Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 6 mesajdan 1 ile 6 arası

Konu: Gbox sharing de usb adsl modem ?

Junior Member
    Giriş Tarihi
    15-01-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    62499

Gbox sharing de usb adsl modem ?

Öncelikle herkese selamlar.Benim şöyle bir sorunum var.Benim pc de eternet kart yok.İnternete usb adsl modemle bağlanıyorum.sharring te ise modemden port açmak falan gerekiyormuş.Benim modemde böyle bir özellik yok ve ip numarası da yok (yada ben göremiyorum) .Bir arkadaşımdan gbox aracılığıyla paylaşım almak istiyorum arkadaşım bana accont verdi.Bende online gözüküyorsun diyor ama ben şifreli kanalları açtığım zaman yayın alamıyorum.Birde gbox klasörünün içinde'' gbox cfg ''ve ''cwshare cfg'' dosyalarını açıyorum editliyorum gerekli olna yerleri forumda anlatıldığı gibi dolduruyorum ama gbox cfg de modem ip bilgisayarın ip falan girmek gerekiyor .bunları ben göremiyorum .yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.unutmadan söyleyim dns adresi aldım. küçük bir program indirdim internete bağlandığımda ip sabitleniyor.
    Saygılarımla
    Düzenleyen hazs : 23-12-2006 at 12:40

Junior Member
    Giriş Tarihi
    15-01-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    62499

Galiba bu konu hakkında kimsenin bilgisi yok
    Saygılarımla,

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    21-05-2006
    Mekan
    78 Karabük
    Üye No
    217795

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi voleuramour Mesajı Göster
    bunu dene bakalım.

Junior Member
    Giriş Tarihi
    15-01-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    62499

Cevabınız için teşekkür ederim.Ne denediysem olmadı acaba modemden mi kaynaklanıyor bilmiyorum.modemimde port ayarı falan yok
    Saygılar

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    21-05-2006
    Mekan
    78 Karabük
    Üye No
    217795

modeme port açman gerekiyor.çünkü gboxta karşı tarafa port belirtmen lazım.
    usb modem kullanmadığım için o konuda bilgim yok

Honorary Moderator
    Giriş Tarihi
    14-03-2004
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Üye No
    7008

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi hazs Mesajı Göster
    Öncelikle herkese selamlar.Benim şöyle bir sorunum var.Benim pc de eternet kart yok.İnternete usb adsl modemle bağlanıyorum.sharring te ise modemden port açmak falan gerekiyormuş.Benim modemde böyle bir özellik yok ve ip numarası da yok (yada ben göremiyorum) .Bir arkadaşımdan gbox aracılığıyla paylaşım almak istiyorum arkadaşım bana accont verdi.Bende online gözüküyorsun diyor ama ben şifreli kanalları açtığım zaman yayın alamıyorum.Birde gbox klasörünün içinde'' gbox cfg ''ve ''cwshare cfg'' dosyalarını açıyorum editliyorum gerekli olna yerleri forumda anlatıldığı gibi dolduruyorum ama gbox cfg de modem ip bilgisayarın ip falan girmek gerekiyor .bunları ben göremiyorum .yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.unutmadan söyleyim dns adresi aldım. küçük bir program indirdim internete bağlandığımda ip sabitleniyor.
    Saygılarımla
    usb modemlerde port açma yoktur çünkü kapatmadığınız tüm portlar açıktır.
    yapmanız gereken dyndns den kendinize bir host almanız ve dyndns updater programını indirmeniz aldığınız adresi bu programa girin ayarlarını yapın,gbox ayarlarında aldığınız host adresini kullanın yani sizin modeminizin çıkış adresi aldığınız host olacak o programı gbox çalıştırmadan önce çalıştırırsanız ipyi günceller ve aldığınız hosta yönlendirir.

sevgilerle
    Düzenleyen gino : 24-12-2006 at 00:05

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık