Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 16 mesajdan 1 ile 16 arası

Konu: Arçelik 100 Hz 84 Ekran (P.İ.P-PAP-PAT) Televizyon Hak.

Member
    Giriş Tarihi
    23-01-2004
    Mekan
    55 Samsun
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    411

Arçelik 100 Hz 84 Ekran (P.İ.P-PAP-PAT) Televizyon Hak.

bu televizyon hakkında bilgisi olan arkadaşlar varmı. 100 Hz olayı nasıl yeni bir teknoloji olduğundan 50 Hz'yle bir kıyaslama yaparmısınız.tavsityelerinizi bekliyorum. birde 100 Hz'li televizyonda uydu cihazını kullanırken Pip-Pap-Pat özelliğini kullanamıyormuşuz.doğruluğu varmı.100 Hz'li ve 2 Tunerli olması açısından ileide tv'ni tüpü bittiğinde bir televizyon kadar masraf olurmu. tavsiyelerinizi acilen bekliyorum.ay sonuna kadar kampanya süresi varda.çok iyi analiz etmeliyim.yardımlarınızı bekliyorum

Member
    Giriş Tarihi
    06-02-2004
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    1859

Özellik olarak tatminkar olsada görüntü olarak tam verim alamayabilirsin.
    Zaten benim görüşüm; Dijital uydu alıcısıyla 50 Hz veya 100 Hz tv de seyretmenin bir farkı yok açıkcası.
    P.İ.P. (Picture in Picture) yani resim içinde resim teknolojisi normal anten veya kablolu yayınlarda işe yarayabilir ama dijitalde çalışmaz. Nedeni ise receiverin tv ye tek bir kanal bilgisi gönderiyor olması.
    İllada 100 Hz alacağım diyorsan SONY LS60 serisinde kampanya olduğunu duymuştum. Görüntü ve ses kalitesi ve fiyatıyla Arçeliğe göre tercih edilebilir.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    59 Tekirdağ
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    86

New Icon21 Ben vestel 100 hertz 87 Flat Dolby alıyorum.

Ön ödemeli kampanyasını bir gözden geçir istersen..

BU bir reklam değildir**

Honorary Moderator
    Giriş Tarihi
    03-01-2004
    Mekan
    01 Adana
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    79

100 Hz Samsunglar da tercih edebilirsin. Teknosa da gördüm. Bulunduğun bölgede
    satıcısı varsa inceleyebilirsin. Fiat 1.250 seviyesinde

Average Member
    Giriş Tarihi
    09-02-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    2229

100 hz olayı kısacası şöyle tüp büyüdükçe görünteki dağılmada ona ona oranla bozulur
    100 hz le bunun onune geçilmiş oluyor 70-72 ekranı 37 ekran netliğinde izlersin gibi birşey ayrıce yerli teknolojide 100 hz daha oturmuş bir olay değil bence televizyonu almadan once yetkili bir bayiye git konuş derim onlarda daha tam hakim değiller tv ye

Member
    Giriş Tarihi
    06-02-2004
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    1859

Geçen aylarda Beko 70 ekran 50 Hz tv almıştım. nasıl olsa dijital receiverle seyredeceğim diye. Ekranın neredeyse tüm köşelerinde sarımtrak bölgeler oluşuyordu. diğer getirdikleri de aynı çıktı. Beko ve Arçelik aynı ürünler.
    seca[2] 'nin dediği gibi samsunglarda güzel, sony ls60 1.290 peşin alabiliyorsun. Ama mümkünse arçelik-bekodan uzak dur derim.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    16-12-2003
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    47

kesinlikle beko-arçelik alma derim ben. tvleri çok kalitesiz ayrıca evine getiriyorlar ve çalıştırıyorlar bir bakıyorsun ürün arızalı,bunu yaşayabilirsin.Ben sony 29ls60 modelini aldım harika tavsiye ederim.

Adviser
    Giriş Tarihi
    06-02-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    1835

Sevgili kamerhan_55
    100 Hz tv ile 50 Hz tv arasında görüntü oluşturma teknolojisi farklıdır. 50 Hz tv'lerde ekranda gördüğün bir görüntü karesi aslında 2 yarım görüntünün üst üste oturması ile ortaya çıkar. Bilindiği gibi ekrandaki görüntü satır satır tarama ile oluşur. Görüntüyü oluşturan satırlarının önce tek numaralı satırları (1,3,5,7 v.s) birinci karede sonra da çift numaralı satırları ikinci karede taranır. Bu iki yarım taramalı ekran yeterince hızlı değiştiği için ve ekranın fosforlu özelliğinden dolayı sanki tek kare imiş gibi görünür. Buna "interlaced" ekran denir. 50 Hz tv'lerde iki yarım karenin geçişi her ne kadar hızlı da olsa özellikle ekran boyutları büyüdüğünde geçişler izleyici tarafından titreşim gibi algılanır. Ekran boyutları küçükken 50 Hz tv'lerde ekrandaki titreşim çok rahatsız edici değilken 70 ekran üzerindeki boyutlarda belirginleşir ve 80 ekran üzerinde de rahatsız edici olmaya başlar (göz sağlığı açısından da zararlı). 100 Hz'lik tv'lerde ekrandaki görüntü tek seferde taranarak oluşturulduğu için ekranın titremesi söz konusu değildir.
    Ekran boyutunun 80 ekran üzerinde olduğu durumlarda tv'nin 100 Hz. olması seyir kalitesini artıracağı gibi gözleride rahatsız etmez. Büyük ekran ve yüksek teknoloji tv almaktaki amaç kaliteli bir görüntü elde etmek olduğuna göre tv. alacaklar yanlız 100 Hz olayına sabitlenip kalmasınlar zira görüntü kalitesini belirleyen birkaç önemli parametre daha var. Bunların da olmasına dikkat edilmelidir, aksi halde para boşa harcanmış olur.
    1-Gerçek düz ekran olması: Düz olmayan ekranlarda özellikle köşe ve kenarlarda görüntü deformasyonları olabileceği gibi her açıdan kolayca izlenmesi de tatminkar değildir.
    2-Görüntünün "progressif scan" olması: Daha kaliteli bir görüntü (bilgisayar ekranındaki gibi)
    3-Digital komponent video girişi (DVI) veya analog komponent video girişinin (RGB, Y,Pb,Pr) olması. Tv. ne kadar kaliteli olursa olsun ona hangi kalitede görüntü girişi olursa alınacak görüntü kalitesi de o kadardır. Örnek vermek gerekirse kompozit video bağlantısı (sarı kablo) ile komponent video bağlantısı arasında %30 görüntü kalitesi fark eder.
    PIP, PAP gibi tv özelliklerini ancak uydu receiver desteklerse kullanabilirsin. Bu iş için çift tuner'lı uydu receiver'lar var.
    Tv.'nin tüpünün bitmesi ve ileride masrafa yol açması düşüncen ise yersiz. Tv.'lerin normal kullanım şartlarında tüp ömürleri oldukça uzundur. Merak etme zaten tüpü bittiğinde bu teknolojininde sonu gelmiş olur. O zaman bugünkü tv fiyatına plasma ekran alacağının garantisini de ben sana veriyorum : ))). Zaten büyük ekran tüplü tv'lerin fiyatlarının birden düşmesinin de altındaki sebep geniş ekran (16:9) ve plasmaların fiyatının da yakın gelecekte düşecek olmasıdır.
    TV alırken yalnızca markasına bakarak karar vermek aldatıcı olur. Tüm markaların düşük ve yüksek kaliteli cihazları vardır. Bence alış kararı verirken aradığımız özellikleri, istediğimiz kalitede ve en makul fiyata sunan cihaz tercih edilmelidir. Tabii servis güvencesi ve garanti olayıda göz ardı edilmemelidir. Bu anlattıklarım çerçevesinde diğer arkadaşların önerdiği markaları da inceleyip daha sağlıklı karar verebileceğini sanıyorum. Kampanya var diye acele etme iyice araştır. Bu kampanya biter başkası başlar çünkü büyük ekran tüplü tv fiyatları daha da düşecek.
    Bir alternatif daha var eğer 4:3 ekran saplantın yoksa 16:9 ekranlara da bakmanı önereceğim. Çünkü geleceğin görüntü formatı "wide-screen" dir. DVD ve film endüstrisi bu ekran formatını desteklemekte. Hoşçakal

Adviser
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    42 Konya
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    145

sayın ordinaryus arkadaşım o kadar güzel acıklama yapmıssınkı tebrik ve takdirlerimi kabul buyurunuz.. ve ben bu yazınızı yazıcıdan cıkarttım. uretici firmalar bile bu kadar acıklama yapmaz saygılar

Member
    Giriş Tarihi
    15-02-2004
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    2814

dün internetten sipariş verdiğim sony kv29fx66 100hz televizyonum geldi
    forumdaki arkadaşların tavsiyelerin iyikide uymuşum
    görüntü ve ses kalitesi çok güzel

Adviser
    Giriş Tarihi
    06-02-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    1835

entrika kardeşim,
    İltifatkar yazınızı ancak bugün okuyabildim. Bilmukabele diyorum.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    16-12-2003
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    47

iyi karar.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    28-01-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    1132

ordinaryüs dostum yazını okudum teşekkür etmeden gidemedim ellerine sağlık selamlar.

Junior Member
    Giriş Tarihi
    25-04-2007
    Mekan
    59 Tekirdağ
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    344710

arçelik tv arızasını nereye sorabilirim arkadaşlar..

New Member
    Giriş Tarihi
    26-12-2007
    Mekan
    41 Kocaeli
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    408072

sorunlu cihazdır flat 72 tavsiye ederim uydu bağlantılarında pat kullanılmaz tüpü biter diye korkma bu imkansız gibi bir olay

Junior Member
    Giriş Tarihi
    10-06-2006
    Mekan
    55 Samsun
    Üye No
    223025

arcelık beko ile ilgili yardımcı olabılırız

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız