Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 8 mesajdan 1 ile 8 arası

Konu: uydunun görüntüsünü pc ye aktarmak ve kayıt ?

Junior Member
    Giriş Tarihi
    20-05-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    102592

New Icon28 uydunun görüntüsünü pc ye aktarmak ve kayıt ?

arkadaşlar yardımınız bekliyorum ne olur cevap verin

next ye-2000 cıs super plus

bu makine ile görüntüyü ve sesi bilgisayar ortamına aktarmanın bir yolu varmı aktarılan görünte ve sesi kayıt imkanım mevcutmu ...bunu gerçekleştirmek için hangi ekip ve donanıma ihtiyacım var lütfen yardımcı olunuz
    Düzenleyen matra89 : 25-12-2006 at 13:01

Member
    Giriş Tarihi
    30-09-2006
    Mekan
    79 Kilis
    Üye No
    268136

ewwet yapabilirsin arkadaşım.Bunun için bilgisayarında analog tv kartı olması yeterlidir.Tv kartının arkasında anten girişleri vardır.Eğer istersen Rf kablosu ile digitalden sinyali alıp tv kartının arkasına gir.Tv kartının programını aç kanal taraması yap görüntüyü bulursun.TYv kartının programının desteklediği formatta kayıt yapabilirsin.Eğer istersen be3en sana Winvdr diye bir program önereyimbununla ister divx ister dvd şeklinde kayıt yapabilirsin.
    Scart çıkışını kullanmak istersen cihazın arkasına scart composit çevirici takıp sinyali tv kartının composit girişine takarsın sesi de ses kartının in kısmına taktın mı işlem tamam aynı yoplla işzle yada kaydet

Banned Member
    Giriş Tarihi
    20-12-2006
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    299084

Kaydı dolaylı olarak başka bir cihazla yapabilirsin TV kartı ya da benzeri herhangi bir video capture cihazıyla.
    Ama:
    Uydu yayınları DVB-S de, MPEG formatında verilir.
    yayıncı firma, yayını verirken elindeki kaynak görüntü her nereden geliyorsa,
    bunu MPEG2 ye dönüştürür ve bu dönüşümde, kaliteye, resim ebatına bağlı olarak bir miktar görüntü kaybı yaşanır.
    senin Digital alıcın bu MPEG2 yi alır, eğer kendi yapısında capture imkanı varsa, doğrudan dosya olarak bu bilgiyi sana verir.
    yoksa, digital alıcının televizyona gönderebilmek için tekrar analoga çevirdiği
    sinyalleri tv kartı gibi yine analog girişi olan başka bir cihazla yakalayıp, tekrar digital formatta sıkıştırman gerekir. kayıpsız sıkıştırma encoderları zor bulursun ve çok güçlü sistem isterler, decoderini da bulundurman gerekir.
    sıkıştırmadan kaydedilen bir video yayını, ne kadar büyük olursa olsun birkaç dakikada bütün diskini dolduracak, diskinin yazma band genişliğini bile aşacak kadar yoğundur.
    illa ben uydu yayını kaydedicem, iyisini istiyorum diyorsan PCI digital uydu kartı alıp takman gerekir. ya da USB2.0 dan çalışan bir digital alıcı alman.
    mevcut uydu alıcı kutunda IF in'in altında bir de IF out olması lazım, IF out'unu bir kabloyla digital tv kartına bağlayıp aynı yayını kaydedebilirsin.
    digital sistemler, orjinal haliyle taşınabildiği sürece kaliteli kalır.
    (tabi içeriği de kaliteli bir bilgi olmak şartıyla)
    yoksa, ebat dönüştürme, digital-analog çevrimler, ve sıkıştırma tolerans kayıpları nedeniyle orjinalliği yavaş yavaş kaybolur.
    umarım, faydalı olur...
    bilinçli tüketiciler çoğunluk olmadıkça kaliteli ürünleri ve yayınları çoğaltamayız.
    bilinçsizlik, ortamı çöplüğe çevirir. çöp cihazlar, çöp eğitim sistemi, çöp idare,
    karmaşa, koşuşturmaca, çatışma...

Member
    Giriş Tarihi
    16-10-2004
    Mekan
    03 Afyonkarahisar
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    34341

arkadaş yazmış o şekilde ata bilirsin ama önce tv kartın flay tv olacak sonra uluad studıo kur orada tv kartını tanır hangi şekilde çekmek istersen o şekilde çek

Member
    Giriş Tarihi
    16-10-2004
    Mekan
    03 Afyonkarahisar
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    34341

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi Alish Mesajı Göster
    Kaydı dolaylı olarak başka bir cihazla yapabilirsin TV kartı ya da benzeri herhangi bir video capture cihazıyla.
    Ama:
    Uydu yayınları DVB-S de, MPEG formatında verilir.
    yayıncı firma, yayını verirken elindeki kaynak görüntü her nereden geliyorsa,
    bunu MPEG2 ye dönüştürür ve bu dönüşümde, kaliteye, resim ebatına bağlı olarak bir miktar görüntü kaybı yaşanır.
    senin Digital alıcın bu MPEG2 yi alır, eğer kendi yapısında capture imkanı varsa, doğrudan dosya olarak bu bilgiyi sana verir.
    yoksa, digital alıcının televizyona gönderebilmek için tekrar analoga çevirdiği
    sinyalleri tv kartı gibi yine analog girişi olan başka bir cihazla yakalayıp, tekrar digital formatta sıkıştırman gerekir. kayıpsız sıkıştırma encoderları zor bulursun ve çok güçlü sistem isterler, decoderini da bulundurman gerekir.
    sıkıştırmadan kaydedilen bir video yayını, ne kadar büyük olursa olsun birkaç dakikada bütün diskini dolduracak, diskinin yazma band genişliğini bile aşacak kadar yoğundur.
    illa ben uydu yayını kaydedicem, iyisini istiyorum diyorsan PCI digital uydu kartı alıp takman gerekir. ya da USB2.0 dan çalışan bir digital alıcı alman.
    mevcut uydu alıcı kutunda IF in'in altında bir de IF out olması lazım, IF out'unu bir kabloyla digital tv kartına bağlayıp aynı yayını kaydedebilirsin.
    digital sistemler, orjinal haliyle taşınabildiği sürece kaliteli kalır.
    (tabi içeriği de kaliteli bir bilgi olmak şartıyla)
    yoksa, ebat dönüştürme, digital-analog çevrimler, ve sıkıştırma tolerans kayıpları nedeniyle orjinalliği yavaş yavaş kaybolur.
    umarım, faydalı olur...
    bilinçli tüketiciler çoğunluk olmadıkça kaliteli ürünleri ve yayınları çoğaltamayız.
    bilinçsizlik, ortamı çöplüğe çevirir. çöp cihazlar, çöp eğitim sistemi, çöp idare,
    karmaşa, koşuşturmaca, çatışma...

bu kadar ugrasmaya gerek yok benim dedigimi yap rahatlıkla olur

Banned Member
    Giriş Tarihi
    20-12-2006
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    299084

flay tv kartı nedir bilmiyorum. ben dünyada ilk çıkan wintv ile başlamıştım 1992 de.

lifeview firmasının fly serisi tv karları var ve ben 4 sene öncesine kadar yıllarca kullandım. fly yazılımı iğrenç bir üründür, ordan burdan eğreti programlar bulup dolaylı kullanmanız gerekir. moretv olmasa kartı çöpe atardım.
    tv kartıyla capture yapacaksanız, Winfast, avermedia benzeri kendi yazılımı düzgün bir kart alın. kendi donanım özelliklerini iyi kullanacağı için daha stabil kayıt yapacaktır, format seçeneğiniz de çok olacaktır. PCI versiyon farkı, bus mastering, IO bandwidth, DAC gibi ciddi kriterleri bilmeyen tüketiciler yüzünden 50 dolar olması gereken bir kartı 25 dolara satabiliyorlar.
    Düzenleyen Alish : 26-12-2006 at 14:34 Sebep: imla hatası

New Member
    Giriş Tarihi
    25-06-2005
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    112251

ben kaset kaydı yapıyorum ve memnunum demiş oldugum program sadece kayıt için kasetten cd ye çekim mükemmel ister deneyin ister denemeyin ben sadece yardımcı olmak için yazıyorum benim için o tv kartı bu tv kartı farketmez sadece ve sadece kayıt konusunu söyledim sen yine bildigin yoldan git............

Member
    Giriş Tarihi
    24-07-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    21056

usb den kayıt yapmanın bi yolu var mıdır?

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı