Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 3 mesajdan 1 ile 3 arası

Konu: 90 cm offset var ama?

New Member
    Giriş Tarihi
    10-02-2004
    Mekan
    41 Kocaeli
    Üye No
    2317

90 cm offset var ama?

90 cm offset çanak var izmit'teyim. En ince ayarı yaptım ama yinede Turksat1C de 58 kanal çıktı üstelik ****5 ve bir kaç kanal daha çok güçsüz. Yanlız LNB sharp ve 7-8 yıllık bir alet. Acaba LNB yetersiz mi geliyor? Ayrıca harici pozisyoner alacağım ne önerirsiniz?

Topfield 4000 PVR, Matrix 1.055, FreeXtv, 150 cm parabol hareketli çanak, 90 cm offset

Honorary Moderator
    Giriş Tarihi
    12-11-2003
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    6

Merhaba ,

Sine5'de sinyalin zayıflığı normal.Yayının kendinden kaynaklanıyor.LNB'yi bir-iki santim oynatmanız gerekiyor bu yayın için.
    Eğer dediğiniz gibi 7-8 yıllık ise LNB'niz , durumunuz da varsa değiştirmeniz menfaatinize olur.Ne de olsa teknoloji yerinde durmuyor.Üstelik 7-8 senelik bir LNB'i en iyi ihtimalle 0,6 dB'l****r.Şimdi 0,3-0,4 dB'lik LNB'ler var piyasada.Bu da sinyalde ek kazanç demektir.

Saygılarımla...

Average Member
    Giriş Tarihi
    23-01-2004
    Mekan
    41 Kocaeli
    Üye No
    452

Uzaycı arkadaş bende izmitteyim üstelik 60lık (eski arçelik analog sistemin çanağını kullanıyorum)****5 yüzde 84 le geliyor diğerleri 90 civarında lnb 0.4 next en cuzlarından.Herhalde ya çanağın önüne birşey geliyor yada lnb artık benden bu kadar diyor.selamlar

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı