Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 15 mesajdan 1 ile 15 arası

Konu: çanaksız digital yayın

Banned Member
    Giriş Tarihi
    01-07-2006
    Üye No
    232288

çanaksız digital yayın

arkadaşlar.sizinle birşeyi paylaşmak istiyorum.receıver ile çanak kullanmadan yayın izlemek ne kadar mümkün?bazı uzaktan kumandalı aparatlar ile komşunuzun veya yakında duran herhangi bir çanaktan herhangi bir cihaz ile yayını uzaktan kumanda ile almak mümkünmü.kablo ve çanak derdinden kurtularak küçük bir cihaz ile uzaktan kumanda yöntemi ile hemen yanınızda duran çanaktan yayın almanın mümkün olduğunu duymuştum.sizlerin bu konuda neler düşündüğünüzü merak ettim.

Member
    Giriş Tarihi
    23-09-2006
    Mekan
    26 Eskişehir
    Üye No
    265745

abi o efsaneyi bende duymuştum ama nerdeyse on yıl oldu.sanmıyorum olsun

Banned Member
    Giriş Tarihi
    01-07-2006
    Üye No
    232288

hocam benim demek istediğim şey mesela sunny marda uydularda var.başka bir receıverdan yayını kablo kullanmadan alabiliyorsun.ama mesafesini ne kadar onu bilmiyorum.ben o konuda ustalardan yardım istedim ama kimsenin ilgilendiği yok.bu aparatın ne işe yaradığını söylerlerse iyi olur

Banned Member
    Giriş Tarihi
    01-07-2006
    Üye No
    232288

Kablosuz Uydu GÖrÜntÜ Transfer Lİnk Cİhazi

KABLOSUZ UYDU GÖRÜNTÜ TRANSFER LİNK CİHAZI.kimse yardım etmeyince biz ne olduğunu buldık.google bir araştırınca ene işe yaradığını anladım.sizinne paylaşmak isterim.bilgi amaçlıdır

Artık diğer televizyonlarınızda uydu alıcınızın yayınlarını nasıl seyredeceğinizi düşünmeyin...
    * 2.4 GHz bandında yönden bağımsız çalışan link cihazı ile aynı bina içinde veya yakın çevresinde (bahçe vs.) uydu alıcınızın resim ve sesini stereo olarak mükemmel kalitede erişebilirisiniz. Aynı zamanda kumandanın sinyallerini de ulaştırarak uzaktan kumandanızla diğer TVden (ikinciden) uydu cihazınıza kumanda edebilirisiniz.
    * İster diğer odalarda, ister bahçede ; hem izleyin hem de kumanda edin Uydu alıcınızı kullanırken tek TV ye bağımlılıktan kurtulun.
    * Cihazınızı yalnızca uydu için değil, aynı zamanda; Video kayıt cihazı, DVD player, CD Player, Kamera, Güvenlik kamerası, Müzik seti gibi cihazların yayınlarını aktarmada da kullanabilirisiniz

Banned Member
    Giriş Tarihi
    01-07-2006
    Üye No
    232288

şimdi sorum şu....acaba çanak almadan komşunun çanağından faydalanabilirmiyim.bu koşullarda mümkünmü acaba

Adviser
    Giriş Tarihi
    28-08-2004
    Mekan
    67 Zonguldak
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    24853

çiftli lnb alır receıverın varsa yararlanırsın
    Düzenleyen TECHNOVA : 24-12-2006 at 18:55

Banned Member
    Giriş Tarihi
    01-07-2006
    Üye No
    232288

hocam açıklarmısın?madem bu sistem var o halde ikinci çiftli lnb ne edeceğim.sanırım kimse birşey anlamıyor.cihazda zaten optik bir alıcı var.böylece çanaktaki lnb gelen sinyali kendi bünyesinde toplayıp receıverinize yansıtıyor.ya ben yanlış anladım yada bu işten anlayan biri yok

Banned Member
    Giriş Tarihi
    01-07-2006
    Üye No
    232288

ben anlamıyorum.yıllardır bu forumu ziyaret ediyorum ve türkiyenin en kaliteli digiforum'u olduğuna inanıyorum fakat sorduğum bu soru takılıp kaldı.merak ettim acaba bu cihazdan anlayan kimse yokmu acaba

Member
    Giriş Tarihi
    03-03-2004
    Mekan
    03 Afyonkarahisar
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    5510

4. Mesajında belirtmişsin o cihazı ama tam senin istediğin gibi birşey değil. Onda recivera bir aparat takıyorsun diğer aparatıda izlemek istediğin tv ye takıyorsun arada kablo olmadan 50m civarındaki uzaklıktan hem recevirı kumanda ediyor hem tv-dvd uyumlu ne bağladıysan onu izliyorsun. Fakat senin istedğin sanırım daha yapılmadı yada en azından ben hiç öyle bi cihaz duymadım.

Starting Member
    Giriş Tarihi
    12-07-2005
    Mekan
    54 Sakarya
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    116956

arkadaşlar size bu konuda bildiğim bilgiyi paylaşım sizin bu bahsettiğiniz sistem türkiyede var ben resmini gördüm size şöyle tarif edim
    not: elimde resmi yok bunu bildirim
    yüksek yerler için yıldırım caydırıc vardır mesela minare üstünde gibi
    bunları şu anda türkiyede 3000 usd civarında satılıyor 10 uydu istasyonluk
    bunlar lüks yatlarda şu an kullanıyorlar konuştuğunuz konu bu benimde bilgim bu bu bilgileride yatlara bu sistemle uğraşan arkadaştan almıştım
    ve bunun ucuz modelleri çıkacakmış sizin dediğiniz çokta ileride değil parası olana

Honorary Moderator
    Giriş Tarihi
    25-01-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    775

Soruyu yanlış yerde ve yanlış şekilde sorarsanız cevap almanız güçleşir...

Konu ilgili alana taşınmıştır.

Sorunuzun net cevabı HAYIR, seyredemezsiniz.

Ama sizin mesajda yazdığınız cihazı başka bir receivera (çanak vs sistemi bağlı çalışır durumda) bağlarsanız o cihazdan sizin TV nize aktarma yapabilirsiniz o ne seyrederse sizde onu seyredersiniz.

Kolay gelsin.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    11-02-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    2405

Selamlar zaten öyle bir cihazın olmasıda mümkün değil ama ilerde teknoloji gelişir lnb lerin çalışma prensibini değiştirler belki o zaman bu mümkün olur şöyle bir düşün tek bir lnb den birden fazla cihazın yararlanması mümkün olsaydı millet neden merkezi sistem kurup santrallere bir sürü para ödesin 15 tane kabloyu birbirine bağlarlardı sonrada bunların uclarını birbirine lehimleyip tek bir kablo haline getirip lnb bağlayıp tek çanak tek lnb 15 kişi faydalanırdı saygılar

Starting Member
    Giriş Tarihi
    12-07-2005
    Mekan
    54 Sakarya
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    116956

bunları yine çatıya koyacaksınız ve üstü kapalı olmayacak üst çevresi direk olarak gökyüzünü görecek umarım bilgiler mantığınıza yatar ve bilgilendirmişimdir arkadaşlara duyurulur

Senior Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    326

Bu günkü teknolojide lnb sinyal yakalar, onu cihaza gönderir. Cihaz bu sinyali işleyip, televizyon görüntüsüne çevirir.
    Siz belki cihaz ile televizyonun arasındaki kablo uzun ise oradan kaçan zayıf bir görüntü alabilirsiniz. Daha önceki analog yayınlarda da böyle oluyordu.
    Ya da yeni bir cihaz-lnb geliştirilir, simyaller etrafa görüntü olarak yayılır, ozaman olur.
    Bu sebepten, be beklentini biraz ertele.
    Selamlar.

Average Member
    Giriş Tarihi
    01-07-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    18491

arkadaş bahsettiği cihazı pazarlar bir görüntüde.Oltaya gelmeyin!!!

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı