Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 15 mesajdan 1 ile 15 arası

Konu: MR ile !.060

Average Member
    Giriş Tarihi
    30-01-2004
    Mekan
    61 Trabzon
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    1303

MR ile !.060

Topfield CI 3000 Pro Magic ten cevrilmis MR modul, 1.60 ile cok iyi calisiyor ozellikle Hispasat ta donma yok ve hizli aciyor.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    17-12-2003
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Üye No
    78

topfıeld 3000 cipro + mr 1,60 kullanıyorum sorun yok...polsat acımında fazla beklemıyor

Senior Member
    Giriş Tarihi
    24-01-2004
    Mekan
    16 Bursa
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    621

topfıeld 3000 CIPpro + mr 1,60 hispada kısa süreli donmalar var, sizde hiç mi yok?

Honorary Moderator
    Giriş Tarihi
    12-11-2003
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    7

Selam sevgili crush...

Hispa'da kısa süreli donmalar var, Hiç olmaması mümkün değil, bazı kanallarda donma yapması için 20-25 dk. geçmesi gerekebiliyor...

Sevgiler...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    17-12-2003
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Üye No
    78

hispasat uydusu olmadıgı ıcın yorum yok..
    :)
    4 canaktan 1 ri dun fırtına ıle zarar gordu bu gece 3 canak kaldı..canak bayıldımı öldümü belli diil...
    :)
    Düzenleyen frantic : 29-02-2004 at 02:52

Honorary Moderator
    Giriş Tarihi
    12-11-2003
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    7

Walla benim 4 çanağın ikisi geçen fırtınada sizlere ömür, İnşallah seninkinde fazla hasar yoktur sevgili frantic...

Sevgiler...

Senior Member
    Giriş Tarihi
    24-01-2004
    Mekan
    16 Bursa
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    621

allahtan bursada istanbul kadar rüzgar olmadı yoksa çanakta sac kebabı yapıyorduk şimdi :)

Average Member
    Giriş Tarihi
    31-01-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    1334

Geçmiş olsun maracaibo ve frantic. Ben çok rüzgarlı havada ne yapıyorum bakın; offset antenin lnb bağlantı kolunun çanak anteninden tam çıkış dirsek kısmına sağlam bir kablo bağlıyorum. Bu kablonun bir ucunu sola, diğer ucunuda sağa en yakın yere sardırıyorum. Böylece sert esen rüzgarda anten sallanmadığı için açıyı kaybetmiyor vede uçuşa geçmiyor. Antene ulaşma imkanı olan dostlara tavsiyedir.
    Bir yerde de bir arkadaş şunu yapmış ki ben gördüm. 6 çanak anteni var (parabol) her çanağın sağ ve sol orta noktalarına sacın arkaya kıvrık yerlerine delik açmış. İnce demir çubukları yanlara ve zemine vidalamış. Ne rüzgar ne birşey çakılı duruyor antenler çatının üstünde. Buda bir fikirdir anteni yerden toplamamak için...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    06-12-2003
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    18

Hareketli antenlerde benim gibi rüzgar gülü koysun rüzgar nerden esiyorsa paraleline çevirsin rüzgarı ne önden ne arkadan alsın yandan aldımı bir şey olmuyor.... :)

Honorary Moderator
    Giriş Tarihi
    12-11-2003
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    7

Hehheheee...Tavsiyeler için sağolun arkadaşlar, Ben çanakları kurarken zaten rüzgardan etkilenmeyecek kadar sağlam (deli bağlar gibi bağlıyorum) kuruyorum, Benim antenleri evin yanındaki ağacın fırtınada kırılan dalı biçti...

Sevgiler...

Senior Member
    Giriş Tarihi
    21-02-2004
    Mekan
    33 İçel
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    3805

şu tf3000cim lerdeki donmayı bi önleseler.... bi cihaz sattım adam iki günde bir yanımda,bi donuyor diyo,bi açmıyo diyo,nasıl düzen tutturacaklar matrixli topfieldlere? ben şimdide 1,070 versiyonunu deneyeceğim bakalım nasıl?

Member
    Giriş Tarihi
    24-02-2004
    Mekan
    17 Çanakkale
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    4268

selam
    bendeki anten balkonda diesqc motorlu pek ruzgar almıyo alsa bile arkası ev oldugu icin az etkileniyo yoksa o ruzgarlarda canına okunurdu zira bi de motor yapısından gelen bi bosluk var ruzgar sert esince acısı kayıyor ama ucusa gecmiyor simdilik ayrıca bi receiver aldım digimaster bunun topfield karsılıgı oldugunu soyluyor satıcı net olarak bilen var mı bunun yazılılmları emuleri varmıdır acaba?

Average Member
    Giriş Tarihi
    16-12-2003
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    37

ahhhahhhh son firtinada odamda oturuyordum esim ile üc bes laf edelim dedik bu ara cama dogru bakiyordum ve bir gölge gördüm ve sonra sesi duyunca kalbim duruyordu nerdeyse , catidan ( 11 kat) benim hispa 160 cm harekete gecmis baglanti maglanti kalmamis sac resmen yirtilmis ama sükür kimseye zarar vermemis simdide 150 offset canagi ters bagladim sanki ruzgara karsi direnc bu sekilde daha az gibi geldi bana ama veri de zayif ama sikildim artik
    sevgiler

Average Member
    Giriş Tarihi
    31-01-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    1334

Geçmiş olsun ucuz atlatmışsın Lee...İyiki birinin kafaya şapka olmamış şansın varmış...

Starting Member
    Giriş Tarihi
    27-02-2004
    Üye No
    4752

Acil yeni yazılım yükledim makinayı açtım ekranda enu diye yazı var

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •