Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 9 mesajdan 1 ile 9 arası

Konu: scart bağlantılası ile ilgili

Banned Member
    Giriş Tarihi
    14-02-2004
    Mekan
    38 Kayseri
    Üye No
    2678

scart bağlantılası ile ilgili

televizyonla receıver bağlantısını scartla yaptım ancak scart girişini tv ye diğer
    üçlü kısmı(tos) receiver a bağladım yani receiver ın tv scart çıkışı şu anda boş
    görüntü kalitesi iyi benim sorum acaba scart scart bağlantısı yapsam daha kaliteli bir görüntü alabilirmiyim ?selamlar....
    Düzenleyen KENZO : 24-02-2004 at 08:58

Moderator
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    149

bunu en iyi sen tespit edeceksin....dene ve gör yöntemi....hangisini beğenirsen onu kullan....ama arada çok büyük fark göreceğini sanmam....

Moderator
    Giriş Tarihi
    12-11-2003
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    11

tv nin markasını yazmamışsın ama scart-tos yada scart-scart bağlantılar arasında öyle aman aman bir fark yok ancak scart-scart bağlantı daha tercih edilen bir şekildir bir avantajı eğer kullandığın scart kabloda tüm kablo içindeki ayaklar bağlı ise ilerde bağlayacağın çeşitli cihazlar arasında iletişim daha kolay olur

Banned Member
    Giriş Tarihi
    14-02-2004
    Mekan
    38 Kayseri
    Üye No
    2678

televizyonum sony vega aynı zamanda transmıtter da kullanıyorum bu söyledikleriniz transmitter için de geçerli midir ilginize teşekkür ederim selamlar...

Adviser
    Giriş Tarihi
    27-02-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    4667

Merhaba Kenzo,

Receiver-Sony TV scart bağlantısı hakkında aşağıdaki link'te ilginizi çekebilecek epey bilgi toparlandı. Bir göz atın. Kolay gelsin.

Member
    Giriş Tarihi
    06-02-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    1816

Bende arkasinda scart girişi olmayan bir tv var, uydudan gelen scart kablosunda 3 tane çıkış var beyaz sarı ve kırmızı, bunlardan hangisi rf cikisi acaba , yada anten girişine hangi kabloyu baglarsan normal ses ve goruntuyu alırım. Teseşkkürler.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    19-02-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    3427

Arkadaşım onların hiçbiri rf çıkışı değil senin tv'inde eğer scart yok ise ozaman uydu recever'ından rf çıkışıda mevcuttur oradan çıkış yapıp tv'nin arkasında ki rf girişine takarsan ve recever'ının setup ından da rf çıkışının hngi frekansdan olmasını istediğini ayarlayıp o frekansıda tv'inde ayarlarsan sorunun çözülür senin scartla bağlantı yapman mümkün değil yani scarttan çıkış alıpta rf'ye giriş yapamazsın. bu arada bahsettiğin üçlü uç taki kırmızı ve beyaz ses içindir sarı olan ise görüntüyü aktrarır bilgine ama televizyonun da bu üçlüyü takabileceğin bir yer yoksa bunuda kullanamazsın sen eniyisi benim dediğim gibi rf'den bağlantı yap.

Sevgilerimle,
    İyi Seyirler.

Member
    Giriş Tarihi
    23-01-2008
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    413606

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi KENZO Mesajı Göster
    televizyonla receıver bağlantısını scartla yaptım ancak scart girişini tv ye diğer
    üçlü kısmı(tos) receiver a bağladım yani receiver ın tv scart çıkışı şu anda boş
    görüntü kalitesi iyi benim sorum acaba scart scart bağlantısı yapsam daha kaliteli bir görüntü alabilirmiyim ?selamlar....
    scart kablodan r.g.b geçmektedir sen bunu konpozit girmişin yarı yarıya görüntü kaliten düşer

Starting Member
    Giriş Tarihi
    23-01-2008
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    413509

ArkadaŞlar Konu Nereden Çikartiliyo

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız