Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 8 mesajdan 1 ile 8 arası

Konu: Windows Vista Beta sürüm kullanmak yasadışı mı?

Member
    Giriş Tarihi
    25-03-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    8376

Windows Vista Beta sürüm kullanmak yasadışı mı?

" Windows Vista'nın böyle saçma isimle bir sürümü ancak saçma sapan torrent'lerde ***** olarak bulunur.Yani sorunuz yasal bil değil,kopya kullandığınız bir lisanslı yazılıma desteği buradan alamazsınız. "

Bu cevap bana biraz garip geldi. Vistanın herhangi bir beta sürümünü kullanmak ne zamandan beri yasadışı oldu bunun cevabını verebilir misiniz? Ben bu betayı 30 günlük deneme süresince kullanıp Vista hakkında deneyim sahibi olmak ve olası problemleri görmek istiyorum. ( ki birisini gördüm işte) Ben şimdi elimdeki bir yazılımın adını değiştirsem bu o yazılımın yasadışı olduğu anlamına mı gelir? Örneğin Windows XP nin adını Pencereler Deneyim yapsam bu o yazılımı yasa dışı mı yapar?
    Herneyse sanırım söylemek istediğim şey anlaşılmıştır?

Forum Administrator
    Giriş Tarihi
    15-05-2002
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    1

Kapattığım konudaki yazınızı tekrar gözden geçirin...

Bill Gates sürümü nedir ? Ben 12 yıla yakındır Microsoft'un beta tester'lığını yaparım böyle bir sürüm duymadım.

Ayrıca 20 Aralık tarihi itibarı ile tüm beta sürümleri Windows Genunie Advantage vasıtası ile işlemez duruma geldi.Bu durumda zaten yasal beta sürümü olanlarda kullanamıyor.

Halen sürüm konusunda ısrarlımısınız ?

Saygılar

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    02-02-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    69062

vistanın betasını kullanmanız bile aslında destek görmemesi için yeterli bir sebeptir bence.. ses kartları problemleri, adsl modem hataları ayrıca ss2 kartlarını bir türlü çalıştıramayanları buradan çok duyduk!
    yazılım henüz piyasaya sürülmemişken sürücü desteği de minimal düzeydedir. sorunlarla karşılaşmanız büyük ihtimaldir. (creative hala 5.1 işini çözemedi)
    kaldı ki yazılımın adını kim billgates diye değiştirmiş???
    billgates, RTM sürümüdür ki bu da kırpılmış bir sürümdür.

bu konuda üyelerin daha az inatçı davranıp 30 ocak gününü beklemeleri gerekir.
    az kaldı sabredin! 30 ocak sonrası da mutlaka sizlerin bahsettiği sürümü kullananlar bazı soru soracaklardır, herne kdr yardım edilirse edilsin, orjinal sürüm olmadıkça sorunlar var olmaya devam edecektir. çözüm BETA-RTM sürümü kullanmak yerine orjinal sürüm kullanmak olacaktır.

umarım anlaşılmıştır.
    Düzenleyen badtrip : 25-12-2006 at 14:04

Member
    Giriş Tarihi
    25-03-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    8376

Sürüm konusunda tam olarak anlaşamadık sanırım. Ben diyorum ki bir sürümün isminin değişmesi onun yasadışı olması anlamına gelmez kanaatimce. Siz 12 yıldır microsoftun beta tester'lığını yaptığınızı söylemişsiniz. Bende 11 yıldır ilaç sektöründe görev yapmaktayım. Şimdi birçok kez vatandaşlar ilaçlarımızın adını yanlış söylerler yada " mavi hap" " kırmızı şurup" gibi adlandırırlar. Bu durumda bizim de hastalara "mavi hap diye ilaç yok, o korsandır falan gibi şeyler söylememiz lazım sanırım. Ben bu beta sürümünü ***** ederek unlimited kullanmak istiyorum , yada kullanıyorum falan demedim. daha dün elime geçti ve kurdum. Karşılaştığım bir problemin çözümünü bulmak için de buraya yazdım. Üstelik böylesi eksik bir sürümü kullanacak ta değilim. Dediğim gibi amacım bu yeni windows sürümünü görsel olarak tanımak , aşinalık edinmek ve kendi donanımım ile uyumu konusunda tecrübe sahibi olmaktır. Ama derhal bir ön yargı ile beta kullanamazsın !!! yasal değil !!! gibi sözler sarfedilince bende burada bu açıklamaları yapma gereği hissettim. Beta sürümlerin amacı zaten eksikleri hataları tespit edip final sürümünde eksiksiz bir yazılım haline getirmek değil midir?

Saygılarımla.

Member
    Giriş Tarihi
    30-07-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    21769

vista rc1 sürümü elindeki değilse hiç boşuna konuşmayalım. rc1 x64 kullanıyorum ve hazirana kadar da süresi var. destekte var.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    02-02-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    69062

@neptune
    ben de zaten sana bunu diyorum..
    ben de söz ettiğiniz sürümü bilgisayarımda denemiş biriyim..
    vistann tüm betalarını denedim ancak inan bana denemeye değer bulmadım!
    görsel açıdan şahane (aerosu olana tabii) göreceğimi gördüm, sonra XP yi yeniden kurdum!
    önce de dediğim gibi karşılaştığın hatalar bu sürümde düzelmeyecek gibi yada zor düzelir, çünkü hiçbir desteği yok! bizler açısından da böyle, sizler açısından da böyle..
    doğru dürüst sürücülerin çıkmasını beklemeden szie tavsiyem asla ama asla orjinal da olsa VİSTA kurmamanız.
    technisat ın kendi sitesindenki ss2vista sürücüleri bile çalışmadı! device managerda sürücüler düzgün gözükürken, mytheatre vb.. programlar aygıtı göremiyorlar!
    corecess, zoom (bazıları) usb adsl modem sahipleri şimdilik kurmasın
    avermedia analog tv kartı sahipleri için yeni bir sürücü çıkaracak ...
    bazılarında çalışıyor bazılarında çalışmıyor.
    şimdilik bir eksiklik var!

30 ocak a kadar tüm sürücüler yeniden yayınlanır, yada birçoğu belli bir tarih verir..
    sorunlarımızı o tarihte konuşup hallederiz, şimdiyse vista hakkında konuşmak için erken
    zaten başlasak inanın bana işin içinden şu an çıkamayız!
    sadece şu an için forumda vista hakkında destek veremiyoruz!
    Düzenleyen badtrip : 25-12-2006 at 17:12

Member
    Giriş Tarihi
    30-07-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    21769

vista nın sitesine baktım son tarih 30 ocak bana önceden gönderilen e-mail 21 haziran gözüküyor. sonradan tarihmi değiştirdiler anlamadım ama zaten alcağımı aldım vistadan.. ama vista 32 de kurmuştum ve de sürücüleri elle bulup tanıttım. technisatı kurmayacaksınız. o zaman sürücü yüklenir. fakat vista uyumlu dvb-s programı bildiğim kadarıyla henüz yok. ama kart tanınıyor.

x64 de ise dijital imza büyük sorun. kuruluma izin vermiyor.

Forum Administrator
    Giriş Tarihi
    15-05-2002
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    1

Sn.NEPTUN

11 yıldır ilaç firmasında olmanız bu forumda birşeyi değiştirmez.Keza bahsettiğiniz şey sadece isim takma,ancak bilerek yazdığınız Bill Gates Edition (ki böyle bir sürüm adını sadece aktivasyonu kıranlar vermişler,ve ***** sitelerde bu adla geçiyor) diye bir sürüm yok.

Kaldıki Vista'nın isimleri bellidir referans için buraya yada buraya bakınız.

Destek almakta ısrarcı iseniz ve madem yasal yollarla temin ettiniz.O zaman yapacağınız iş çok kolay,MSDN'den indirdiyseniz zaten orada abone olacağınız newsgroup'lar var,abone olun ve sorunuzu sorun.En yetkili kişiler size yanıt yazacaklardır.

Ama oradada Bill Gates edition diye ***** isimle yazmayın,benden tavsiye.

Konu Kapanmıştır

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı