceğiniz mükemmel bir cihaz vardı :)))

14.270'e geldim. Bir çağrı yaptım... :))) Burada da pile-up oluştu üzerime... Amerika'nın hemen hemen tüm bölgelerini tamamladım sayılabilirim :)) Ayrıca Güney Amerika'dan Uruguay, Paraguay, Arjantin, Orta Amerika'dan Mexico gümbür gümbür geliyordu :))) 5-9++ hem de... :)))

Daha sonra Avrupa'dan birçok istasyon benimle görüşmek istedi... Neyse kısa bir sürede neredeyse 30-35 ülke yapmıştım bile... :)))

Bu program çok hoşuma gitti... Sizinle de paylaşmak istedim... :))

Ha bu arada cihazın her bandı için bir çağrı frekansı var. Örneğin 20 metre bandı 14 Mhz için 14.200... Orada sotaya yatıyorsunuz. Çıkan istasyonları başka bir yere QSY yaptırıp görüşüyorsunuz... Ya da frekansları turlayıp DX avcılığı yapıyorsunuz...

Hadi hepinize rastgelsin... Kolay gelsin... Bol dx'ler :))

de TA1BE Ertan 73 :))

Honorary Moderator
    Giriş Tarihi
    12-11-2003
    Mekan
    68 Aksaray
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    10

Ertan bey bilgilendirme için cok teşekkürler
    Saygılar

Senior Member
    Giriş Tarihi
    17-01-2006
    Mekan
    78 Karabük
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    176599

her bilgi (iyi olan )yararlıdır . mutlaka birilerinin işine yarayacaktır yapmış oldugunuz çalışma için teşekkürler

Member
    Giriş Tarihi
    24-02-2007
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    324449

bilgi için tşk ler..

Member
    Giriş Tarihi
    10-05-2007
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    348714

paylaşım için saol

Banned Member
    Giriş Tarihi
    06-03-2006
    Mekan
    41 Kocaeli
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    194550

Yanilmayin ...

Merhabalar CQ100 HF Transceiver proğramı bir sanal proğramdır.Bütün konuşmalarınız Gerçek HF frekanslarından duyulamaz.Yani Konuşmalarınız havaya çıktığını sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Kesinlikle yanılmayın..... ____ 73's...

:tflag:
    TB2NCC
    Rasim Kurtuluş.

Starting Member
    Giriş Tarihi
    14-07-2007
    Mekan
    16 Bursa
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    364830

arkadasım bende qso programını indirip kullandım iki hafta önce. kişisel görüşüm şuki msn in sesli programı gibi geldi bana. yani cihazla ve atmosferik şartlarla uğraşmanın tadını vermedi. tabi iletişim her yönüyle güzeldir. sadece şahsi fikrimi yazdım. saygılar...tb3cul

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı