Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 3 mesajdan 1 ile 3 arası

Konu: 'DIITT' uyarısı ve mouse donması sorunu

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    25-06-2005
    Mekan
    01 Adana
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    112421

New Icon5 'DIITT' uyarısı ve mouse donması sorunu

merhaba arkadaşlar.
    Dün akşam bir arkadaşımın kendi PC'sinde sürekli yarım kalarak bir türlü tamamlanamayan windows kurma işlemini iptal ettik.
    HDD'sini söküp, benim bilgisayara ikinci hdd olarak taktık. sonra windows kurma işlemi kendi bilgisayarında sürekli takılma yaptığı için ben burada kendi windows'um ile PC'yi açıp onun hdd'sini biçimlendirdim ve tertemiz ettim.
    sonra PC'yi kapattık. benim hdd soketlerini söktük. yani şimdi sadece onun hdd'si takılı kaldı. PC'yi açıp, windows CD'si ile temiz bir format attık. Aynı windows CD'si takılma yapmadı benim PC'de.
    en son yeniden hdd sökülüp, benim kendi hard diskimi taktık. Yani ilk haline geri getirdik. sorunsuzca benim beklediğim gibi açıldı. Arkadaşımı evine gönderdim.
    Ama sonra benim kasa içinden arada bir 'DIITT' uyarısı geliyor ve mouse yaklaşık 5-10 saniye donuyor yerinde... Sonra kendi kendine düzeliyor. PC'yi zorlayacak herhangi bir program da çalıştırmıyorum. Acaba neden olabilir bu sorun?

Senior Member
    Giriş Tarihi
    11-06-2004
    Mekan
    39 Kırklareli
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    16661

Sevgili burak,ben buna benzer bir sorunu bizim servisteki aynı konfigürasyondaki pc lerin HDD lerini değiştirdiğimde yaşamıştım.Sıfır yeni donanımlarda bu tarz kurulumlar -örneğin çok sayıda PC nin HDD sini tek makina üstünden formatlayıp ya da image atıp sonra montaja girişmek- sorun çıkarmıyor.Ancak kulanılmış pc lerde -sanıyorum diğer pc nin HDD i donanımda sorun bırakıyor.Ve bu tarz donma - reset yaşanabiliyor.Sen yinede farklı bir mouse la dene derim.Saygılarımla..
    Düzenleyen halilt : 24-12-2006 at 01:12

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    25-06-2005
    Mekan
    01 Adana
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    112421

ben bu sorunu ghost imajıma geri dönerek aşabildim. tüm haftasonu buna uğraştım desem yeridir.
    bayağı bir yeniden ayarlamalr filan yaptım ama olsun. sonuçta PC oldukça hızlandı.

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı