Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 8 mesajdan 1 ile 8 arası

Konu: diseq motor ayarı

Senior Member
    Giriş Tarihi
    29-01-2004
    Mekan
    22 Edirne
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    1178

New Icon3 diseq motor ayarı

arkadaslar edirnede oturuyorum,diseq motor kuracağım,acaba motorun elevasyon açısını kaçta ayarlamam gerekiyor bilen varmı,bunlar enlem derecelerine göre hesaplanıyormuş galiba,nasıl hesaplanıyor,neye göre hesaplanıyor :wave: :wave:

Senior Member
    Giriş Tarihi
    29-01-2004
    Mekan
    22 Edirne
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    1178

arkadaşlar gerek kalmadı ayarı yaptım mükembel oldu bütün uyduları buldum

Banned Member
    Giriş Tarihi
    01-02-2004
    Üye No
    1434

nasıl yaptın 30w 42e arası problemsiz mi sen de neler yaptıgını detaylarıyla yazarsan sevinirim astra19e 28e de sinyal kalitelerin kac herseyi yazar mısın

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    31-01-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    1362

Evet Diseq motorunun markası ve anten baglanan taraf yukarımı aşşagıyamı gelecek
    ben yeni diseq motor aldım ama hala ayarlayamadım
    detaylarıyla anlatırsan seviniriz
    teşekkürler

New Member
    Giriş Tarihi
    21-03-2004
    Mekan
    41 Kocaeli
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    7895

Arkadaşlar diseq motoru ayarlayamıyorum nasıl ayarlayabilirim yardım ederseniz sevinirim.Sadece hotbird i ayarladım digerlerini görmüyor.

Member
    Giriş Tarihi
    25-02-2004
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Üye No
    4424

borat kardesim bir soru sormussun herkesi ilgilendiren daha sonrada halletmissin sonrada yok olmusssun su ayarlamayi bizede anlat yapalim benim disq motorunu sadece turksat uydusu ruzgardan donerse sag yada sol yaptiriyorum okadar turksattan baska bir uydu ortada yok

Member
    Giriş Tarihi
    20-02-2004
    Mekan
    42 Konya
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    3533

selam;kısaca anlatayım..ncak kardeşim.
    anteni dayzek motora sabitledikten sonra 0 dereceden saga dogru 25 dereceye yatır.
    evelation açısını ortalama 50 dereceye getir.ve o pozizyonda çanakta ki kalkış açısı ile aynı zamanda dayzek pozisyoneri saga sola hareket ettirerek 13 derece HOTBİRD ü bul.
    bulduktan sonra sinyal seviyeni LNB ayarıyla birlikte sabitle yani bütün vidaları sık.

yaklaşık;

TÜRKSAT= SOL 10 DERECE
    ASTRA = SAG 19 DERECE
    ARABSAT = SAG 12 DERECE
    NİLSAT =SAG 45 DERECE
    HISPASAT= SAG 68-70 DERECE 'de gelecektir.uç uydulatdaki sinyal düşüklüklerini 50 derece dedigim açıyı 49...48...gibi indirip anten den uyduyu bulup yapabilirsin.
    kolay gelsin.

Member
    Giriş Tarihi
    09-02-2004
    Mekan
    59 Tekirdağ
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    2191

Arkadaşlar ben şu şekilde ayarımı yaptım.Öncelikle motoru bağlayacağınız uydu tam terazide olmalıdır.Bir terazi yardımı ile boruyu sabitleyin.Bundan sonrası inanın çok kolay.Tekirdağ için elevasyon açısını ben 49 yaptım.Daha sonra motoru anten borusuna takmadan çanağı motora sabitleyin.LNB de işaretli yer tam üstte olsun.Bu şekilde motoru anten borusuna yerleştirin.Ama vidaları sıkmayın.28,5 derecedeki eurobird uydusunu bulun(Pusula varsa tam güneyi gösteren yerde çıkar).Bu uyduyu bulduğunuzda vidaları sıkın.0 noktanız burası.Bundan sonra diğer uyduları rahatlıkla bulabilirsiniz.Ama uydu ararken forumda verilen kuvvetli sinyalleri kullanmayı ihmal etmeyin.Ben 90 lık çanak ile 24 uydu ve 2100 kanal yakalayabiliyorum.Kolay gelsin arkadaşlar.

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı