Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 17 mesajdan 1 ile 17 arası

Konu: topfield tf3000 CI' da STAB USALS var mı?

Adviser
    Giriş Tarihi
    04-02-2004
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    1618

topfield tf3000 CI' da STAB USALS var mı?

arkadaşlar topfield'in kendi orjinal sitesinde tf3000 CI ve CIP'lar da STAB USAL olduğunu yazmış ve receiverın kapağında da yazıyor.Fakat Ankara'da gördüğüm hiç bir tf3000 kapağında böyle bir şey yazmıyor.(aslında resimdeki kapakta dolby digital ve stab usal beraber yazıyor) ama gördüklerimin kapağı böyle değil.Bu receiverlar orjinal değil mi? ZAten şu son zamanlarda çıkan **TF-3400** modeli iyice kafamı kurcalıyor.Böyle bir cihazı topfield üretmemiş.(fabrikasından yetkili kişiye mail attım ve bu cevabı aldım.ne matrix modüllü bir tf3000 ne de tf3400 diye bir modelimiz yoktur.Çıkarmayı da planlamıyoruz dedi !).O zaman bu cihazların boardları ve kasalrı piyasada topfield adı altında yer mi değiştiriyor ?

Ayrıca başta da sorduğum gibi topfield 3000 lerde STAB USAL desteği var mı ?

Savgiler

Honorary Moderator
    Giriş Tarihi
    12-11-2003
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    7

New Icon7

Selam mosaic...:)

Topfield 3000 cipro, Topfield 3000 cippro, Topfield 4000 pvr ve Topfield 5000 pvr modellerinde stab usals desteği vardır, TF3400 v.s. gibi modelleri Topfield'in Türkiye distribütörü GM üretiyor, Altta gördüğün resim benim TF3000 cipro'nun usals menüsünden...

Sevgiler...
    Düzenleyen maracaibo : 20-02-2004 at 16:02

Adviser
    Giriş Tarihi
    04-02-2004
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    1618

yardımın için teşekkürler maracaibo.almayı düşündüğüm receiver için biraz araştırma yapıyorum.humax 5100 ü beğenmiştim fakat USAL desteği yokmuş.Sonra humax 8100'e yöneldim.Aklımdaki tf3000CI pro içinde size danışmak istedim. Şimdi humax 8100 ile TF3000 arasında bir tercih yapacağım.

GM ürünü olan topfieldlara gelince, madem GM üretiyor o zaman üzerine GM yazmaları gerekir.Topfield değil.Çünkü topfield yapımı değiller.Bence Türkiye de ki enteresan aldatmacalardan birisi bu.Doğru bulmadım..

Sevgiler

Adviser
    Giriş Tarihi
    04-02-2004
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    1618

Tamam GM büyük bir firma olabilir ama öte yandan topfield Türkiye distribütör'lüğünü üstlenmiş GM firmasının yaptığı bu işlere bakarak nasıl topfield'e güvenip bu ürünü alacağım, o da bir soru tabiki ?

Honorary Moderator
    Giriş Tarihi
    12-11-2003
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    7

New Icon7

Topfield kaliteli sorunsuz bir cihaz ama GM'e güven gerisini merak etme sen diyemem yaaw , Bunu bana kimse söyletemez, destek konusunda sabıkalı çünkü... :devilprv:

Sevgiler...

Senior Member
    Giriş Tarihi
    27-01-2004
    Mekan
    48 Muğla
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    1024

@mosaic
    maracaibo ustaya güven gerisini merak etme sen :-)
    Saygılar.

Average Member
    Giriş Tarihi
    31-01-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    1334

Tek birşey diyorum bu konuda, CİHAZ GAYET İYİ BİR CİHAZ FAKAT EMİN ELLERDE DEĞİL. Sadece bu kadar diyorum ve üzülüyorum. Millet aya çıktı biz hala *** peşinde modül peşinde koşuyoruz...

Adviser
    Giriş Tarihi
    04-02-2004
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    1618

sevgili jackal arkadaşım topfield cihazının tüm yazlımı ve gelişmeleri zaten dünya çapındaki tüm sitelerde ve kendi orjinal firmasında mevcut değil mi? GM ye tamir dışında gidilmez herhalde..Zaten zor bozulduğunu da duydum...Ayrıca türkiyede çamaşır makinen bozulsa bin türlü dertle uğraşmıyor musun ? Topfieldın servisi harika olmasada olur, hiç olmasa da olur :)

Average Member
    Giriş Tarihi
    31-01-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    1334

Problem bozulma vs. değil. Sadece şunu demek istedim. Uzun zamandan beri analog kullandım, sonra senin gibi güvendiğim vede memnun Topfield markayı tercih ettim. Ben digitale geçmek için cihazı aldığımda 4 sene evvel patch yazılımı bile yoktu. Fakat yinede aldım çünkü iyi cihaz birşey demiyorum. sadece demek istediğim burada yanlış ellerde. Herzaman Türkiye şartlarına göre bir yazılım desteğinin olmasını ben arzu ettim. Yurt dışından yazlım desteği var doğrudur fakat 4 seneden beri bir yenilik usals ve sıfır sat tuşu olayını yaptılar. İlerleyen bir yazılımda yok. İnsan istiyor şu menüyü değiştirsinler biraz mesela şifreleme sistemi nedir görebilelim. Şu sat tuşu hadisesini bile yaza yaza ancak yaptılar. Motorlu sistem kullanıyorsan ne demek istediğimi anlıyorsun. Bak emu falan çıktı, bizde bir gelişme yok. Bunlar benim gönlümden geçenler katılmamakta haklısınızdır.
    NOT: Aldığın çamaşır makine markasıyla doğru orantılıdır. Yazın buzdolabında sorun çıktı. Evden aldılar ve 2 gün sonra getirdiler. Sorunsuz çalışıyor...Çıkan sonuç Türkiyeden destekli Buzdolabı...
    Düzenleyen JACKAL : 21-02-2004 at 15:50

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    16-12-2003
    Mekan
    26 Eskişehir
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    32

jackal pek çok konuda doğru söylüyor ve katılıyorum.
    topfield türkiyede kesinlikle yanlış ellerde.dolayısıyla mükemmel olan elimizdeki cihazlara salak salak şeylerden dolayı destek alamıyoruz.yada yazılım sorunu falan oluyor.
    ama emu konusuna o kadar da katılmıyorum bence çıkartsalarda olur çıkartmasalarda.zaten modülüm var vede her halükarda kullanacağım.

Adviser
    Giriş Tarihi
    04-02-2004
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    1618

aslında bu emu olayını fazla da abartmamak gerekir, diyeceğim versatile ile aynı şeyler.emu bence olmasın.jackal'da dedği gibi menüyü değiştirsinler mesela.renkleri falan kötü. Zaten CI olarak fazla bir şey değişmedi senelerdir.Modüller gelip modüller gidiyor.Önemli olan çıkan her modülle uyumlu yazılım geliştirilmesi...

Average Member
    Giriş Tarihi
    31-01-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    1334

Kısacası hepimiz aynı fikirdeyiz. Birşeye dikkatinizi çekmek istiyorum, bizim burada vakit ayırıpta yazdığımız fikirleri paylaştığımız onca konu arasında o kadar güzel bilgiler ve düşünceler varki. Yetkili kişiler okumaya vakit ayırsalar hiç sorun kalmayacak. Bu forum o kadar faydalı ve sağlıklı işliyor. Forum konularını okusalar, kullanıcı istek ve sorunları kısa zamanda çözülür bence. Bu bir fırsattır, fakat değerini bilene tabii..

Honorary Moderator
    Giriş Tarihi
    12-11-2003
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    7

New Icon7

Merak etme sevgili JACKAL yetkili kişiler düzenli aralıklarla gelip burada yazılanları okuyorlar ama sorunları çözmeye pek niyetleri yok...:devilprv:

Sevgiler...
    Düzenleyen maracaibo : 22-02-2004 at 02:19

Average Member
    Giriş Tarihi
    31-01-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    1334

Walla değerli maracaibo, bu kadar yazılanları gerçekten okusalar insanın içinden birşeyler yapası gelir. Ben anlasam yazılım geliştirmeyi ve buradaki değerli dostların görüşlerini okusam, utanırım ve birşeyler yapma gereği duyarım...

Honorary Moderator
    Giriş Tarihi
    12-11-2003
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    7

Gerçekten okuyorlar sevgili JACKAL, Biz foruma gireni çıkanı kim onlinedır hangi bölüme giriyor hangi topicleri okuyor görebiliyoruz yani gelip okuduklarını bildiğim için yazdım laf olsun diye değil...

Sevgiler...

Average Member
    Giriş Tarihi
    31-01-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    1334

Değerli maracaibo, ben senin dediğini anlıyorum okuyorlar tabii. Yukarıda da yazdığım gibi gerçekten okusalar dedim. Bak ben senin yazına oturdum cevap yazıyorum neden, çünkü vakit ayırıp buraya düşüncelerini yazıyorsun. Bu benim için önemli ve değerli. Bende diğer dostlar gibi bilgimi ve fikirlerimi paylaşıyorum burada. Peki bu işi yapan ve okuyanlar (bakmak ayrı okumak ayrı) bizim yazdıklarımıza hiçbir olumlu cevap vermiyorlar. Sonuç olarak bakmayıp okusalar insan yardımcı olur birşeyleri gerçekleştirir. Bu haliyle benim fikrimdir.

Honorary Moderator
    Giriş Tarihi
    12-11-2003
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    7

New Icon7

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız