Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 12 mesajdan 1 ile 12 arası

Konu: Eşsiz kaynak VBDos, QBasic, QBX 7.1, GWBasic, VB1,2,3,4 derleyicileri DOWNLOAD !

Banned Member
    Giriş Tarihi
    27-04-2004
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    11955

New Icon21 Eşsiz kaynak VBDos, QBasic, QBX 7.1, GWBasic, VB1,2,3,4 derleyicileri DOWNLOAD !

Evet arkadaşlar, birçok profesyonel programcının gözdesi BASIC diline ait derleyiciler. 77'den bu yana ne kadar değişmiş değil mi...
    Eşsiz bir kaynak.
    Bu yazılımları hafife almayın. Bir zamanlar muhasebe programları yazılıyordu bu programlarla. Ve şunu da unutmayın; bugün NASA'da hala PDS 7.1 Basic programı kullanılan yerler var... Ayrıca özellikle QBX PDS 7.1 ve VBDOS programları ile, çok güçlü yazılımlar hazırlayabilirsiniz hala..
    Önemli olan; bir programlama diline hakim olmaktır... Bunu başarabilirseniz her programlama dili ile iyi program yazabilirsiniz..

Özellikle Visual olan basic çeşitleri (VB dışında) Java benzeri dillerdir. Yani çok güçlüdürler. ve birçoğu runtime gereksinimi duymaz. İhtiyacınıza göre rahatlıkla kullanabilirsiniz.
    HAYAT Visual BASIC 'den ibaret değildir ! ;)

Saygılar..

(1977-1983) İlk PC Basic dili

with Example

Orjinal

Source Code !! ;)

Orjinal disket kurulumu

Standar version

Professional version

for Windows Professional

Professional

Bu da eski bir Basic sürümüdür. Tahminimce o zamanki Borland firmasının hazırladığı bir derleyici idi. Epey bir kullanmıştım bunu ben.

(En güçlü DOS basic uyarlaması)
    Bu program hala kullanılmaktadır ve geliştirilmektedir. İki farklı windows compiler'ı vardır. Runtime gerektirmez ve programı kullanmaya başlarsanız VB'yi unutursunuz :) O kadar güçlü bir dildir.
    ADO, DAO, ODBC, WebBrowser Control, WMI, MAPI, CDO, MSHTML, MSXML, MSAGENT, Task Scheduler ve Full API desteği bulunur.

PowerBasic ile yazılmış birkaç programın görüntüsü. Ne demek istediğimi daha iyi anlamanız için..

(MultiPlatform)
    FreeBasic'de iyi bir programalam dilidir. Programlarınız DOS, Linux ve Windows'da çalışabilir. Java gibi
    Ve ücretsizdir.

(MultiPlatform 64 BİT !!!)
    Bu programlama dili de multiplatform'dur. Derlediğiniz programlarınız Linux ve Windows altında çalışabilir. 32 bir ve 64 bit desteği vardır. Süper!

(Atari 2600 Platformu için)
    Bu da Atari 2600 platformu (özellikle oyunlar için) geliştirilmiş bir derleyicidir. Bunu hafife almayınız. Çünkü programlarınız Windows'da da çalışır.

(Kullanmadım ama Vista Desteği bile var)
    32 Bit Basic Compiler'ı. 2D ve 3D oyun komutları içinde tanımlanmış. API desteği vs.. Full..

(32 Bit)
    14 yıldır bu programa destek veriliyor ve hala güncelleniyor. İşlemler için süper hızlı runtime gerektirmeyen ve bug'ı olmayan bir derleyicidir.

PureBasic (MultiPlatform)
    İşte size mükemmel bir derleyici. Kesinlikle VB'yi katlar. Runtime'sız çalışır, OPENGL desteği ve full API desteği bulunur. programlarınızı Windows, Linux, AmigoOS ve MacOS'da çalıştırabilirsiniz. Daha ne isteyebilirsiniz ki. Özellikle oyun yazmak isteyenler buna yönelebilirler.. Süper !
    Birkaç ekran görüntüsü.

Bu oyun PureBasic ile yazılmıştır.. İnanamadınız değil mi ?

(Süper bir derleyici daha)
    Programın tanıtımında "The Ultimate 3D Games Creator" yazıyor. Bu sizin için yeterli mi acaba ?
    Oyun yazmak isteyenler, 32 Bit/64 Bit program oluşturmak isteyenler bu derleyiciye mutlaka sahip olsunlar.

Dark Basic ile yazılmış programların birkaç ekran görüntüsü

Hepsi birer hazine, hepsi ayrı bir dünya..
    Diğer basic compiler'lar hakkında bilgi almak için

adresini ziyaret edebilirsiniz..
    Düzenleyen Inanc Haktan : 23-12-2006 at 01:03 Sebep: Link düzeltme / ekleme

Junior Member
    Giriş Tarihi
    25-02-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    76840

baba ellerıne salık boy le bılgılerı bızler le paylastıhın için cok teekkurler ve bu konuda kı bılgılerını beklıyorum

Banned Member
    Giriş Tarihi
    27-04-2004
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    11955

New Icon14

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi selçuk22 Mesajı Göster
    baba ellerıne salık boy le bılgılerı bızler le paylastıhın için cok teekkurler ve bu konuda kı bılgılerını beklıyorum
    Rica ederim. Özellikle VB ve QBasic ve QBX konusundaki sorularınızı bana sorabilirsiniz. :smilies39:
    Saygılar.

Junior Member
    Giriş Tarihi
    18-03-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    199225

ellerine sağlık teşekürler

Starting Member
    Giriş Tarihi
    10-11-2006
    Mekan
    48 Muğla
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    282034

Kardes okuldan ödev verdiler bana Visual BASIC le hesap makinasi yapmam lazim nasil yapicam kotlarını nasıl bulucam bi yardimci olurmusun

Member
    Giriş Tarihi
    24-02-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    4210

teşekkürler...

Starting Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2007
    Mekan
    25 Erzurum
    Üye No
    311059

bu çalışma daemeğe geçenlere çok teşekkürler aradığımı buldum

Starting Member
    Giriş Tarihi
    23-02-2004
    Mekan
    53 Rize
    Üye No
    4029

Bu güzel ve faydalı paylaşım için teşekürler.
    Vista da bazı bas kullandığım bas programları var qbasic çalıştırdığımda bazen kitleyerek mavi ekran çıkıyor.
    vista altındaki bu hatayı giderebilmem konusunda yardımcı olabilirseniz makbule geçecek.

New Member
    Giriş Tarihi
    09-06-2007
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    356321

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi zafer_rex Mesajı Göster
    Kardes okuldan ödev verdiler bana Visual BASIC le hesap makinasi yapmam lazim nasil yapicam kotlarını nasıl bulucam bi yardimci olurmusun
    Hesap makinesi zaten Visual Basic'in örnek kodları arasında vardı onu nasıl ödev olarak verebiliyorlar?

New Member
    Giriş Tarihi
    27-02-2007
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    325586

Basic hakkında derli toplu çok güzel bir çalışma olmuş;acaba listede yer alan Basic derleyicilerin Türkçe kullanımlarını anlatan e-book linkleride verebilirmisiniz ?
    Teşekkürler...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    13-09-2006
    Mekan
    42 Konya
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    261469

paylaşım için teşekkürler

Starting Member
    Giriş Tarihi
    09-03-2011
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    557090

windows 7 kullanıyorum ama internetten indirdiğim qbasic7.1 i kuramıyorum yardım ederseniz sevinirim.

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı