Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 6 mesajdan 1 ile 6 arası

Konu: Analog U.Alicisini Nasil Ayarlarim?

Average Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    48 Muğla
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    81

Analog U.Alicisini Nasil Ayarlarim?

Arkadaslar bu show gittigi icin kaldirdigim analog cihazi yeniden kurmaya calisiyorum ama bir turlu kanallari ayarlayamiyorum.Kyoto 9600dci kullaniyorum bu cihazdan cikan kablo analog cihaza gidiyor sistem bu sekilde kurulu.Giriyorum showun frekansini ama cikmiyor tv de arama yaptiriyorum gine cikmiyor.Eskiden anologu izliyecegim zaman riceveri kapatip analogu acardim ve izlerdim simdi oda olmuyor.Yani bildigim ne varsa denedim olmuyor.Yardim ederseniz sevinirim.Simdiden tesekkurler ve saygilar...

Senior Member
    Giriş Tarihi
    27-01-2004
    Mekan
    48 Muğla
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    1024

Lnb on/off ve polaritelere dikkat ettinmi.

Average Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    48 Muğla
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    81

Arkadasim ilgilendigin icin tesekkurler ama ben bu soylediklerinden bisey anlamadim.Yani anliyacagin ben acemiyim.Analog riciverin arkasinde bir on-off dugmesi var.Niye elektronikci cagirmadin diyorsan:Oturdugumuz yerde bir tane elk. var.O da doktor gibi randevuyla is goruyor.Saygilar...

Average Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    48 Muğla
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    81

Hocam tamam hallettim bu analogun arkasindaki on-off tusuyla ilgiliymis.Saygilar...

Senior Member
    Giriş Tarihi
    27-01-2004
    Mekan
    48 Muğla
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    1024

Söylemek istediğim analog cihazında menude lnb on/of seçeneği vardır ve hor/ver yada yatay/dikey ayarları bulunur. Show tv analog yayını için 11 048 frekansında ve ver/dikey ayarlı olmalı ayrıca lnb on olmalı. Yanlız lnbin üniversal ise ve lokal osc frekansın 10000 de ise frekansı 11 298 olarak girmelisin. Fakat dijital ve analog cihazların daha önce beraber takılı ve seyredebiliyorsan şimdi tekrar takınca izleyemiyorsan sorun bunlar değildir. Bu durumda ya lnb kablosunu yanlış girişe takıyorsun (kyoto analoglarda A girişi üstte değil alttadır) yada kablonun iç kısmındaki canlı uç ve sargılar konnektörde kısadevre yapıyor bu durumda konnektörü çıkar ve dikkatlice düzekterek tekrar tak.
    Saygılar.

Average Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    48 Muğla
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    81

Hocam ben dij.ricivirden gelen kabloyu analogda yanlis yere takiyormusum hemde 11048 de arama yapiyordum kanal 11298 de c**** yardimin icin tesekkurler.Saygilar...

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı