Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 4 mesajdan 1 ile 4 arası

Konu: George Bush'un 2006 yalanları

 1. #1
  Advanced Member
  Giriş Tarihi
  24-04-2004
  Mekan
  06 Ankara
  Yaş
  60
  Mesajlar
  8,244
  Kan Grubu
  A Rh ( + )
  Üye No
  11691

  New Icon26 George Bush'un 2006 yalanları  George Bush'un 2006 yalanları


  Newsweek dergisi, 2006 yılı sona ererken Bush yönetiminin yıl boyunca söylediği en büyük yalanlarını okuyucuları için derledi. Liste başında Irakla ilgili olanlar var.
  2006 yılı sonuna yaklaşırken prestijli Newsweek dergisi, Bush yönetiminin bu yılda söylediği en büyük yalanlarını okuyucuları için derledi. Dergi, “Yılın en büyük yalanları” arasında Başkan George W. Bush’un “Savaşı kazanıyoruz” ve “Rumsfeld, sonuna kadar görevde kalacak” açıklamalarını saydı.  Newsweek dergisi, Bush yönetimince “2006 yılında söylenen en büyük yalanları”nı okuyucularına hatırlattığı haberinde yönetiminin aldatmacalarının yanı sıra, medyayı yanlış yönlendirmesi sonucunda medya tarafından gözardı edilen bazı önemli gerçeklere de dikkat çekildi. Dergiye göre, Bush Yönetiminin yılın en büyük yalanları şöyle:
  -“Kesinlikle kazanıyoruz”
  Bush, 25 Ekim’de bir gazetecinin sorusunu üzerine Irak savaşının kazanıldığını çok kesin bir ifade ile dile getirdi.  -“Sonuna kadar burada”
  Bush, Savunma Bakanı Donald Rumsfeld’i, büyük bir destek vererek yönetiminin son gününe kadar görev yapacağını söylemesinin birkaç gün sonra görevinden aldı.  -“Cumhuriyetçilerin seçimi kaybedeceği yalan”
  Bush’un danışmanı Karl Rove, ABD’deki ara seçim öncesi cumhuriyetçilerin yenilgiye uğrayacağını gösteren tüm kamuoyu yoklamalarının yanlış olduğunu öne sürdü.

  GÖZARDI EDİLEN OLAYLAR  Newsweek haberinde ayrıca, yönetimin çizgisine ters düştüğü için uzun bir süre medya tarafından gözardı edilen bazı olaylara da dikkat çekti:

  - Irak’ta sivil ölüler. Bush Yönetiminin Irak’ta “50 bin sivil ölü” projeksisyonları yayınladı, oysa Baltimore’deki John Hopkins Bloomberg Kamu Sağlığı Okulu’nca bir doktor ekibine yaptırılan araştırma, Irak’ta ölüm sayısının 650 bine ulaştığını gösteriyordu ancak resmi projeksiyonlarından çok uzak olan bu çalışmaya medya ilgisiz kaldı.  -Irak’taki özel şirketler. Yönetimce özel şirketlerle yapılan sözleşmelerin kapsamında Irak’ta 100 bin kadar kişi, görev yapıyor. Bunların sayıları, ülkedeki 140 bin Amerikan askeri sayısına yaklaşıyor. Bu kişiler, tutukluları sorgulamaktan askerler için yemek pişirmeye kadar daha önce askerlerce yapılan birçok görev yerine getiriyor.

  -Gizli sorgu yerleri. 11 Eylül saldırılarının ardından kurulan ve Bush Yönetimince varlığının ancak geçtiğimiz son baharda kabul edilen “gizli işkence cezaevleri.” Dergi, bu gizli cezaevleri ABD’nin dünyadaki prestijinin yıkılmasına katkıda bulunduğunu belirtti.


  "Bi daha yalan söylemiicen,tamam mı üien bush ...""Tamam abi"  Made ın mcemoz

 2. #2
  Member
  Giriş Tarihi
  23-09-2006
  Mekan
  26 Eskişehir
  Yaş
  38
  Mesajlar
  60
  Üye No
  265745

  eline sağlık

 3. #3
  Advanced Member
  Giriş Tarihi
  04-09-2005
  Mekan
  06 Ankara
  Mesajlar
  4,578
  Üye No
  130078

  Yalancının mumu yatsıya kadar yanar. Bunun mumunun sönmesine de az kaldı.

 4. #4
  Advanced Member
  Giriş Tarihi
  24-09-2004
  Mekan
  06 Ankara
  Yaş
  33
  Mesajlar
  1,583
  Kan Grubu
  B Rh ( + )
  Üye No
  30469

  Bush'a ve söylediklerine inanan cahil Amerikan halkına söyleyecek bir şey bulamıyorum.


Gönderme Kuralları

 • Yeni konu açamazsınız
 • Konuda cevap yazamazsınız
 • Eklenti yapamazsınız
 • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
 •  
 • BB Kodları Açık
 • Smiley'ler Açık
 • Resim Kodları Açık
 • Video Kodları Açık
 • HTML Kodları Kapalı