Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 8 mesajdan 1 ile 8 arası

Konu: Seviyeli Şeyler

Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    177

Seviyeli Şeyler

Bende Hotbird ve Turksat ayarlı. Apartman sistemi yaptığım için (9/8 ile) çevirici takmadım.

XXL vesaire dışındaki alanlara ilgi duyanlar için:

BBC Prime da akşamları 11 gibi komik programlar oluyor. İngilizcenizi geliştirmek için çok güzel.

Escales kanalında Animaux dan daha güzel belgeseller var. Ancak Fransızca. :(

DCTV-Turkish, AB-Motors ve Diğer motor kanalına ilave olarak Türkçe yayın yapıyor.

CNBC Europe da gene akşamları 11-12 gibi Talk Showlar var. Kıl olduğum adamlar var şu ara ama gene ünlüleri çağırıyorlar. Bu iyi.

Boomerang kanalı eski ingilizce çizgi filimleri de veriyor. İkinci ses kanalı ingilizce.

Euronews bence çok iyi hazırlanıyor. Özellikle bu aralar kıbrıs konusunda farklı açıdan haberler var.

CNNi her zamanki gibi NTV gibi çok fazla tekrar edip duruyor bayıyor.

CCTV güzel belgeseller ve ingilizce programlar yapıyor

IRIB (iran) ingilizce kanalı var ve bazen güzel yayınlar oluyor

Turksatta seyrettiklerim
    NTV - Derinlemesine hiçbirşey vermiyorlar ayrıca Banu yabancılarla ingilizce konuşurken felaket! HEm Türkçede hem ingilizcede söz kesiyor ve dediğini anlatamıyor. KArşı taraf da "duyamadım" diye nazik davranıyor. Bizimki anlamıyor. Neden bu Banuyu spiker yapmışlar anlamak zor. Basın odası programında ise Mehmet Barlas yanındaki bayan gazeteciye aşık!!!
    TRT2 - İlber Ortaylı nın programını kaçırmayın!
    Habertürk spikerleri çok ukala konuşuyor nedendir bilmiyorum.
    CNN deki BeşN birK sunucusu tam bir hıyar (pardon). Konuyu hiç bilmeden sanki herşey komikmiş gibi milletle gayriciddi muhabbet ediyor.
    CBNC-E Saat 24 de Seinfeld!!! Kaçırmayın

Neyse benden bu kadar...
    Düzenleyen gokturk : 20-02-2004 at 17:46

Moderator
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    149

Sevgili gokturk...yaptığın yorumlardan aşağı yukarı aynı şeyleri seyrettiğimiz izlenimine kapıldım ( özellikle Seinfeld ama daha erken saattekini tercih ederim....) bende bu aralar gerçek olaylara merak saldım....CNN Türk'te dün akşam bir uçak kaçırma hadisesini anlatan Kaptan Pilot'un anlattıkları oldukça ilgiçti "ordaydım" adlı programı seyretmediysen , belki tekrarını yakalaybilirsin....adam o kadar sakin bir şekilde konuşuyor ki....karşısında hangi hava korsanı olsa , buyur abi silahı ben teslim oluyorum der walla.....

NTV'de ki spiker Banu konusunda da türkçe konuştuğu müddetçe sorun yok diyorum...

Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    177

Turkçesi de bozuk kardeşim. Konuşanı kesip duruyor cümleyi tamamlayamıyor. TRT spikerleri çok iyi bu konuda..

Moderator
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    149

yeni jenerasyon spikerler böyle - bugün öğleden sonra yine CNN Türk'te bir spor programı seyrediyorum , misafirleri Dünya Şampiyonu Bilardocu Semih Saygıner - genç spiker ilk soru olarak ne sordu dersiniz ??? Sn.Saygıner size şimdi acaba sorsam , Bilardo bir spormudur diye ? ....sizde herhalde bana bir kafa atarsınız ...hahahaha. falan diye devam etti.....allahtan Semih Saygıner'de kafa falan atmadan soruyu cevapladı....işte böyle bunlar , ne yaparsın....( bence biz TRT ile büyüdüğümüz için garip geliyor....alışmak lazım...)

Honorary Moderator
    Giriş Tarihi
    12-11-2003
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    7

New Icon7

Habertürk'ün bayan spikerlerinide es geçmeyin yaaw, Karşısındaki insanı hiç konuşturmuyorlar ikide bir kesip hem konuyu dağıtıyorlar hem konuşanı stüdyo'ya geldiğine pişman ediyorlar...:badprv:

Sevgiler...

Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    177

Demek herkes aynı düşünüyormuş. Memnun oldum arkadaşlar. Şimdi en iyi spikeri seçelim derim.

Ben Zulfikar Doganı seviyorum mesela. Bir de CNBC de ekonomici meliha vardı.

Member
    Giriş Tarihi
    24-02-2004
    Mekan
    17 Çanakkale
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    4268

bu konuda TRT spikerleri gercekten ciddi ve saygılı işlerini iyi yapıyorlar. belkide kurumdan ileri geliyordur devlette olamak tan ama ne olursa olsun ciddi efendi saygılı tane tane sunuyorlar ukalaca küçük görme gibi bir durumları söz konusu değil tebrik ediyorum onları özellikle haber konusunda tam not

Starting Member
    Giriş Tarihi
    06-03-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    5857

Arkadaşlar güzel film kanalları varmı, ben multivizyonu keşfettim. İngilizce seçeneğide var. Bu konuda ben 1000 küsür kanalı teker teker seyretmekten kurtaracak arkadaşlar arıyorum.

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı