Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 8 mesajdan 1 ile 8 arası

Konu: Dreambox ta 12 Volt Swich sorunu

Member
    Giriş Tarihi
    03-10-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    137799

Dreambox ta 12 Volt Swich sorunu

Herkese merhabalar....Bende de 7020s var. İlk diseq teki uyduları alıyorum.Ancak 12volt swich kullandığım halde 2. diseq ten sinyal gelmiyor.Ne zaman cihazın arkasından Swiche giden elektrik kablosunu çekiyorum
    Şak diye 2.diseqten de sinyal geliyor.Ancak bu kez tabi ki 1.diseq teki antenlerden gelen yayınlar kesiliyor.Çözüm olarak swiche giden kabloya anahtar koydum ancak şimdilik sorunu böyle çözdüm .Dreambox iyi bir receiver 2.diseq e geçiş için anahtar kullanmak çirkin bir durum...ama bunu otomatik kendisi yapması gerekmiyor mu ? yardımcı olursanız sevinirim.Formun altını üstüne getirdim verilen ayarları tek tek uyguladım ama sonuç nafile....

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    263

dostum ayarları nasıl yapıyorsun yaz yanlış olan yeri yazayım ben kullanıyorum hiç bir problem yok

Member
    Giriş Tarihi
    03-10-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    137799

berhaba dostum sıtandar dışı kalanıcı ayarları 1.tonburs/A/disrgc kipi/ 1.1/disegc parametresi/A/Adisegc tekrarı /iki/kesineşmemiş anahta 1.giriş sıralama tekrarı /okey/komutlar takası/okey/ yaptım. Bu birinci türtsat 1. giriş için 0. lnb ayarladım/ ikinci disegc için birinci giriş yine/tonburs/ B /disegc kipi/1.1 versiyon disegc paramatresi A/A disegc tekrarı iki kesinleşmemiş anahtar 5.giriş sıralama tekrarı/okey/ komutlar takası/okey/ sirus için yaptım birinci dısegc uyduları alıyorum ikinci dısegc de sirus dan başlayan uyduları alamıyorum yardımlarınızı beklıyorum

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    263

evet dostum standart dışı kullanımı şeçiyorsun lnb0 dan başlıyosun toneburst bende kapalı yok yazıyor dıseqc kipi versiyon 1.1 seçili diseqc parametresi a/a a/b a/c a/d diye değiştireceksin ilk dört uyduda lnb de 0 dan başlayacak o 1 2 3 diya gidecek diseqc tekrar bir işaretli olacak kesinleşmemiş anahtar 1 .giriş işaretli olacak sıralama tekrarı işaretli komut takası işaretli olacak12v çıkışı işaretli olmayacak ilık 4 uyduyu böyle yapacaksın daha sonra ikinci diseqce geçiyorsun bunlarda lnb 4 lnb5 lnb6 lnb 7ye kadar diseqc kipi version1.1 işaretli diseqc paremetlreleri sendeki uydulara göre a/a a/b a/c a/d diye değişecek diseqc tekrarında bukez ikiyi seçiyorsun kesinleşmemiş anahtardada 2.girişi seçiyorsun sıralama tekrarı ve komutlar takası yine işaretli toneburst yine kapalı busefer 12v çıkışı açık işaretli olacak bende hepsi çalışıyor hiç bir problem yok

Member
    Giriş Tarihi
    03-10-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    137799

yardımın için sağolasın yannız butün ayarları yaptım olmadı saygılal

Honorary Moderator
    Giriş Tarihi
    03-07-2004
    Mekan
    03 Afyonkarahisar
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    18608

0/12V switch'i Dreambox'un 12v girşine (sarı av kablosu ile şekli aynı mavi giriş) bağladınız mı? Bağladıysanız switch arızalı olabilir.

Member
    Giriş Tarihi
    03-10-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    137799

yardımlarınız için cok sağolun bir şeyi tespit ettim 7020s kaliteli mağzemeler arıyor bunu anladım emp nin 12.volt siviç le ihtiyacımı gördü şuan 42E.26E.19E.16E.13E.10E.7E.5E. 8 adet uyduyu hafızaya aldım gayet güzel çalışıyor bu konuda yardımcı olan arkadaşlara çok teşekkür ederim saygılar mazemeler( 1 adet 12 volt siviç 2adet siviç mastır 4/1 disegc )
    Düzenleyen beyazkart : 26-12-2006 at 01:34

Average Member
    Giriş Tarihi
    09-09-2004
    Mekan
    48 Muğla
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    26936

7020 almayı düşünüyorum. peki 12 volt svitch e iki adet 8/1 disecq ile 16 lnb bağlanabilirmi cihaza.

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı