Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 6 mesajdan 1 ile 6 arası

Konu: yardım eder misiniz?lütfen

Banned Member
    Giriş Tarihi
    14-02-2004
    Üye No
    2753

yardım eder misiniz?lütfen

merhaba arkadaşlar. ne olur bağışlayım. kafam çok karıştı. forumdaki sunny 7010dci ile ilgili tüm yazıları aratıp okudum. dolayısı ile kafam çok karıştı. şu anda masaüstünde birsürü ilgili konu var ama işin içinden çıkamıyorum. deneyimli arkadaşlar yardımcı olurlarsa çok sevinirim. sanırım elimdeki receiverin iki sürümü varmış biri 1mb diğer ise 2mb'lik olanı. benimkisi hangisi bilmiyorum. yanlış işlemde sanırım flash denen olay yanıyormuş. bu sebeble konuya hakim olmadan herhangi bir işlem yapmak istemiyorum. amacım şu hotbirddeki şifreli kanalları izleyebilmek. hani şu kumanda ile *** girme olayı. makinemde ne yüklü ne yüklü değiş hiç bilmiyorum. modeli at 7010dci teletext ve oyun bölümleri var. çift kart slotu var. herhangi bir modülüm yok. makinenin sistem bilgisi bölümündeki bilgiler şu şekilde:

model: at 7010dci
    last update: dec 19 2003
    s/w: v02.00.03
    h/w: v12.01.A5
    Loader: v6.1.6
    C.A: 2.1.9

1.şimdi bu bilgilere göre benim makine 1mb'lik mi 2mb'lik mi?
    2.tam olarak hangi yazılımı yüklemem gerekiyor?
    (AT-7010DCI-toZ_12[1].01.A5_040129zc.bin bunu mu?)ama benim makinenin bilgiler kısmında zaten h/w: v12.01.A5 diye bir halt var yoksa bu emu makinemde zaten yüklü mü? ama kumandadan sarı-mavi-yeşil-menü kombinasyonunu kullandığımda bi menü çıkmıyor!
    3.neyi yanlış yapıyorum?
    4.yükleme yapmam gerekiyorsa neye dikkat etmeliyim (sanırım ilk başta receiverin kapalı ve fişi çekik olmalı imiş). Aman yardımcı olun makina daha yeni evdekinler valla harcar beni????

Senior Member
    Giriş Tarihi
    01-02-2004
    Mekan
    17 Çanakkale
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    1445

bunu bilen birine yaptır ilk kez yazılım atacaksan bence macera arama arkadaşım

New Member
    Giriş Tarihi
    25-01-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    877

sevgili biber
    öncelikle sakin ol
    sonra
    1: 1201 a5 denilen olay makinanın H.W. versiyonu bunun yazılımla bi ilgisi yok
    2: o bahsettiğin yazılım senin makinana uyar herhangi bi sorun yok
    3: acele etmeden forumu bi daha oku takılırsan ben dahil eminim herkes sana yardıma hazır
    4: ne olur ne olmaz burayı okuaslında buraya yazmaman lazımdı ama yine cevaplayalım
    kullanma kılavuzu eski senin makinan 2 mb lı
    link ettiği doyayı download et
    sonra bir kabloya ihtiyacın olacak kablo her ikisi dişi rs 232 soket ve enaz üç uçlu olmak kaydıyla istediğin uzunlukta (abartmadan tabi) kablo bağlantısı şöyle
    2-3 3-2 5-5 soketin üzerinde yazan pinler bunlar
    kablonu hazırladıktan sonra cihazını com1 e bağla fakat cihazın kesinlikle kapalı veya arkadaki anahtardan kapalı olsun
    sonra kup 226 exe yi çalıştır
    file open a bas
    açılan pencerede indirdiğin dosyayı seç(AT-7010DCI-toZ_12.01.A5_040129zc.bin)
    şimdi cihazın fişini cereyana tak
    ve dua et elektrikler kesilmesin diye tabi ekranda update complited yazana dek sende bi yere dokunma
    işlem bitince cihazını tv bağlantısını lnb vs. yap
    menu
    sistem kurma
    kanal kilit
    açık konuma getir
    güle güle seyret
    EMU DOSYASI..

--------------------------------------------------------------------------------

Banned Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Üye No
    114

özür dilerim ama bir şey sormalıyım lütfen cevap verin bu dosya aşağıdaki oraya olurmu
    ORA AT 5010 DCI
    S/W: V02.00.03
    H/W: V12.01.05
    Loader: V6.1.6
    C.A:2.1.9

Senior Member
    Giriş Tarihi
    01-02-2004
    Mekan
    17 Çanakkale
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    1445

olur arkadaşım ama ilk önce çıkan ilk yazılım varya emu sunny nin onu yükle sonra son çıkan emu yazılımını yükle

Banned Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Üye No
    114

lütfen pls

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •