Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 3 mesajdan 1 ile 3 arası

Konu: bilsayar yazılım sorunu hk

Average Member
    Giriş Tarihi
    27-12-2005
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    169823

bilsayar yazılım sorunu hk

bilgisayarım pentium dis üstü, hard disk 5 gb 32 ram xp kullanıyorum, suan yeni internete bağlandım, modemim inka, yanlız bilgiyaraımda enretnet kartım yok, kablosuz bağlanıyorum, ancak kaynağı belli olmayan bir sorunum var, her sey normal olduğu halde internet sayfası açılmıyor ve modemimin ayarları yenilendiğinde tekrar açılıyor, görüştüğüm kişiler bilgiyara eternet kartı takılarak kablo ile bağlanırsan bu işin çözüleceğini söylediler, yanmlız bilgisayarımda usb girişi var, eternet kartı nasıl takılacak,

Average Member
    Giriş Tarihi
    14-11-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    40710

Piyasad USB to ETHERNET dönüştürücüler var.Ayrıca anakart üzerindeki
    pcı slotlara takılan harici ethernet kartlarıda var. Alıp kullanabilirsin.

Kolay gelsin.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    09-03-2004
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    6282

Arkadaş bilgisayarının diz üstü olduğunu söylemiş yanlış anlamdıysam.Eğer doğru anladıysam usb den bağlanabilir bir modem ile deneyebilirsiniz.Çünkü usb girişinizin olduğundan bahsetmişsiniz.Kolay gelsin.

Ama bi gariplik var bu işte.32 MB ramla xp kullanılması mümkün değil gibi.Siz bilgisayarınızın tüm özelliklerini ve mevcut girişlerini tam olarak tekrar yazabilirmisiniz.O na göre bilgi verelim.

Tekrardan artı olarak;
    Modeminize kablosuz bağlanıyorsanız modeminiz wiraless modem ve bilgisayarınızın wiraless bağlantı özelliği var.Bu şekilde bağlanamıyorsanız;
    1-Modem ayarlarından wiraless özelliğinin açık olduğundan emin olun.
    2-Bağlantı ayarlarından TCIP ayarlarından bilgisayarınızın otomatik IP almasını sağlayın.
    3-Bilgisayarınızın wiraless özelliğinin açık olduğunu kontrol edin ve wiraless yapılandırma ayarlarını kontrol edin.
    Düzenleyen 07 Osman : 24-12-2006 at 11:08

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı