Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 12 mesajdan 1 ile 12 arası

Konu: Denon AVR 1803

Starting Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    191

Denon AVR 1803

Merhabalar
    öncelikle yanlış bir topik açmış isem kirliliğe neden olduğum özür dilerim ,çok sık olmamakla beraber siteye fırsat buldukca girmekteyim,burada verilen bilgilerin kullanıcı olmasanız bile aydınlacı olduğunu söyleyerek tüm emek verenlere teşekkür ederim.
    Çok istememe rağmen okuduklarım elimdeki sistemin (denon avr 1803 - polkaudio R 50 loudspeakers - philips center ve subwoofer) yeterli olmadığı izlenimini verdi
    şimdi bukonuda bilgisi olan tüm dostlara sormak istediğim mevcut olan sisteme ne gibi katkı yaparsam hem hometheather hemde hi-fi ses düzenini kurabilrim cevaplar için şimdiden teşekkür ederim
    ( denon avr 1803 reciver kullanan varsa lütfen o konuda da bilgi verirse sevinirim)
    herkesin yeni yılını ve kurban bayramını sevdikleriyle ağız tadında geçirmelerini dilerim

Starting Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    191

sanırım konu ilgi duymadıki kimse cevap yazmadı en azından yeni yazan biri olarak bayram ve yeni yıl için iyi dileklerime cevap yazsaydınız dimi :)

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    30-11-2005
    Mekan
    17 Çanakkale
    Üye No
    160016

eğer hi-fi düşünüyorsanız işe iyi bir stereo amfi alarak başlayabilirsiniz ilk etapta.sizinde bayramınız ve yeni ılınız kutlu olsun.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    30-11-2005
    Mekan
    17 Çanakkale
    Üye No
    160016

daha sonra ise bir cd player alın derim .polk marka hoparlörleri hiç bilmiyorum o yüzden bir yorum yapamayacağım.alacağınız stereo amfi ile uyumlu olması gerekiyor tabii bu da sizin kulak zevkinize kalmış

Honorary Moderator
    Giriş Tarihi
    16-08-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    23565

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi matu45 Mesajı Göster
    sanırım konu ilgi duymadıki kimse cevap yazmadı en azından yeni yazan biri olarak bayram ve yeni yıl için iyi dileklerime cevap yazsaydınız dimi :)
    Bu kadar sabırsız olmayın.. :)

Foruma hoş geldiniz.

Burası chat ortamı olmadığı için sorulan sorulara mesajlara anında yanıt gelecek veya kesin yanıtlanacak diye bir şey yok. 10 sorunuzdan belki bir tanesi çözüm bulur, belki bir sorunuz 10 sayfa devam eder.

Kimi konular 2-3 gün sonra yanıt bulur.

Size de iyi bayramlar ve yeni yıllar dileriz.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    27-02-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    4687

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi matu45 Mesajı Göster
    Merhabalar
    öncelikle yanlış bir topik açmış isem kirliliğe neden olduğum özür dilerim ,çok sık olmamakla beraber siteye fırsat buldukca girmekteyim,burada verilen bilgilerin kullanıcı olmasanız bile aydınlacı olduğunu söyleyerek tüm emek verenlere teşekkür ederim.
    Çok istememe rağmen okuduklarım elimdeki sistemin (denon avr 1803 - polkaudio R 50 loudspeakers - philips center ve subwoofer) yeterli olmadığı izlenimini verdi
    şimdi bukonuda bilgisi olan tüm dostlara sormak istediğim mevcut olan sisteme ne gibi katkı yaparsam hem hometheather hemde hi-fi ses düzenini kurabilrim cevaplar için şimdiden teşekkür ederim
    ( denon avr 1803 reciver kullanan varsa lütfen o konuda da bilgi verirse sevinirim)
    herkesin yeni yılını ve kurban bayramını sevdikleriyle ağız tadında geçirmelerini dilerim
    okuduklarınızdan ziyade kulaklarınız "yeterli" olup olmadığına karar vermeli. eğer müziği detaylı dinlemek istiyorsanız, enstrüman seslerini tek tek ayrıştırmak istiyorsanız ayrı bir stereo sistem kurmanız gerekecek. tamam mı devam mı sorusuna vereceğiniz cevaba göre yine yardımcı olmaya çalışırız.

Member
    Giriş Tarihi
    14-08-2006
    Mekan
    41 Kocaeli
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    250579

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi MeTePe Mesajı Göster
    Bu kadar sabırsız olmayın.. :)

Foruma hoş geldiniz.

Burası chat ortamı olmadığı için sorulan sorulara mesajlara anında yanıt gelecek veya kesin yanıtlanacak diye bir şey yok. 10 sorunuzdan belki bir tanesi çözüm bulur, belki bir sorunuz 10 sayfa devam eder.

Kimi konular 2-3 gün sonra yanıt bulur.

Size de iyi bayramlar ve yeni yıllar dileriz.

metepe hocam ben nick'imi degistirmek istiyorum. saniyorum biz yapamiyoruz, nasil yapabiliriz? bir yardm lutfen :(

Honorary Moderator
    Giriş Tarihi
    16-08-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    23565

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi eren_ramazan Mesajı Göster
    metepe hocam ben nick'imi degistirmek istiyorum. saniyorum biz yapamiyoruz, nasil yapabiliriz? bir yardm lutfen :(
    İyi de sorunun bu konuyla ne ilgisi var? Nick değiştirme mümkün değildir! Sadece çok özel durumlarda admin/co-adminlerce yapılabilir.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    06-02-2005
    Mekan
    20 Denizli
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    70579

evet bizim gibi hi-fi cahilleride sizlerin yorumunu bekliyor. eğer bizleri biraz bilgilendirirseniz oldukça makbule geçecektir...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    30-11-2005
    Mekan
    17 Çanakkale
    Üye No
    160016

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi kabacalim Mesajı Göster
    evet bizim gibi hi-fi cahilleride sizlerin yorumunu bekliyor. eğer bizleri biraz bilgilendirirseniz oldukça makbule geçecektir...
    ilk etapta şöyyyyle bir forumu hatmedin zaten epey şey öğreneceksiniz.tabii ekstra kafanıza takılan birşey olursa sormamanızda hiç bir sebep yok saygılar..

Starting Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    191

verdiğiniz cevaplara teşekkür ederim acemilik ve acelecilik bu olsa gerek
    bundan sonra daha dikkatli olunacağına emin olun :)

Average Member
    Giriş Tarihi
    25-01-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    179812

öncelikle dvd playerinizin kalitesi düşük ise eğer dvd player ınızı değiştirin ucuz olarak panasonic çok iyidir eğer biraz daha paranız varsa denon dv 1930 olabilir sistemdeki kaynak cihaz yani dvd playerin kalitesi anfinin tam performansını ses olarak kullanırsa sistemdeki eksik dahada belirgin olarak ortaya çıkacaktır polk audio lar bence iyidir 1803 te iyidir yaklaşık 7 ay kullandım polk audio larıda bi ara alacaktım 1803 ile beraber dinleme imkanım olmuştu iyi uyum sağlamışlardı .

yanılmazsam eğer dvd yi değiştirirseniz center biraz sırıtacaktır değiştirebilirsiniz

sub voferi değiştirmeye gerek yok çünki denonun sub frekansı pek iyi değildir zaten sub u değiştirirseniz pek birşey fark etmeyecektir , denonun sub frekansı yumuşak olduğu için philips in sub unu bilmiyorum fakat sert bir sub alırsanız belki fark edebilir mesela definitivve prosub 100 olabilir .

müzik olarakta denonun tarzı iyidir eğer kolonlarınızın yerleşimi iyiyse polkaudio larda iyi müzik dinlersiniz , tabiki sinemadada kolon yerleşimi önemli kolon ayarlarınıda unutmayın saygılar.

benim hakkımda ön yargılı olan arkadaşlar var galiba bu yargıdan önce yazılarımın hepsinin okunmasını rica ederim .her anfinin eksisi artısı ve tarzı vardır zevkler ve renkler tarza girer eksi ve artı ise mantıkla alakalıdır stereo da pek iddam yoktur fakat sinemada fikir bildirecek kadar iddalıyım stereo olarak dinlediğim sistem sayılıdır fakat sinemada aşağı yukarı çoğu marka ve modeli özellikle aynı ortamda dinledim en son dinlediğim anfi ise marantz 7001 çok ama çok beğendim ben sony ci değil doğrucuyum ve benim kaybettiğim paraları başkalarıda kaybetmesin diye uğraşıyorum aynı zamanda bende birşeyler öğreniyorum saygılar.

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı