Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 11 mesajdan 1 ile 11 arası

Konu: SD Ram Yardım

Average Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    43 Kütahya
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    315

SD Ram Yardım

Selam Arkadaşlar

Arkadaşlar nasıl oldu bilmiyorum ama Rem i slota takarken ters takmısım su an ise rem çalışmıyor büyük bir ihitmalle yandı bir yanık kokusu geldi ama yinde bir umut sizce ne olmuş olabilir?yanmış ise bunun çaresi nedir

Saygılar

Banned Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Üye No
    114

nasıl ters taktın tırnaklarından dolayı yerine oturmaz sen çok zorlamışsın. koku geldi diyorsun bence ram yanmış dua et ana kartına birşey olmasın

Member
    Giriş Tarihi
    05-02-2004
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Üye No
    1754

New Icon4

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi ercan
    Selam Arkadaşlar

Arkadaşlar nasıl oldu bilmiyorum ama Rem i slota takarken ters takmısım su an ise rem çalışmıyor büyük bir ihitmalle yandı bir yanık kokusu geldi ama yinde bir umut sizce ne olmuş olabilir?yanmış ise bunun çaresi nedir

Saygılar
    walla elifnazpinar in dediği gibi sen dua et anakartı yakmamışsın sen rami ters takınca rame voltajı ters yerden vermiş oluyon bu tür durumlardan kurtulmak için istanbulda özgenç bilgisayar var yeri galiba peradaymış onda kingston ramlar var edo/sd/ddr/rd hepsinde her kapasitede ve ömür boyu garantili fiyatı diğerlerinden az pahalıdır ama ömür boyu garanti sen ondan al.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    17-12-2003
    Mekan
    Üye No
    78

ramları tersıne nasıl takmıs..ortasında yuvları vardır demekkı zorlayınca gecıyormus..
    gecmıs olsun ne dıyelım dua etde anakart yanmamıs..
    su an yanan ram ın cınsı nedır...yenı ramlardanmı yoksa eskı remlardanmı

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    17-12-2003
    Mekan
    Üye No
    78

bende benım anakartın modası modası gectıgı ıcın yenı ram aldım 512 mb (400 mhz)kıngston

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    16-12-2003
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    70

Büyük ihtimal RAM yuvalarındaki dişlerde işe yaramaz duruma gelmiştir. Buna bakıp gerekiyorsa bir de anakart almak lazım.

Honorary Moderator
    Giriş Tarihi
    12-11-2003
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    6

Merhaba ,

1-Makinedeki bütün RAM'leri sök.Yandığından şüphelendiğin RAM'i olayda adı geçen slota değil , başka bir slota tak ve makineyi açmayı dene.Bu RAM'in zarar görüp görmediğini anlamak için.
    2-Sağlam RAM'lerden birini olayda adı geçen slota yerleştirme çentiklerine dikkat ederek tak.Makineyi açmayı dene.Bu da Slotun zarar görüp görmediğini anlamak için.
    3-Eğer slot arızalanmışsa fakat anakart çalışmaya devam ediyorsa , geri kalan slotlardaki RAM'lerin kapasitesini yükselterek devam edebilirsin.
    4-Eğer Anakart'ın garati kapsamında ise ve slot arızalanmışsa derhal tamire gönder.
    5-RAM OEM'se artık onun için yapılabilecek birşey kalmamış demektir.İkindi namazına müteakip meftayı defin et. :)
    6-Geçmiş olsun , olur böyle şeyler , insanlık hali...

Saygılarımla...

Average Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    43 Kütahya
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    315

Selam Arkadaşlar

Zaten rem i söktükten sonra diğer iki slotta deneme yaptım rem çalışmadı fakat diğer remleri o slotta denemedim arkadasım zaten makina celeron 500 ama benim işimi çok rahat bir şeklde görüyordu aslında 128 mb yeni rem almıştım 2 tanede 64 vardı amacım remleri 256 ya tamamlamaktı ama kısmet değilmiş allahtan yeni almış oldugum remi takmadım ve dediğiniz gibi anakarta birsey olmadı pc çalışıyor ben ona dua ediyorum birde makina üzerindeki remler 100 mhz son aldıgım ise 133 mhz su an rem kapasitesi pc de 192 mb olarak gösteriyor makinada herhangi bir anormallik yok diğer remlerden birini o slota takdıgımda inşallah bir sorun oluşturmaz bir deneyelim bakalım aslında remlerin nasıl takıldıgını bilmeyen kişi değilim rem alırken ekran kartını değiştirmeyi düşündüğümü söyledim fakat yeni nesil ekran kartlarını anakartın destekleyip desteklemediği konusunda kararsız kalmıştık anakartın kitapçığına bakıp nasıl öğrenebilirim diye düşünürken remi ters takmışız neyse sağlık olsun
    Su an kullanmakta olduğum ekran kartı S3 Trio 3D/2X Ankart ise VIA 993AS/993 AN A04 01-26-2000 (Kitapcığunda ise Pci / AGP Mainboard For Pentium II / III or Socket 370 )yazıyor ne tür ekran kartı almamı önerirsiniz.

Saygılar

Honorary Moderator
    Giriş Tarihi
    12-11-2003
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    6

Merhaba ,

Büyük ihtimalle anakartınız AGP 8x standartını desteklemiyor.Bu BIOS'dan kontrol edilebilir.
    Bu kontrolü yapmadan ekran kartı seçmenizin veya tavsiye edilmesinin sağlıklı olmayacağı kanaatindeyim arkadaşım.
    Ayrıca sahip olduğunuz konfigürasyon ile uyumlu çalışabilecek , darboğaz yaratmayacak bir ekran kartı seçmeniz menfaatinize olacaktır.
    Fikir baabında belirtmek gerekirse NVidia'nın Fx5200 serisi ile ATI Radeon 9600SEtarzı bir kart düşünülebilir.

Saygılarımla...

Member
    Giriş Tarihi
    05-02-2004
    Mekan
    Üye No
    1754

New Icon3

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi ercan
    Selam Arkadaşlar

Zaten rem i söktükten sonra diğer iki slotta deneme yaptım rem çalışmadı fakat diğer remleri o slotta denemedim arkadasım zaten makina celeron 500 ama benim işimi çok rahat bir şeklde görüyordu aslında 128 mb yeni rem almıştım 2 tanede 64 vardı amacım remleri 256 ya tamamlamaktı ama kısmet değilmiş allahtan yeni almış oldugum remi takmadım ve dediğiniz gibi anakarta birsey olmadı pc çalışıyor ben ona dua ediyorum birde makina üzerindeki remler 100 mhz son aldıgım ise 133 mhz su an rem kapasitesi pc de 192 mb olarak gösteriyor makinada herhangi bir anormallik yok diğer remlerden birini o slota takdıgımda inşallah bir sorun oluşturmaz bir deneyelim bakalım aslında remlerin nasıl takıldıgını bilmeyen kişi değilim rem alırken ekran kartını değiştirmeyi düşündüğümü söyledim fakat yeni nesil ekran kartlarını anakartın destekleyip desteklemediği konusunda kararsız kalmıştık anakartın kitapçığına bakıp nasıl öğrenebilirim diye düşünürken remi ters takmışız neyse sağlık olsun
    Su an kullanmakta olduğum ekran kartı S3 Trio 3D/2X Ankart ise VIA 993AS/993 AN A04 01-26-2000 (Kitapcığunda ise Pci / AGP Mainboard For Pentium II / III or Socket 370 )yazıyor ne tür ekran kartı almamı önerirsiniz.

Saygılar
    Alacağın ekran kartının maksimumum AGP 1X/2X olması gerekiyor AGP 1X veya 2X alırsan çalışır yani GeForce2 veya GeForce3 alman gerekiyor. FX5200 AGP 4X sende çalışmaz. GeForce2 MX400 64 ramli bir ekran kartı işini görür daha yukarısı çalışmaz. Kolay gelsin

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    17-12-2003
    Mekan
    Üye No
    78

bende var ..fazladan makınayı yenıledıgım ıcın agp2 asus tnt tv out
    yenı aldıgım anakarta bu agp2 olmadı yuvası gecmıyor bende agp 8 yenı bır kart sıparıs verdım...

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı