Uydumarket Banner  

3 sayfadan, 1. sayfa 123 SonSon
Gösterilen Mesajlar: 45 mesajdan 1 ile 20 arası

Konu: Echostar Almayin Sonra Pisman Olmayin

Banned Member
    Giriş Tarihi
    07-02-2004
    Üye No
    1969

Echostar Almayin Sonra Pisman Olmayin

KISACA OZETLEYIM BU CIHAZLAR BAZI MODULLERLE HIC AMA HIC UYUM SAGLAMIYOR CUNKU FIRMA KENDISI ILLIGAL MUDULLE SEYRETME IMKANINI CIKARTMIS OLDUGU SOFTWARE ILE ENGELLIYOR :angryprv: :angryprv:

Forum Administrator
    Giriş Tarihi
    15-05-2002
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    1

İlk önce forum içinde BÜYÜK HARFLE yazı yazmayın !!!

2.si ise......

Bu kanıya nerden vardınız ? Bazı modüllerle uyum sağlamayan onlarca cihaz sayarım size,her cihazın bir kusuru vardır,hatta bazılarının sayılamayacak kadar.

Benim en yakın dostum Echostar Almelo'daki fabrikada yönetici,bunu nasıl bu kadar kesin yazıyorsunuz anlamıyorum ?

Ayrıca bende 7000 ve 3600 modelleri var ve sadece aptal 1-2 modül hariç sorun falanda yok.

Ayrıca echostar modül çalışmasını engellemek için yazılım falan çıkartmaz merak etmeyin.Birde sorunlarınızı yazarsanız daha anlaşılır olur sanırım.

Saygılar

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    06-12-2003
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    18

Bende daha hiç bir modülde sorun yaşamadım ilginç problemi öğrenelim bakalım nasıl bir olay yazarsanız seviniriz..

Junior Member
    Giriş Tarihi
    23-01-2004
    Üye No
    535

Ben echostar kullanmaktan gurur duyuyorum.3600 via

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    25-01-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    782

Tek kelime ile ECHOSTAR, hele kumanda.... kullanan bilir TV,VCR, SAT. hepsini kullanıyorum.

SEVGİLER....

Member
    Giriş Tarihi
    23-01-2004
    Mekan
    33 İçel
    Üye No
    369

arkadaşlar penta 111 haklı.ama genede 3600 diyorum dünayada tek firma.
    bende joker zeta sky modülde sorun oldu.kıbrısa telefon açtım normal dediler.yani penat 111 ün dediğini dediler ice modül al dediler ve onu yaptım şimdi sorun yok.adamların cihazı mercedes gidermi patika yolda.ah birde emu sünü yapsalar.

Forum Administrator
    Giriş Tarihi
    15-05-2002
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    1

Zaten farkındaysanız bahsedilen modüller genelde benim hep savunduğum 1 kanal için modül alınmaz sınıfındaki modüller.

Sevgiler

Co-Administrator
    Giriş Tarihi
    14-12-2003
    Mekan
    37 Kastamonu
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    21

yaw zaten son günlerde bir emu modasıdır çıktı gidiyo bu işin sonu iyi olmaz demiştim ve nitekim oldu bir iki paket *** değiştirdi herkesin elinde bir pazar çantası ve uydu cihazı dolaşıp duruyor *** girdirecem diye olacağı bu evvelden herkes kart taşıyodu cebinde şimdi cihaz taşıyo he he selamlar....

Ha! birde orj yazılımlı cihazlar var eski seri tüm şifreleme sistemlerinde sorunsuz çalışıyor ecostar ,kyoto8550 gibi......

Banned Member
    Giriş Tarihi
    07-02-2004
    Üye No
    1969

ben kendim echostar kullaniyorum 7000 bir kere cok da mukemmel denilecek kadar iyi bir cihaz degil bu benim kendi dusuncem .diger piyasadaki lerden cok daha iyi buna bende katiliyorum ama diyelim bir modul c**** vede her kanali aciyor vede bu modul echostar da calismiyor ben ne yapayim o zaman echostari degilmi arkadaslar ben bunu demek istedim

Forum Administrator
    Giriş Tarihi
    15-05-2002
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    1

Yanlış,nedenine gelince çıkacak olan modül ona uymalı,neticede illegal olan ve satış sorunu olan modüldür cihaz değil.

Dediğim gibi bendede 2 model var ama yeni çıkan bir modül ile yukarıda yazdığım tek kanallık modüller hariç sorun yaşamadım.

Sevgiler

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    12-11-2003
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    12

Echostar ın ve diğer tüm markaların yasal modüllerle ( via, seca,i****o,conax,nagra vs.) sorun varmı? Yok çünki hepsi DVB standartlarına uygun modüller.Bunların dışındaki modüllerin herhangi bir cihazda çalışıp çalışmaması şans.Üreticilerden her çıkan modül için yazılım çıkartıp modüle uygun hale getirmeye çalışanlar var ama bu işinde sonu yok bir modül furyasıdır aldı başını gidiyor ama nereye kadar?Arkadşın dediği gibi adam almış emülelei bir cihaz dünyadaan da haberi yok kumndadan *** girme pc den yazılım günceleleme ile alakası yok millet koltuğunun altında receiver taşıyor.

Banned Member
    Giriş Tarihi
    07-02-2004
    Üye No
    1969

bulent tekcan arkadasim dragon modullu neden echostar cihazi kabul etmiyor vede magic modullun yeni cikan penta111 conax larda hep echostarlarda problem var kioslari gostermiyor modullerde mi yoksa cihazdanmi yoksa echostarin cok iyi oldugundami bu sorunlari yasiyoruz tesekurler.......

Forum Administrator
    Giriş Tarihi
    15-05-2002
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    1

Bakın burada legal olan modüllerden bahsediyorum,dragon,sky,joker hatta matrix bile değil.Evet dragon da sorun olabilir,zaten kimin umurunda şu anda kaç kişide var,100 kişide olan bir modül için yazılım düzelmez,neticede dünya devi bir firma,yılda en fazla 2 yazılım yapar o kadar.Ayrıca penta111conax a ne gerek zaten açmıyor.Ancak o yazılımda bende bir sorun yoktu zaten.

Bunun yanısıra sakın ha zannetmeyinki muhalaefet yapıyoruz,kesinlikle hayır.Sadece şunu anlatmaya çalışıyorum,orijini hollanda yani bir avrupa ülkesi olan bir cihaz için konuşuyoruz,uzakdoğu değil.Donanım uzakdoğu evet ama maalesef Avrupa'daki bazı şeylere uymalı firma.

Mesela Aston-Xena diye bir makina var,rüya gibi.Bugün telefon etsem yarın burada,ama maalesef ne magic,ne MR nede dragon çalışmıyor bile.Ama makina avrupa da neredyse 1 numara,TR de düşük SR leri almıyor ayrıca.

Demek istediğim,bazı cihazları sürekli ellenen ve alo denince deteklenen cihazlar gibi görmemek lazım,nasılki ferrari patika yolda gitmez ve renault basar gider,ama sonuçta galeride durunca hangisine bakılır.Durum bu aslında,ancak ilk baştada yazdığım gibi ben yıllardır echostar kullanırım 1 kere sorunum olmamıştır.

Sevgiler

Honorary Moderator
    Giriş Tarihi
    16-11-2003
    Mekan
    68 Aksaray
    Üye No
    14

arkadaşlar ben çok gezdim ve görmedigim makina kalmadı tr de ama
    şuan echostar 7000 pvr iyisini bulamadım başka çihaz kesmiyor birkere
    digi kolik olmuşuz

Senior Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    210

arkadas bendede bir echostar 3600 var ama bir puroklemim var goruntu sorunu kanalarda karincalama var bunu nasil duzelte bilirim yardim ci olursaniz sevinirim kanal signalari yuksek ama gorun tu net degil yardimci olursaniz coksevinirim umarim puroklemi anlata bildim

Senior Member
    Giriş Tarihi
    23-01-2004
    Mekan
    09 Aydın
    Üye No
    530

Sizin herhalde scart kablonuz yok. Eğer scart kablosu yoksa resiverin RF kanalını değiştirin ve televizyondan tekrar arama yapın.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    210

arkadasim scart kaplom var ama bureklemim cok echostari 3600 ip yeni aldim dahaonce tecnomet 5500 dapci kulaniyordum ama echostar dahaiyi dediler aldim kulanisi zor neyseasilmeseliye gireyim motordan gelen sirmalari tactim ama motor eror yayiyor sebebini bulamadim baglantilar dogru ama dedgm gb eror yazyor en sasi kutunun kurulumunu anlatan olursa sevinirim arkadasim sanada tesekurler

New Member
    Giriş Tarihi
    18-02-2004
    Mekan
    03 Afyonkarahisar
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    3131

slm

echostar goruntu bakimda echostar guzel cihaz ama sorunlar bakimindan sanirim bir numara cihaz birsuru hatalari var simdi benim cihaz saglam c**** hic sorunla karsilasmadim demek bu butun echostar modellerin saglam ve hic sorun olmuyan cihaz anlamina gelmiyor echostar bu digital modelleri echostar markasina yakismiyor aslinda bu cihazlarin markasi echostar yerine baska marka verilseydi bu kadar echostar kotulesmezdi echostar echostar olarak marka yapmasi eski analog cihazlarina borcludur yoksa kim tanirdi echostar markasini su an bile hala echostar 4500 luk analoglar 5500 lukler 6500 ve 7700 8700 sr veya LT modelleri iste echostari echostar yapan bu modellerdi ilk modelleri 500 ilk aldigim cihazdi onunde satfinder analog metresi vardi komandosuzdu onunde 2 dugme frekanslari cevirmek icin birde shalter ver ve hor cevirmek icindi hatta show tv maclari reklamli cok reklam verdigi zamanlar show tv nin feet yayini inverst olarak veriliyordu ben de show tv deki maclari reklamsiz bakmak icin bu cihazla arkasindaki shalterle inverstle normale gecmesi cin shalter vardi o dugme syesinde maclara reklamsiz bakiyordum bir zamanlarin cihazlari oldu birer adi cihaz echostar echostar olmasinin nedeni bu eski analoglardan di simdikilerine bakarsak echostarlarin butun digital modellerine bir soru sorulursa hangisi iyi cihazdi diyecelegi yerde hangisi kotu cihaz deniliyor benim bildigim echostar modellerinin hepsi elimden gecti hepsinide tamirlerini yaptim ve halada yapmaktayim halada tamire geliyorlar bana soruldugunda echostarla ilgili hic bir zaman echostar cihazini savunmamistim ama gel gorki halada bana gelen bazi arkadaslar bana echostarin iyi oldugunu soyluyup duruyorlar bende neresi iyi bak onumde gordugun cihazla baska lmarka cihaz degil gordugun iste echostar cihazlar peki nasil oluyorda onumde baska cihaz olmasi gerekirken onunde echostar cihazini tamir ediyordum iyi cihazdiya hani nerde iyiligi bu kezde onumdeki cihazlari gorenler yaav ben nerden bileyim bana oyle dediler veya bourtlarda okudugum kadari ile oyle gordum veya okudum

ben sormuyorum ki echostar kotu cihazmi diye
    ben soruyorum echostar iyi cihazmi ?????????????????????

siz cevebini verin bende bana gelen butun modellerin hepsinin fotosyla beraber + seri nosu la beraber ispatliyayim kotu cihaz oldugunu

ben simdiye kadar degistirdigim eepromlarin sayisini unuttum motur hatalarindan tamir ettigim cihazlarin sayisini unuttum simdi belki diyebilirlerki echostar atmel eepromarindan kaynaklanan bir hata idi diyebilirler pekii 3600 lerindemi eepromlari atmeldi onlarinda eepromlarini degistirdim tabii 3000 ve 3000 via kadar olmasada ama yinede onunda sayisi cok diyebilirim 3600 lerin eepromlari iyi deniliyordu am29lv160bt bunlardanda bozulanlar oldu hatta 2200 modelinde dahi dun 2 tane degistirdim displey durmadan donuyordu soft atiyorsun bittikten sonra displey donmeye devam ediyordu eepromu cikarip yeniden bootlu dosyayi atmayi deniyorum yariya kadar aliyor yarisinda kesiliyor ve eeprom hata veriyor yenisini takinca duzeldi neyse bos verin kimin ne alacagi beni ilgilendirmez istiyen istedigini alir

ama ben sadice bilgilendirmek istedim hepsi bu
    Düzenleyen MTG : 03-04-2004 at 13:36

Forum Administrator
    Giriş Tarihi
    15-05-2002
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    1

Valla usta senin yazılarını biliyorum,keza ben uzun yıllardır Echostar kullanıyorum,bir sorunum olmadı,belkide öyle sık sık oynamam ondandır.Ancak ben her aldığım modelden memnun kaldım,LT8700 ile başlamıştım,şimdi DVR7000 var ve sıkıntım olmadı.

Cihaz markası sanırım kullanana,kullanıma,ve ne amaç için kullanıldığına göre değişiyor.

Ancak bilgilerini elbette bekleriz,en azından kullanacak olanlar ve kullananlar bilgilenir.

Ama bu şuna benzemesin.

Windows acayip sorun oluyor diyen ve %1 oranında olan Macintosh kullanıcıları veya Lİnux kullanıcıları gibi olmayalım :) Çünki az kullanım az sorun çıkması demek,ben mac'te ve linux'ta binlerce sorun yazabilirim mesela.

Neyse.....Yardımlarını ve bilgilerini bekleriz her zaman.

Sevgiler

Member
    Giriş Tarihi
    23-01-2004
    Mekan
    33 İçel
    Üye No
    369

echosatar dünyada tek kalite diyebilirim.
    bülent hoca ne derse doğru söyler.

3 sayfadan, 1. sayfa 123 SonSon

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık