Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 11 mesajdan 1 ile 11 arası

Konu: Dreambox İle Lan İÇİnde Nasil PaylaŞim Yapilir?

Junior Member
    Giriş Tarihi
    21-11-2006
    Mekan
    07 Antalya
    Üye No
    287671

Dreambox İle Lan İÇİnde Nasil PaylaŞim Yapilir?

Selam Ustalar, Bende iki adet Dreambox 500s ve bir adet te abonelik var. Acaba yan odaya mutfağa Lan ile (ethernet veya Wifi) nasıl paylaştırırım. İnternet üzerinden yapılanları okudum ama hangi paylaşım şekli ve ayarları ile paylaşım yapacağımı çözemedim. Bana uygun olduğunu düşündüğünüz paylaşımı açıklarsanız (değiştirilecek satırları ve local adresleri nereye gireceğimi) çok sevineceğim bu konuda yeniyim ayrıca kullanıcı adı ve şifreye gerek yok çünki kendi routerımla bağlayacağım dışarıya kapalı olacak...Çok Teşekkürler...
    Düzenleyen ilker192 : 11-01-2007 at 23:51

Senior Member
    Giriş Tarihi
    01-08-2006
    Mekan
    45 Manisa
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    245826

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi ilker192 Mesajı Göster
    Selam Ustalar, Bende iki adet Dreambox 500s ve bir adet te abonelik var. Acaba yan odaya mutfağa Lan ile (ethernet veya Wifi) nasıl paylaştırırım. İnternet üzerinden yapılanları okudum ama hangi paylaşım şekli ve ayarları ile paylaşım yapacağımı çözemedim. Bana uygun olduğunu düşündüğünüz paylaşımı açıklarsanız (değiştirilecek satırları ve local adresleri nereye gireceğimi) çok sevineceğim bu konuda yeniyim ayrıca kullanıcı adı ve şifreye gerek yok çünki kendi routerımla bağlayacağım dışarıya kapalı olacak...Çok Teşekkürler...
    dostum ev ici internet dagitman icin once kablolu yada kablosuz router alacaksin. router in portlarindan dream lere lan kablosu cekip internete baglayacaksin. her dream ayri bir ip alacak router den. sonrra bu ip lere normal sharing yapar gibi ayar yapacaksin. bildigim kadariyla.

Junior Member
    Giriş Tarihi
    21-11-2006
    Mekan
    07 Antalya
    Üye No
    287671

Bu söyledikleriniz yani hem ethernet ağım var hemde wifi herhangi birisini kullanabilirim masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarla bağlanabiliyorum cihazlara örnegin 1.dreambox ip si 10.0.0.X 2.Dreambox ip si 10.0.0.Y olarak fixliyorum ve her ikisinide flasxp dreamview vlc ile kullanıyorum amacım bu ağda tek abonelik kartımı diğerinde de izleyebilme.Yani dreamlerimin router daki alt ip leri belli sabitledim.Onları nereye ve hangi paylaşım tipine ait hangi dosyalarına nasıl yazacağımı ve dreamlere gerekli yüklemeleri nasıl yapacağımı çözemedim teşekkürler ilgine...
    Düzenleyen ilker192 : 25-12-2006 at 11:12 Sebep: Cümle düşmüş.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    15-07-2005
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    117744

adresinden yardım alabilirsiniz.

Honorary Moderator
    Giriş Tarihi
    03-07-2004
    Mekan
    03 Afyonkarahisar
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    18608

lan olacağı için newcamd tavsiye ederim ona yoğunlaşın.

Junior Member
    Giriş Tarihi
    21-11-2006
    Mekan
    07 Antalya
    Üye No
    287671

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi Deimos Mesajı Göster
    ........ adresinden yardım alabilirsiniz.
    Arkadaşım ilgine teşekkürler siteyi 15 gündür inceliyorum herşey parça parça yapılabilineceğini öğrendim ama dydns adressiz dış ip siz sadece iki dream arasında kullanıcı adsız sade bir paylaşım ayarı arıyorum. Diğerleri karışık ve bana uygun değil.Çünkü paylaştıran benim paylaşanda hemde router üzerinden, internet ağından değil. Bu yüzden diğer yazılanlara benimki uymuyor varsada ben gözden kaçırdım..yinede teşekkürler.

Junior Member
    Giriş Tarihi
    21-11-2006
    Mekan
    07 Antalya
    Üye No
    287671

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi master Mesajı Göster
    lan olacağı için newcamd tavsiye ederim ona yoğunlaşın.
    Teşekkürler...Ya ayarlar..?

Senior Member
    Giriş Tarihi
    01-08-2006
    Mekan
    45 Manisa
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    245826

Teşekkürler...Ya ayarlar..?
    ayarlari buradan yapabilirsin sanirim.

Junior Member
    Giriş Tarihi
    21-11-2006
    Mekan
    07 Antalya
    Üye No
    287671

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi Q8turk Mesajı Göster
    ayarlari buradan yapabilirsin sanirim.

.........
    buradaki ayarları bilsem konuyu açmazdım zaten :smiles10: yinede sağolasın :smilies39:

Junior Member
    Giriş Tarihi
    21-11-2006
    Mekan
    07 Antalya
    Üye No
    287671

ArkadaŞlar Bu Konuda Yardimci Olan Yok Mu?

BU KONUYLA İLGİLİ ÇALIŞAN KİMSE YOK MU...

Starting Member
    Giriş Tarihi
    10-03-2005
    Mekan
    23 Elazığ
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    81566

Kart paylaşımına nasıl abone olabilirim?

Arkadaşlar, ben Dreambox 500 s aldım. Bu aletle kart paylaşımı yapılacağını duydum. Ancak bu paylaşımları nereden alacağımı bilmiyorum. Bilenler lütfen cevaplayabilirler mi?

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı