Uydumarket Banner  

7 sayfadan, 1. sayfa 1234567 SonSon
Gösterilen Mesajlar: 123 mesajdan 1 ile 20 arası

Konu: Inca Digital Tvci Soketlİ Mpeg2

Average Member
    Giriş Tarihi
    26-02-2004
    Mekan
    26 Eskişehir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    4512

Post Inca Digital Tvci Soketlİ Mpeg2

Dijital bir TV kartı almayı düşünüyorumi sizce bu kart nasıl , INCA DIGITAL TVCI SOKETLİ MPEG2 SKyStar ın uzaktan kumanda özelliği yokmuş galiba ..

Junior Member
    Giriş Tarihi
    17-02-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    3016

bak arkadaşım ,bende inca ci kart var ama,ne yazıkki on gündür bu kartla ilgili sorular soruyorum, fakat hiç cevap alamadım!herhalde bu forumda bunun ismini duyan yok!!!biz ikimiz muhabbet ederiz artık bu konuda!

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    23-01-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    345

ehi.. inca'nın ismini duyduk tabi.. ama bu tür ürünleri tercih ederken tıpkı digital receiverlerde olduğu gibi kullanıcı gruplarının genişliğine de bakmak gerekli. herhangibir sorunla karşılaşıldığında destek verebilecek insan sayısının fazlalğı o ürünü alırken fiyat-performans orantısından çok daha önemli bence..

aodabas arkadaşıma tercih yaparken bu ayrıntıyı gözetmesini öneriyorum. öte yandan ci soketli bir dvb kartın çok da gerekli olmadığına inanıyorum. herşeyden önce modüllerin işlevini gören sürüyle plugin varken ci yuvası olan bir karta fazladan para vermek anlamsız bence..
    Düzenleyen yer6 : 27-02-2004 at 04:05

Junior Member
    Giriş Tarihi
    17-02-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    3016

yer6 dostum doğru düşünüyorsun!ben bu forumu ınca'yı aldıktan sonra keşfettim,ve hata yaptığımı anladım!aodabas arkadaşıma tavsiye etmiyorum ..zaten inca ss2 den daha pahalı

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    23-01-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    345

engolin dostum, hata demiyelim buna.. zor yolu seçmişsin yalnızca.. bazen zor yolu seçmek, seçilen alanda daha fazla araştırma yapmayı gerektirdiği için bilgi birikiminde de bir sıçrayışı getirebiliyor..

hem bakarsın yarın birileri çıkıp, ci modül yuvası olan dvb kartını aynı zamanda fun türü kartları programlama aracına dönüştürecek bir yazılım çıkartabilir (hayalimdir). yada PCMCIA adaptörü olarak kullanılması gündeme gelebilir. o zaman biz "yav zamanında ci yuvası olan bir kart niye almadık ki" diye dizimizi döveriz.. :)

Average Member
    Giriş Tarihi
    26-02-2004
    Mekan
    26 Eskişehir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    4512

cvp verdiginiz için ikinize de tsk ederim peki ss2 nin uzaktan kumanda edebilme özlliği varmı ve amd ile çalışırmı bu konudaki düşünceniz nedir. Şifre çözme olayında hiç problem yaşanmıyormu yani görüntü diger sifresiz yayınlar gibi mi

New Member
    Giriş Tarihi
    31-01-2004
    Mekan
    59 Tekirdağ
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    1404

bende inca cı modeli var hic bir sorun yok netur sorun yasadınız ss2 yi bos verin herkez tepki gosterecek ama 5 para etmez

Average Member
    Giriş Tarihi
    26-02-2004
    Mekan
    26 Eskişehir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    4512

inca cı modeli kartın ss2 nin yaptılarını yapbiliyorsa nden tepki cekesinki üstelik uzaktan kumandalı... burda kimse ss2 nin satış temsilciliğini yapmıyor... DEGİL mİ?

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    23-01-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    345

mesajımda inca'yı kötüleyip ss2'yi yücelten tek bir satır yok. yalnızca kullanıcı gruplarından alınabilecek destekten sözediyorum..

ss2'de uzaktan kumanda olayı yok diye bir şey de yok.. ben alırken (kayacenter) uzaktan kumanda da verdi.. serial bağlantı ile bilgisayar portuna takılan bir alıngaç (sensor) ile yalnız ss2'yi değil tüm bilgisayar işlemlerini kumanda etmek mümkün. yalnızca "pratik değil" o kadar.. ben analog tv kartının da uzaktan kumandasını çok kullanışlı bulmuyorum. fonksiyon yetersizliğinden değil, kullanım alışkanlıklarından. burnunun dibinde olduğum bir aleti uzaktan kumanda ile yönetmek, kulağı tersten göstermeye benziyor bence.. :)

ss2'nin bence tek eksiği hardware mpeg2 decode özelliği olmayoşıdır ki; kartalırn bir çoğunda zaten bu özellik bulunmuyor sanırım. öte yandan, madem ss2'nin 5 para etmez olduğunu iddia eden bir arkadaşımız var, nedenini de yazacaktır umarım.. inca'nın üstünlüklerini, hangi programlar tarafından desteklendiğini, ne tür avantajlarla beraber geldiğini de açıklarsa bilgilendirici olur..
    Düzenleyen yer6 : 01-03-2004 at 20:06

Starting Member
    Giriş Tarihi
    22-02-2004
    Üye No
    3956

arkadaşlar wintv nexus diye bir şey duyan oldumu

New Member
    Giriş Tarihi
    02-03-2004
    Mekan
    43 Kütahya
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    5214

bendede inca dvb sat-cı kartı var şifreli kanalları seyredemiyorum.sizin bu konuda bilginiz varmı

New Member
    Giriş Tarihi
    02-03-2004
    Mekan
    43 Kütahya
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    5214

hotbird de tüm dijital yayınlar şifresiz olanları seyrediyorum

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    23-01-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    345

@oferizli,
    dostum, kullandığın izleme yazılımı konusunda bilgi verir misin?
    eğer inca'nın kendi yazılımını kullanıyorsan sanırım şifre çozücü pluginleri tanıtma imkanın yoktur. zira dvb kart üretici şirketler yasal platformda kalabilmek için ya bu tür imkanlar sunmayan yazılımlarla, ya da sunsa bile yazılımların kısıtlı versiyonlarıyla beraber veriyorlar kartları.. mesela skystar2 şu aralar dvbviewer ile veriliyor. sırf şifre kırma işlerine izin vermemek için, bu yazılımın tam sürümü şifreleri açıyor diye özel bir "dvbviewer technisat edition"ı bile hazırlattılar.
    o nedenle önce şifre kırma imkanı tanıyan bir yazılım, sonra şifre kırıcı pluginler ve sonra da softcam.*** dediğimiz şifre bilgilerini barındıran dosyaların sisteme kurulması gerekiyor. sanırım progdvb'nin inca desteği var.. oradan başlayabilirsiniz.. sanıldığı kadar zor bir iş değildir. biraz kurcalama, biraz araştırma ile çabucak yol almaya başlarsınız..
    Düzenleyen yer6 : 02-03-2004 at 04:25

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    23-01-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    345

@aodabas,
    sorunu geç gördüm, özür.. tabii ki ss2'nin satış temsilcisi felan değilim.. merak etme.. zaten böyle şeylere bu forumda izin verilmez.. kesinlikle forum idarecilerinin duyarlılığına güvenebilirsin..

@deterjanci,
    nexus hakkında ismini duymaktan öte pek bir bilgim yok.. hauppauge'nin bir modeli olsa gerek.. sanırım hardware mpeg2 desteği olan kartlardan. ama emin değilim, ahkam kesmeyeyim.. yine de seni yanıtsız bırakmayalım... bir araştırır bilgi vermeye çalışırım..

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    23-01-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    345

@deterjanci,
    dediğim gibi imiş.. hardware mpeg2 desteği olduğu için sistem gereksinimleri oldukça düşük (bu tür kartların temel niteliği)... 166mhz işlemci, 32mb ram yetiyormuş kerataya.. öteyandan uydu internet imkanı da varmış.. uzaktan kumanda da var..
    şifreli yayınlar konusunda biraz daha ince araştırma yapmak gerek.. ama birçok yazılımla uyumlu.. progdvb dahil.. şfre kırarken sistem ihtiyaçları sanırım biraz daha artıyordur..

New Member
    Giriş Tarihi
    02-03-2004
    Mekan
    43 Kütahya
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    5214

bendeki kartın orijinal cd si var diğer programları bilmiyorum.biraz aydınlatırsan sevinirim.teşekkür ederim

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    23-01-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    345

diğer programları aşağıdaki adresten bulabilirsin..

progdvb veya mytheatre programlarını indirip inca ile çalışıp çalışmadıklarını kontrol edin önce. eğer çalışırlar ise yankse, fenrir, snitch gibi şifre kırma pluginlerini de indirirsiniz. pluginlerin içindeki readmeleri okursanız hangi programda nereye yerleştirilmesi gerekiyor felan türü bilgiler yazar orada. daha olmadı, ben yardımcı olmaya çalışırım..

Awaiting Email
    Giriş Tarihi
    26-02-2004
    Üye No
    4557

merhaba arkadaslar benimde INCA dvb tv kartım var ama soketsiz şifreli kanalları cozmek icin hangi prgoramı kullanacagımı biliyormusunuz Prog dvb kurdum ama calısmadı farklı vesiyonlarınıda denedim ama olmadı bildiginiz baska program varsa yardımcı olursanız sevinirim.

Junior Member
    Giriş Tarihi
    17-02-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    3016

progdvb inca yı desteklemiyor. zaten bu yoldan vazgeçmek üzereyim,ama eğer modül kullanacak olursak hangisi uygun olur.mesela eutelsat w3 üzerinden yayın yapan KANALLARI GİBİ.TEŞEKÜRLER

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    23-01-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    345

inca ve progdvb'yle yayınları izleyenlerin yazdığı mesajlar okuduğumu hatırlıyorum.. bir yanlışınız olmasın.. progdvb settings/device list'te twinhan'ı seçip dener misiniz? olması lazım..

7 sayfadan, 1. sayfa 1234567 SonSon

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı